Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

Mamici de Martie 2015 (Ghiocei de Martie 2015)

gravida sarcina martie 2015

497 raspunsuri la acest subiect

#211
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 09:53

Nu mai stiam exact cat ai,banuiam ca pana in 7 saptamani.
Eu intru f rar de pe laptop ca sa-mi fac semnatura.De pe mobil nici nu pot vizualiza semnaturile.
Si mie mi-a fost putin rau dimineata.Eu am cand si cand greturi usoare si medii,nu pot sa ma plang ca imi este f rau.
Abia astept sa ajung si eu la eco maine seara.Sunt un pic nelinistita,data trecuta bebe era cu 3 zile in urma,apoi dupa 2 zile cand am avut spotting am fost la alt dr si diferenta era de 2 zile.Azi ajung si la hematolog cu analizele solicitate.Am proteina C un pic marita,este 147 si limita e 140.Ai idee ce inseamna asta,Olimp?Imi e teama sa nu imi dea sa fac Clexane si dimineata.Mie imi face sotul seara,eu nu am facut nici macar o injectie pana acum.
Parca m-am schimbat la fata si nu in bine,mi-au aparut niste "chestii" pe fata,mi s-a uscat obrazul.La Clara nu am avut.

#212
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 10:25

lore..nu stiu valorile proteinei C , mie imi face hematoloaga analizele si eu o sun si o intrab daca sunt ok , nu am intrebat-o niciodata valori , poate fetele de la gravidute cu trombofilie sa stie...eu nu m-am lovit de acest reper ...imi pare rau ca nu sunt de ajutor..

 

legat de clexane eu mi-l fac singura si este ok , la prima sarcina pana pe la luna 3 mi-a facut sotul , apoi am preluat eu caci nu putea sa fie langa mine de fiecare data la ora potrivita...este ok cu, curaj le faci si pe ele

 

legat de intarziere , la ilinca pana la 8 a fost tot timpul cu 1 saptamana mai mica sarcina , apoi incet a recuperat..

 

de simptome , e greu sa te ghidezi , se spune ca nici o sarcina nu seamana cu alta...

 

iti tin pumnii sa fie ok la eco..

 

si eu am avut spottingul si este deocamdata ok totul [ruga] [ruga] [ruga]



#213
paula86

paula86

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 14:32

Buna fetele!!! [hia]

 

 Nu stiu cum sa pun semnatura cu varsta sarcinii [batcap] ...poate ma ajutati voi [flo2]

 

Eu deocamdata nu am greturi!...Dar e devreme sa bat toba...

 

Lore nu te necaji de pete...e normal din cate am citit....si  esti frumoasa oricum... [flo2] DD sa fie cu tine la eco!

 

Am sunat la  un anume Frum Nicolae pt programare dar nu mi-a raspuns nimeni...o sa incerc putin mai tarziu...

 

Am inceput toate bagajele...sunt cu fiecare la jumatate... [zid] ...si deseara tre sa fie gata [vraji] ....Nu mi se leaga mainile de nimic...



#214
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 14:46

paula ..spor la impachetat..sa termini cunva cu chiu-cu vai bagajele [batcap] [:-)))]

 

mai insista la medic daca nu alege altul..unde te vei duce la eco ? la voi in oras ?

 

legat de semantura te duci sus in pagina..unde este numele tau , dai click pe sagetuta neagra si se deschine o icoana..alege semnatura forum ..apoi in chenarul unde scrie editeaza semnatura alege fie din animatiile de jos o graviduta si scrii tu maual varsta sarcinii sau daca doresti cum avem noi mergi pe siteul LIPPIE..si iti alegi de acolo un desen care sa reprezinte bb-le tau , apoi , alegi cod urmaresti pasii si alegi ..ai sa vezi ca apare la final,,in chenar albasrtu un cod lung , il copiezi pe tot si in pui la editeaza semnatura , dar inaite ..unde scrii samnatura ..ai o casuta verde langa FONT ,dai clic pe ea si alegi cod XML code..si acolo copiezi codul , se va afisa si stergi parantezele cu [XML] care apar si gata ..sper ca ai inteles



#215
paula86

paula86

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 15:57

mersi mult olimp !!! ai reusit sa ma zapacesti de tot!....o sa incerc cand ma intorc de la esteticiana .....sper sa reusesc sa urmez pasii tau care pe de alta parte i-ai descris f amanuntit.....multumesc inca o data! [pup]

 

Am vrut sa va anunt ca am reusit sa ma programez.....Marti seara!!!!!!!! yupiiiii!!! Doamne ajuta !

  

va pup!!!!



#216
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 16:06

super paula..daca nu reusesti ..te ajut cum pot...

 

asteptam cand vii in tara vesti bune de la eco [pk]

 

 

eu toata ziua ciugulesc [batcap] ..daca am stomacul gol mi-e un rau ..of



#217
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 20:28

Paula,bine ca te-ai programat,de acum mai ai putin si vii cu vestile bune despre inimioara vazuta la eco.
Olimp,multam fain .Am ajuns la hematolog cu analizele,a zis ca sunt bune si ca ne mai vedem la 6 luni.Am pus o mie de intrebari.
Maine merg cu sotul la eco.Nu am curaj sa merg singura.Iar imi fac o mie de griji.

#218
paula86

paula86

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 23:11

Am reusit cu semnatura !!!!

  Am fost harnica azi....le-am facut aproape pe toate  , maine mai am putin de facut !

 

lore ma bucur pt rezultatele bune!!!!!!

 

olimp profesoara trebuia sa te faci!...am reusit in cele din urma...sper sa confirme si medicul marti aceasta varsta de sarcina [ruga]

 

astept sa termine munca o prietena buna [spala] ,le intind si merg la somn.....o ce zi plina....DD a fost cu noi si azi ....MULTUMIM DOAMNE !



#219
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 01 august 2014 - 08:30

neata [flo2]

 

lore ma bucur sa aud ca e totul ok la hema , iar de eco asteptam vesti bune , si eu merg cu sotul de cele mai multe ori , nu-mi place singura , parca imi confera siguranta prezenta lui..

 

paula..super ai reusit !!!! ma refer la semnatura si programare ! [pk]

 

eu sunt cheauna de somn...de la 4 30 pana la 5 30 am avut concert cu ilinca " solo " [batcap] [:-)))] ...vroia sanul si nu i l-am dat , ma doare burta dupa ce suge...asa ca am decis sa raresc suptul , o data pe zi la culcare...si incet sa-l scot pe tot..

 

 

restul fetelor pe unde sunte -ti ?



#220
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 01 august 2014 - 09:08

Olimp,si noi am avut noapte alba.Eu am invatat-o cu apa dupa intarcat si se mai trezeste sa bea apa,numai ca azi noapte nu a mai putut sa adoarma la loc .O sa se obisnuiasca Ilinca fara san noaptea,va fi greu cam 2-3 nopti.



Etichetat si cu gravida, sarcina, martie, 2015

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -