Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

Mamici de Martie 2015 (Ghiocei de Martie 2015)

gravida sarcina martie 2015

497 raspunsuri la acest subiect

#101
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 07:49

lore ..se pare ca piticuta este mititica si mai mofturici de felul ei..iar acum cu maseluta este explicabil , si ilinca o lasa mai moale cand o doare ceva dintisor , acum ne ies dintisorii de lus , laterali si o chinuie..dar mananca multumitor

 

a si ea este fan covrigi , indiferent cat a mancat covrigul si coaja de paine sunt bvine venite

 

noi suntem mai mari , acum la 1 an si 1 luna are peste 80 cm , nu stiu cat si aprox 10 kg , dar si eu sunt inalta deci mosteneste ..

 

maddo multumim am baut lapte [soricel] ...cu gem de capsuni..of iar incep sa dau iama in dulciuri [batcap] ...poate te mosteneste bebe la narav..stiu ce este tare fustrant sa vezi ca piticii nu manaca iti faci tot felul de ganduri , de ce ? ce am gresit ? o doare ceva ?..greu



#102
Maddo

Maddo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 23:15

Olimp, bine ar fi sa nu mosteneasca naravul, ca eu eram ingrozitoare. Spor la iesit dintisori  [8D]



#103
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 08:11

maddo la dintisori , foarte greu ii ies de 3 saptamani o chinuie cei de sus si inca nu vor sa sparga gingia..o tin asa la foc maruntel

 

neata fetelor la cafea cine poate ceai sau lapte ? [flo2]

 

cum stati cu greturile ,. eu am episoade de discomfort..exact ca la ilinca ..dar nu sa vars nu a fost cazul niciodata..

 

miercurea viitoare pe 30 merg la eco..tineti-mi pumnii sa vad inimioara batand !



#104
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 17:47

Sa fie o inimioara pe 30,Olimp!Tu acum stai in pat?Eu am cam ramas in pat dupa spotting si am suplimentat progesteronul.Nu au mai fost probleme.
Eu am greturi din cand in cand,de exemplu azi dimineata am avut.Nu sunt prezente tot timpul greturile,la Clara nu am avut deloc.

Editat de lorelei78, 24 iulie 2014 - 17:49 .


#105
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 17:58

lore ..nu sunt in pat deloc , nu pot sta , azi am tras o curatenie generala cu aspirat ,spalat 2 ture la masina , gatit etc..dar nu am mai avut spotting..nici sa nu mai am..nu pot sta ,  ilinca ma solicita e ca un viezure mereu pusa pe sotii si prostioare

 

si pe mine m-au apucat greturile..dar nu dimineata ci dupa-amiaza , acum am un rau de mor , imi trece doar cu lapte..

 

sa dea DD sa fie bine pe 30 !



#106
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 18:28

Olimp,nici eu nu prea am stare,dar am zis ca pana pe 1 august cand il voi revedea pe bebe vreau sa fiu mai potolita,asa ca i-am solicitat pe bunici din plin.Atata timp cat e afara e ok,dar in casa stam impreuna ca nu imi vine mie sa stau departe de ea.Dar le-am combinat cumva sa ma si odihnesc.Cu aspiratorul nu am dat nici la prima sacina,l-am desemnat pe sotul sef de aspirator :)
Gata,a venit fata acasa :)

#107
ana3adnana

ana3adnana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 22:25

Buna fetelor!

Sper sa ma primiti si pe mine in clubul vostru. :-)

Maine dimineata se face fix o saptamana de cand am facut primul test de sarcina si a iesit pozitiv la fix 28 de zile! Evident ca intre timp am mai facut vreo 2 ca sa fiu sigura, ambele au iesit pozitiv asa ca ma consider o viitoare mamica de martie (ar trebui sa nasc la sfarsitul lunii).



#108
vallentina

vallentina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 45 mesaje

Postat 25 iulie 2014 - 06:54

Buna dimineata, mamici. Am intrat in panica azi dim. Dupa cateva zile in care nu am mai avut greturi s dureri, aseara si azi dim am obs o scurgere mai maronie, foarte ursoara si o durere de burta. Mi-e cam frica, n-am fost la dr , la prima sarcina  n-am avut pic de probleme...



#109
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 25 iulie 2014 - 09:48

Bina ai venit,Ana3adnana!
Vali,suntem in aceeasi oala,ca sa zic asa.Nici eu nu am avut astfel de evenimente la prima sacina,dar am acum.Eu am avut cateva episoade de spotting,primul a fost rozaliu si urmatoarele maronii.Luni am fost ultima oara la eco si am vazut inimioara puiului meu.Ar fi bine daca ai suna dr tau pt ca e posibil sa-ti dea tratament cu progesteron si sa-ti faca unele recomandari.

#110
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 25 iulie 2014 - 09:50

Si sa nu stai cu crampe ca nu e bine pt bebe,ia No Spa.



Etichetat si cu gravida, sarcina, martie, 2015

Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -