Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV TURCIA 32

fiv turcia acibadem tayfun

314 raspunsuri la acest subiect

#21
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 01 iulie 2014 - 21:52

Saru mana mult Hatice!
Am fost la farmacie si la indrumarea farmacistei am luat cam ce mi ai zis tu:flucovim 150mg 1 la 7 zile (si eu si sotul), cervugid ovule f complexe 1 pe zi, 7 zile si clotrimazol unguent aplicatie externa si eu si sotul 7-10 zile.
Si m am pricopsit cu ea dupa o cura de antibiotice din mai fara protectie ((
Sper sa scap repede de ea

#22
ciuripica

ciuripica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 454 mesaje

Postat 01 iulie 2014 - 21:52

Hatice, pupici.

#23
ciuripica

ciuripica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 454 mesaje

Postat 01 iulie 2014 - 21:52

Hatice, pupici.

#24
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 01 iulie 2014 - 21:54

Saru mana Ciuripica. Sper sa scap si eu repede. Cand sa refac secretia?
Ce mai faci tu Ciripica, vad determinare in semnatura ta, Doamne ajuta!

#25
ciuripica

ciuripica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 454 mesaje

Postat 01 iulie 2014 - 21:56

Am vazut acum ca am fost darnica cu ultimele mesaje postate. Am scris de pe telefon si nu am remarcat ca se posteaza asa des.

#26
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 02 iulie 2014 - 06:52

Ciuripica draga mea [pup]  , ce dor mi-e de tine! si de Ella [pup], nu am mai vazut-o.

Nelay te pup ! [flo2]

 

Bebel eu imi amintesc ca se face o pauza parca de 7 zile si apoi repeti analiza.



#27
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 02 iulie 2014 - 14:38

Fetelor,va pup pe toate!
Am lipsit o vreme dar mi-a fost mai usor sa ma detasez putin de forum .Recunosc ca am mai bagat capul si v-am mai citit din cand in cand.
In 3 iunie mi-a venit menstruatia.I-am scris Danielei si m-a programat pt data de 16 iunie la eco,eram in a 14-a zi a CM.Am ales initial sa plecam in martie dar nu intarcasem fata,apoi in aprilie si mi-a iesit E-coli si nu am putut face histeroscopia inainte de tratament,apoi am zis ca mergem in mai si nu era Tayfun la clinica.Asadar am amanat transferul pt iunie si aveam sa fim acolo pe 16.Am cumparat bilete de avion,am rezervat un apartament la Akin si am inceput tratamentul cu Estrofem.Din nou probleme,Cm era tot prelungit,dupa histero.Am avut Cm mai abundent care s-a oprit dupa 7 zile,apoi 3 zile spotting.Am zis ca e gata,ca nu mai pot pleca,dar aveam totul rezervat.Am fost aici la o eco si endometru parea ok,avea structura frumoasa,insa era de doar 6 mm in z9.Nu m-am bagat la alte suplimente sau ceaiuri din teama sa nu fac vreo tampenie pt ca la Fiv am avut endometru gigantic.Intre timp mi-au scris cei de la Akin ca nu mai imi pot da apartamentul pt ca cineva si-a extins sederea la ei si daca vreau sa merg primele 2 zile la un hotel si urmatoarele sa stau la ei.Nu mi-a convenit pt ca nu imi place sa stau si sa ma mut in timpul concediului,eram si cu copil mic.Am rezervat la My Home direct de pe booking cu 55 euro/noapte.A fost ok,foarte linistit,am avut chicineta pt fetita,a fost o optiune buna.La eco endometrul era de 10.4,arata bine ca si structura si am fost programata pt 20 iunie la embriotransfer.In ziua aceea au fost f multe ET-uri si s-a intarziat,am fost la baie cred ca de vreo 3 ori inainte de transfer.Asa ca in momentul in care ma chemau in sala de transfer eu dadeam un bidon de apa pe gat ca sa se umple iar vezica.Am transferat 2 puiuti de 8 celule unul si celalalt ajunsese la stadiul de morula dupa dezghet.Ceilalti 2 puiuti(caci aveam 4 inghetati) au fost recongelati intrucat erau 100% viabili,nu pierdusera celule ci chiar aveau altele noi dupa dezghet.Asta a fost surpriza mea pt ca eram ferm convinsa ca nu se poate asa ceva sau ca turcii nu fac sigur.Ne-am intors acasa,iar inainte de zbor am facut Clexane.M-a sfatuit cineva si l-am intrebat si pe T si a confirmat ca e mai bine inainte de zbor(l-am facut la 16.30).Au urmat zilele de asteptare,cu emotii pozitive,cu multa incredere.In data de 19 iunie,adica la 9 zile de la ET am luat un test de urina.Negativ.Apoi ziua crampe,seara un spotting usor de o culoare nedefinita.Am plans.Am simtit cum infertilitatea ma doboara din nou,cum dupa ce am invins-o ma invinge ea iar.Imi era ciuda,eram la al 5-lea transfer,al 4-lea fusese cel reusit.A doua zi am fost la beta si m-am mai calmat.Am facut planuri sa o ducem pe fata la mare pe undeva si ma uitam de un last-minute.Cand primesc rezultatul beta raman masca:45.Nu pot sa cred!E bun,sunt gravida dar parca e cam micut.Piticul ala care nu ne lasa nicio clipa in pace,stresul de care nu scapam noi cele care ne dorim atat de mult copii...Astazi l-am repetat si este 147,banuiesc ca suntem in grafic,imi doresc sa ma bucur de acum de la inceput pt ca la prima sarcina am fost mult prea stresata.
Ce pot sa zic?Imi doresc ca totul sa mearga bine,sper sa fie ok si la eco.
Imi doresc sa umplem paginile de reusite si toate fetele greu incercate sa devina cat mai curand mamici.
Am scris pt a va incuraja,stiu ca sunt inca la inceput dar sunt extrem de optimista si vreau sa raman asa indiferent de situatie.
Va pup si va imbratisez!

#28
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 02 iulie 2014 - 14:50

Bv Lore si pinguinilor tai puternici!!! Felicitari gravidutza noastra draga! Vestile de la eco vor fi la fel de frumoase!
Pupici si ai grija de voi!

#29
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 02 iulie 2014 - 14:52

felicitari Lore!



#30
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 02 iulie 2014 - 14:58

Lore, felicitari! Sarcina usoara si la termen! [ruga] [pk] [artif]
Bebel, Hatice , [flor] [pup]



Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -