Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

2 mirese la nunta Oanei Roman ...

mireasa nunta oana roman

188 raspunsuri la acest subiect

#181
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 21:30

Cred ca exista doua opinii pentru ca buflea si Dana considera gestul lui Petre Roman o fapta de neiertat, o tradare nepermisa dat fiind varsta Mioarei. Ele considera ca, data fiind suferinta creata, familia parasita are dreptul sa creada si sa faca orice, cand vine vorba de Petre Roman.

Eu (si altii) consider ca gestul de a divorta este unul firesc, priveste doar pe cei doi protagonisti si (din fericire) mai putin pe cele doua fete, datorita varstei acestora. Casatoriti sau divortati, cei doi vor fi pentru totdeauna parintii fetelor.

Ca un bonus, e bagata povestea cu nevasta cea tanara si frumoasa, desi am senzatia (la buflea certitudinea, ca s-a pronuntat) ca exact asta il incrimineaza pe Petre Roman in ochii lor.

Ok, in acest context se sustine ca Oana are dreptul sa-si respinga tatal, sa puna conditii, etc, in vreme ce tatal nu are dreptul sa zica nici pas.

Cred ca e mai putin important sa ne blocam in cuvinte mari, ca trebuie (sau nu) sa accepte, ca are (nu are ) dreptul unul sau altul sa faca ceva.

In fond fiecare face ce vrea, si Oana si Petre, cert este ca nu mi se pare normal ca o legatura parinte-copil sa fie intrerupta pe baze de principii si contradictii partinitoare, fara o unanimitate in pareri. Adica daca tatal era un parinte rau, nefamilist, abuzator, etc inteleg, a plecat, duca-se! Bine aca am scapat cu totii de el. Dar asa?

Recunosc ca sunt mirat de felul cum gandeste buflea: "ai voie" sa divortezi doar in primii 5-10 ani de casnicie si, dupa ce ai facut-o, macar 6 ani trebuie sa stai singur. Adica dincolo de empatia pentru Mioara, datorita considerentelor enumerate, mai mult nu inteleg.



#182
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 21:32

 

 

Stiti ce ma mira pe mine? Mioara a intrat in casnicia cu Petre cu un copil, in urma unui divort dar nimeni nu vorbeste de asta. Divortul cu Petre a fosi devastator pentru ca el s-a recasatorit cu o femeie mai tanara. Dar primul ei divort in urma caruia ea s-a casatorit cu un barbat mai tanar...?

Daca am sti cu siguranta ca mioara si-a inselat primul sot cu petre, am avea despre de vorbi, dar nu stim asta. Poate l-a cunoscut pe petre dupa divort si atunci nu e nimic de discutat. Asa ar fi trebuit sa procedeze si petre, sa divorteze si apoi sa-si cate mindra si atunci sint sigura ca nici Oana n-ar fi avut nimic sa-i reproseze.



#183
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 21:43

Mioara  avea 67 de ani cand s-a despartit de Petre. Este cumplit de greu sa ramai singur la inceputul batranetii. Este ingrozitor ca atunci cand esti obisnuit cu un anumit standard de viata, cu o anumita stare de tihna sa dispara totul ca si cum n-ar fi fost. E foarte greu sa continui ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, de parca cineva a dat cu buretele peste viata ta si a ramas doar praf de creta.

 

Mioara si-a revarsat tot amarul suferintei si tradarii pe fetele ei in special pe Oana. A facut-o complice la suferinta ei. Asa cred. Ca de aici si comportomaneetul Oanei.

 

Si cu toate astea eu tot lui Rufus ii dau dreptate.

Pai putea sa ramina singura si in urma decesului lui petre. Ea are o pensie, ceva? 

La ce virsta se iese la pensie in Romania? Petre n-a atins virsta pensiei?



#184
ramiris

ramiris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.273 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 21:43

Daca am sti cu siguranta ca mioara si-a inselat primul sot cu petre, am avea despre de vorbi, dar nu stim asta. Poate l-a cunoscut pe petre dupa divort si atunci nu e nimic de discutat. Asa ar fi trebuit sa procedeze si petre, sa divorteze si apoi sa-si cate mindra si atunci sint sigura ca nici Oana n-ar fi avut nimic sa-i reproseze.

 

Pai nu exista certitudinea ca Petre si-a gasit "mandra" inainte, sunt doar supozitii si banuieli.

 

Se vorbeste totusi de cum a traumatizat divortul celor doi doua fiice adulte desi se pare ca divortul Mioarei cand Catinca era copil n-a lasat urme. Sau poate tocmai inversunarea cu care Catinca isi ataca si acuza tatal adoptive sa fie o urma?

 

Ne-ar trebui un psiholog.

 

Uite, daca e sa ma uit la povestea intreaga, eu sunt impresionata de tanarul Petre care se casatoreste cu o femeie mai in varsta, cu un copil si stie sa-I fie tata copilului ala timp de 35 ani. Si nu prea inteleg cum copilul ala ii reproseaza ca vrea sa fie fericit...

Copil devenit adult care intelege ca atunci cand se ajunge la divort... nu se mai poate altfel ca doar a trecut la randul ei printr-o experienta similara.



#185
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 22:39

Si la noi 'babele' tot au comentat ...ca cica daca nu apaream eu poate se impacau.  [:-)))]

 

Cred ca si ea a sperat un pic asta....pentru ca dupa ce ne-am casatorit a incercat sa faca pe rautacioasa- am inteles ca au avut niste discutii, dupa care si-a revenit.



#186
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 22:49

Pai nu exista certitudinea ca Petre si-a gasit "mandra" inainte, sunt doar supozitii si banuieli.

 

Se vorbeste totusi de cum a traumatizat divortul celor doi doua fiice adulte desi se pare ca divortul Mioarei cand Catinca era copil n-a lasat urme. Sau poate tocmai inversunarea cu care Catinca isi ataca si acuza tatal adoptive sa fie o urma?

 

Ne-ar trebui un psiholog.

 

Uite, daca e sa ma uit la povestea intreaga, eu sunt impresionata de tanarul Petre care se casatoreste cu o femeie mai in varsta, cu un copil si stie sa-I fie tata copilului ala timp de 35 ani. Si nu prea inteleg cum copilul ala ii reproseaza ca vrea sa fie fericit...

Copil devenit adult care intelege ca atunci cand se ajunge la divort... nu se mai poate altfel ca doar a trecut la randul ei printr-o experienta similara.

A, pai eu am crezut ca se stie sigur ca erau impreuna in timp ce el era inca casatorit.



#187
ramiris

ramiris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.273 mesaje

Postat 25 iunie 2014 - 12:43

A, pai eu am crezut ca se stie sigur ca erau impreuna in timp ce el era inca casatorit.

 

Nu se stie nimic, sunt doar supozitii.

Rufus parca spunea pe topicul asta ca initial (dupa separare/divort - n-am inteles exact) Mioara si fetele l-au acuzat in presa a ar avea o legatura cu o alta persoana si ca aceea ar fi fost cauza rupturii de familie. Ulterior (6 luni de la divort am inteles) cand a aparut cu Silvia au stiut si ele "sigur" ca au avut o aventura in timpul casatoriei.



#188
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 25 iunie 2014 - 14:32

Ana Maria Chereches se credea ca este amanta misterioasa a lui Petre Roman.

Totul s-a dovedit un fals.

N-a stiut nimeni nimic, dupa cum se vede.

 

http://www.9am.ro/st...t-de-tesut.html



#189
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 02 iulie 2014 - 22:59

Ramiris si Rufus, mai tre sa recunoasca El Pedro si inchidem triunghiul, LOL. de ce nu am facut pariu pe un suc?

 

http://spynews.ro/mo...leta-36767.html





Etichetat si cu mireasa, nunta, oana roman

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -