Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

am testat produse din gama Nivea Baby

testare produs nivea baby

27 raspunsuri la acest subiect

#11
sofiamaria1987

sofiamaria1987

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 19:58

 Imi plac produsele nivea.La inceput aveam o oarecare retinere in a le folosi pe fetita,asa ca am testat pe pielea mea crema de corp pe fata si nu m am iritat,eu care am un ten f f sensibil si nu pot folosi nici o crema..nu mai spun de gel.. m am spalat cu el pe fata SI NU m am iritat deloc ...asa ca le am testat si pe  bebelina mea ,nu s a iritat  si le folosesc in paralel cu klorane ,nu ma indur sa renunt nici la el..Am folosit produse bio si scumpe si mi a facut cojite si s a iritat tot corpul fetita .trebuia sa folosesc nivea de la bun inceput!! Bravo nivea ,sunteti cei mai buni!



#12
bubuka

bubuka
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 21:22

Buna seara,toata familia mea foloses produsele nivea de la mic la mare. Pe langa pretul accesibil, calitatea este ireprosabila. Acum decand avem bebe folosim si pentru el toata gama de produse special pentru bebelusi. Samponul este foarte bun si miroase bine iar servetelele sunt suficient de umede si sterg foarte bine.

#13
amaliamonica

amaliamonica
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 06:01

Am primit si noi produsele.adevarul este ca noi mai avem pt bebe si alte produse de la nivea..cum ar fi uleiul de corp care il folosim amandoua si hidrateaza pielea...produsele primite leam incercat eu prima si pot sa zic ca au un miros placut.nu f puternic si numai bun pt bebelusi.in plus pielea ramane neteda si catifelata..servetelele la fel subt de calitate cu un miros placut nu f puternic si sunt f moi..numsi bune pt funduletul bebelusului..crema este un bun hidratant si nu ar trb sa lipseasca din nici o casa..asa ca ..mamici daca o sa incepeti sa folositi gama de produse nivea va asigur ca o sa fiti incantate atat voi cat si bebelusii vostri..

#14
iuliaporcos

iuliaporcos

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 12:06

Buna!

Am testat si noi produsele NIVEA primite, dar eu sunt in sesiune si nu am reusit pana acum sa intru sa scriu.

Cand am primit coletul eram super nerabdatoare sa vad produsele, insa nu eram acasa si l-a ridicat sotul. Desigur mi-a trimis imediat poze, pentru ca eram mult prea curioasa sa astept. A doua zi cand am ajuns acasa, le-am luat asa, pe rand.

Prima data am incercat servetelele umede Nivea BABY Fresh & Pure. Mi-a placut mult mirosul si textura lor, precum si faptul ca sunt suficient de mari cat sa-i pot sterge bine funduletul lui Eric. Spre seara, cand i-am facut baita gandacelului,  [inbaita] am incercat lotiunea de spalat Nivea BABY Mild Wash Lotion. Aceasta am mai folosit-o si ne place. Ce am apreciat in mod special este ca recipientul este foarte practic. Spre deosebire de alte produse, nu se varsa daca se rastoarna din greseala, lucu ce noua ni se intampla des. Dupa baita am testat si crema Nivea BABY Soft Cream. O iubesc! Face pielea foarte fina si catifelata, si ramane asa mult timp. Recunosc ca am mai folosit-o si pe pielea mea, nu doar pe a lui Eric  [flo]

Recent, cand am fost la cumparaturi [shopi]  am luat lotiunea de protectie solara Nivea BABY. L-am dat doar putin pe boalfe cand am iesit la plimbare, dar o vom testa mai bine cand plecam in vacanta. Deocamdata suntem multumiti.

 

Ne plac mult produsele Nivea BABY! 

[i]



#15
MariaBcf

MariaBcf

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.923 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 14:25

Folosim si noi cu succes produsele Nivea,fetita mea este si cu dermatita atopica ,am incercat crema intai pe picioare apoi pe tot corpul si este fff buna ,are pielea f fina,fata de alte produse care sunt si ffff scumpe pt bebeii cu dermatita atopica.o recomand la toata lumea.sunt multumita si de celelalte produse pt bebei dar si pt noi parintii

#16
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 12:13

am facut baita..hmmmm ce bine miroase ilincuta....eu foloseam de la nivea soft sampon and bath...dar este fara miros pregnant e pentru pitici -pitici..e drept lasa pielea catifelata , dar acesta miroase bine ca si servetelel umede..ne place..



#17
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 18:38

Si de la noi feedback, direct de la "voluntarul" care a testat produsele Nivea: "Crema miroase foarte bine si ma dau cu ea dupa ce ies din cada ca sa am pielea moale, dar mama nu ma lasa sa ma dau cu ea pe fata. Despre gelul de dus nu stiu ce sa zic, il foloseste bebelusa noastra cea mica, Anna, dar sa stiti ca ii face parul sa miroasa tare dulce!"  [flo2] [flo2] [flo2]

 

Deci - lumea e multumita [:)] [flo2]



#18
paula_m

paula_m

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.768 mesaje

Postat 20 iunie 2014 - 06:11

Si noi folosim demult produsele Nivea. Dar tb sa recunosc ca servetele nu le-am folosit niciodată. Dar imi plac. Recunosc ca pana acum am folosit doar un fel de servetele pt funduletul lui Luca, si am avut emoții un pic, dar nu e nici o diferența. De fapt, o singura data l-am sters la fund cu altceva si s-a iritat. Dar a um nu s-a întâmplat asta si nu s-a iritat. Deci un mare plus. 

Celelalte produse le folosim deja. Gelul de dus de la Nivea demult o folosim. Imi place cum le lasa pielea. 

Ce mi -a mai plăcut f mult de la Nivea e Săpunul pt copii. Si crema solară o recomand din toata inima.



#19
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 20 iunie 2014 - 15:45

paula...apropo de crema solara...eu am uitat-o pe a mea acasa acum cand am fost in concediu si am dat-o pe ilinca cu crema nivea pt copii de la verisoara ei..foarte bine s-a comportat , ilinca s-a bronzat usor dar nu s-a ars deloc....mare plus !



#20
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 23 iunie 2014 - 23:52

Am venit si noi cu feedback. Prima data am folosit servetele si sunt foarte ok. Eu servetele umede folosesc doar in deplasare, acasa doar apa si prosopel. Am fost foarte ok, nu s-a iritat de la el, nu au miros puternic si sunt destul  de fine la atingere.

 

La gelul de dus mi-a placut mirosul, ca nu e puternic si faptul ca recipientul este foarte practic, trebuie doar sa apesi pe doza. Inainte aveam unul care trebuia sa strangi de sticla si pierdeam timp sa apas sticla si in plus iesea intotdeauna mai mult decat doream si faceam prea multa spuma.

 

Crema hidratanta am folosit-o la masaj si bebe nu a facut reactie adversa la ea, a acceptat-o foarte ok. Aici recunosc ca am folosit si eu crema, mi-a facut tati masaj si pielea mea s-a simtit foarte rasfatata!

 

Multumim DC si Nivea!





Etichetat si cu testare produs, nivea baby

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -