Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Mai 2014 (Ciresele de Mai 2014) Cap. 35 Felicitari FlorinaIris, Didi81, llorrenna, Ramoon, Sherry!

gravidute ciresele mai sarcina

256 raspunsuri la acest subiect

#251
AlinaDia

AlinaDia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 100 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 10:24

Buna fetelor, nu am mai apucat sa intru de ceva vreme dar vad ca nu sunt singura super ocupata

 

Am reusit sa mergem la drum lung pana la bunici. Bebelina mea e cam grasuta si abia mai incape in scoicuta. Am comandat de pe net scaun de la 0 luni Iglesina si l-am returnat. Nu tine deloc capul la copil, dar deloc. Am facut o plimbare de test si a stat asta mica mai mult in forma de semiluna. Asa ca tot cu scoicuta am fost. Sta ea mai indesata dar macar gatutul si spatutul stau bine.

Acum a inceput sa isi tina capuletul si vom merge in Bebetei si vom testa scaune mai multe. Nu este ceva de cumparat de pe net. Si cred ca vom lua de la 9 kg in sus.

 

In rest, printre firmituri citesc Superpowers for parents. Este o carte extraordinara. Am comandat-o de pe http://www.worldofbooks.com/.

Numai ca imi arata cat mai am eu de educat la mine pana ajung la educarea copilului [soricel] O recomand din suflet.

 

Sill, eu abia astept sa scap de haosul alaptatului la cerere asa ca nu vom face autodiversificare. Abia astept sa avem program fix.

 

Messi, acela este colac special? Cum ii pui capusorul in el? Nu cred ca as incerca desi lu Emmoasa mea ii place la nebunie in apa si vad ca bebelinul tau se simte foarte bine. Poate incerc colac normal.

 

Irva, cum a fost la botez?

 

Miky, sper ca e mai bine piticul. Si eu am facut rotarix. Am vazut ca a fost focar la Constanta anul trecut.

 

Didi si la mine doarme noaptea dar mai nou cu multe treziri. Oare puseul de 3 luni poate fi la 4? [:-)))] Dormea mai bine acum cateva saptamani.



#252
AlinaDia

AlinaDia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 100 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 10:27

Am uitat sa va intreb. Adoarme vreun bebe al vostru doar la san? Una este sa intarci copilul de la hrana si alta este de la confortul folosit pentru a adormi. Imi este tare frica cum va reactiona.



#253
nico9

nico9

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 12 septembrie 2014 - 07:06

buna dimineata mamici.

bebelina mea adoarme doar la san. nu accepta biberon, nici suzeta. mie frica de momentul can no sa mai am suficient laptic pt ea. nu stiu ce-o sa ne facem. 

noua cred c-or sa ne iasa dintisorii. se vvede forma dintilor pe gingie in sus, sub buza. ar mai dura pana ar ajunge sa iasa, dar am mai vb cu mamici si cica mult nu mai dureaza. poate doua trei saptamani. cei de sus se vad. pe gingia de jos sunt putin mai la baza deci ar dura mai mult. cum deschidem ochii suntem cu mainile in gura.

mai aveti careva dintisori? nu e prea devreme? am inteles ca daca ies repede nu sunt rezistenti.



#254
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 12 septembrie 2014 - 14:58

nico, treaba cu dintii prea devreme cred ca e mai mult un mit. Mie cica mi-au iesit pe la 3-4 luni si ii am foarte rezistenti  [:)]

 

Iar cu adormitul la san, de multe ori as vrea sa fie si la noi asa, dar e invers. Cand e foarte obosit numai la san nu vrea....



#255
Adriana1302

Adriana1302

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.144 mesaje

Postat 16 octombrie 2014 - 08:20

Fetelor Catalin ma tine super ocupata.

Mananca cam la o ora jumate(2 minute) si in rest cate un supt de comfort daca e cazul. Ne plimbam doar in wrap tai pentru ca caruciorul e ceva tabu pentru el. Vrem sa ne luam si un ssc Isara sa nu taram legaturile prin mocirla cand o sa fie cazul.

Am implinit 5 luni si sta singur in fund si are 3 dinti si se vede al 4-lea. Are ceva peste 7.5kg si 74 cm.

Noi o sa facem autodiversificare si probabil de titi nu o sa scapam pana merg la lucru. Nu accepta altceva inafara de san.

20141013_182547.jpg



#256
Ramoon

Ramoon

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 523 mesaje

Postat 17 noiembrie 2014 - 10:29

Salutare fetele!
Eu tot deschid poate mai vad ceva vesti de la voi... ma bucur ca Adriana a dat de veste! :-)
Bebicu' meu inca nu sta singur in popou. Are 5 l si 3 sapt. Cade in fata daca il pun sa stea singur... dintisori inca nu avem.
Noi tocmai am facut o forma usoara de rubeola. Am fost moercuri la vaccinul de 6 luni si seara febra mare, a doua zi la fel si mai spre pranz cand m-am uitat avea si ceva bubite pe bulane cu trunchi. L-am dus la dr. De fam si a zis ca e plin de ganglioni si k e rubeola...dar gata a trecut ieri am si fost afara si am si facut baie.

Bebe are vreo 9 kg, il cantaresc sapt viit la fix 6 luni.

Eu vroiam sa vad cum stati cu diversificarea... noi am inceput de la 4 luni, dar eu sunt cam in pana de idei cu supa de pranz ca mi se pare ca iese la fel la gust. Titi mai papam numai o masa pe zi, dar ii dau cat voi avea,chiar si 20 gr.

Va pup si mai vb ca s-a trezit.

#257
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 03 aprilie 2015 - 08:20

Buna mamici! Remember me? Am fost aspiranta, uneori activa pe forum, alteori decat va citeam. Din 1 mai 2014 sunt mamica fericita de gemeni Alexia si Dragos, 11 luni am stat cu ei acasa [biz]  [alap]  [incada]  [caru2]  [spala]  [vase]  [curat]  [yami]  [popa]  [bbfata]  [bbbaiat]  [medic]  [patut]  [portb] (unde uneori fie vorba intre noi nici la toaleta nu ajungeam la timp..nu ma plang doar caut scuze ca nu v-am mai bagat in seama) si de ieri am revenit la serviciu [batcap]  [batcap] [batcap]  [batcap]  [batcap]  asa ca sper ca va voi saluta mai des.

Pupici [flirty] si o zi faina!





Etichetat si cu gravidute, ciresele, mai, sarcina

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -