Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Decembrie 2014 (Minuni de Decembrie 2014) - Cap 2

sarcina decembrie gravida bebe

266 raspunsuri la acest subiect

#1
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 26 mai 2014 - 17:24

[barza1] Odiseea noastra - Capitolul 1 [barza1]

 

Tocmai ai aflat ca o sa nasti in Decembrie 2014? Atunci esti bine venita in grupul gravidutelor care asteapta barza in luna decembrie din 2014. Nu esti inca sigura de data nasterii sau doresti sa o mai verifici te sfatuim sa folosesti CALCULATORUL datei nasterii. De asemena iti recomandam sa citesti Odiseea Sarcinii (care urmareste sarcina pe saptamani) si sa citesti ce spun alte mame ca tine pe Jurnal de Sarcina.

 

minuni%20decembrie%20mare.jpg


La desprecopii.com oferim posibilitati multiple pentru gestionarea grupului de mamici:
- Discutiile publice se desfasoara in cadrul acestui subiect. Un subiect care o sa devina un subiect maraton la care scriem zi de zi. Putem sa pune poze, linkuri si ne folosim de subiectul public ca sa recrutam si alte mamici ca noi.
- Discutii private vom putea avea in cadrul GRUPULUI
- Tot in cadrul GRUPULUI putem avem: albume, evenimente, linkuri utile, sondaje, video-uri, wiki, sondaje, intrebari si raspunsuri (Q&A)
- In curand in cadrul GRUPULUI: liste diverse, Wiki, Albume Video, Evenimente Extinse, Date de nastere, si multe altele


Linkuri rapide:

Lista DPN | Rugaciuni | Dezbateri private | Cum se citeste o ecografie | Albume

 

Zodiac corespunzator: Sagetator 22 Noiembrie - 21 Decembrie sau Capricorn 22 Decembrie - 19 Ianuarie

 

sagetator12.jpgcapricorn11.jpg



#2
Deyutu

Deyutu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 26 mai 2014 - 17:28

Andreea, raspund aici legat de celulele stem : si eu sunt in dilema, tot citesc ca de fapt cei care pana la urma au ajuns ca au avut nevoie de ele nu le-au putut folosi ca e chiar f limita folosirea lor :( Habar n-am ce o sa fac...mai meditez



#3
Deyutu

Deyutu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 26 mai 2014 - 17:29

fetelor, eu sunt speriata cu intepaturile. Nu le-am  mai simtit o vreme si acum, din cand in cand , cate un pic in zona unde e bebe :( Maine merg la eco, dar asa mi-i de frica. Cand incepusem si eu sa prind curaj au inceput minunile astea.



#4
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 26 mai 2014 - 17:40

eu consider ca treaba asta cu celule e doar o afacere pentru bancile de celule private....care se omoara intre ei ca sa castige un client....nu cred ca sunt interesati ca bebeii nostrii sa fie sanatosi....

zic si eu

 

Cat despre intepaturi.....ar trebui sa ii dai un telefon medicului tau daca poti sa il intrebi...poate te linistesti asa



#5
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 26 mai 2014 - 17:42

Multumim Anda pentru noul capitol



#6
Oana2014

Oana2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 476 mesaje

Postat 26 mai 2014 - 18:58

Multumim Anda pentru noua casuta.

Andreea nici noi nu vom recolta celule Stem. Si eu am auzit ca in foarte putine cazuri pot fi folosite si sincer prefer sa fiu optimista ca totul este bine cu minunea mea si niciodata nu va avea nevoie de asa ceva.

#7
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 27 mai 2014 - 08:07

Oooo, avem casuta noua! Multumim! Si bine v-am gasit aici, gravidute! Noi n-am optat pentru recoltarea celulelor stem. Imi spunea o mamica, ca, ei i se parea ca este ca o asigurare. Mie mi se parea ca este ca o hotie ambalata frumos. Am zis ca, daca Doamne fereste se ajunge la o situatie in care am nevoie de un astfel de tratament, oricum ne vom da peste cap sa tratam copilul intr-un centru cu experienta. Ne-am interesat acum 2 ani si am vazut ca sunt multe clinici in Germania si UK, apoi, am zis sa cautam si undee mai ieftin si am gasit ukraina (http://www.emcell.co...bout_emcell.htm). 

 

Oana - cum esti cu cheagul?



#8
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 27 mai 2014 - 08:47

Buna dimineata burtici.....cum sunteti azi??? :) noi suntem bine dispusi de dimineata



#9
Oana2014

Oana2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 476 mesaje

Postat 27 mai 2014 - 08:55

Neata!!!

Pe mine m-a cam durut burta toata noaptea dar sangerari nu am mai avut decat fff putine maro si doar cand merg la baie. Aristica cheagul a fost doar cel de ieri dimineata si in rest nu am mai avut nimic dar abia astept sa merg la medic diseara sa imi spuna ca bebe este bine. Cica medicul asta este foarte bun si la 12 saptamani spune sexul copilului, abia astept sa aud daca este in continuare fata.:)

Editat de Oana2014, 27 mai 2014 - 08:56 .


#10
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 27 mai 2014 - 08:58

Si pe mine ma mai doare burta noaptea doar daca stau intr-o pozitie care nu ii prea convine lui bebe.....de exemplu acu dorm foarte bine pe partea stanga.....pe burta...cum dormeam inainte nu mai pot sa stau





Etichetat si cu sarcina, decembrie, gravida, bebe

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -