Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Octombrie 2014 (Bobocei de octombrie 2014) - 4

gravidute sarcina bebe octombrie 2014

196 raspunsuri la acest subiect

#11
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 27 mai 2014 - 08:27

Buna idee, Anda! La mine 27 iunie-32 de ani voi face si Amalia 13'marie-are 5 ani.

Eu toata noaptea m-am perpelit din cauza biletelor cumparate. Nu mi-e teama de soare, ca stiu sigur ca nu o sa stau ( de obicei vin nebronzata de la mare ) , dar mi-e teama ca sunt plecata din tara si daca se intampla ceva pe acolo... Ma tot gandesc ca o sa stau linistita, nu o sa ma obosesc, am ales albena ca e aproape si am zis sa nu merg mult cu masina, cu toate astea am o teama. Sunt cam zuzu..

#12
MihaelaMela

MihaelaMela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 27 mai 2014 - 08:28

Roxy, si eu am RH negativ. Mi-a spus dna dr ca pe la 28 de sapt o sa fac injectiile anti-D

parca le zice. Te rog sa-mi spui daca sunt dureroase sau...cum sta treaba cu RH-ul asta ca ma streseaza...

Anda, ziua mea este pe 25 august, sunt zodia fecioara :)

Maine ma duc la eco. morfologica,la ora 9.30 si o fac la MEDAS FEMINIS, ABIA ASTEPT!!!

Va spun maine in detaliu cum a fost. [gravi]



#13
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 27 mai 2014 - 08:53

Anda ziua mea este pe 27.02.1979 [:)] - pesti.

MihaelaMela nici eu nu stiu ce trebuie facut exact cu RH-ul asta negativ, ieri cand am facut morfologia de trimestrul 2, dl. dr. m-a pus sa fac si-o analiza "anticorpi anti-RH" (se face din sange). In 5 zile lucratoarea imi va iesi rezultatul si i-l voi trimite domnului dr. pe email si voi vedea ce-mi va zice sa fac mai departe. Mai stiu ca nebunia asta cu RH-ul e la primul copil. Imediat ce aflu mai multe iti spun.

 

Pupici



#14
Lorici

Lorici

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 27 mai 2014 - 20:36

Fetelor stiti cumva...la morfologia de 20-22 sapt trebuie sa merg nemancata ? Sau exista ceva recomandari? Voua v-a spus ceva medicul vostru? 

 

Anda - ziua mea de nastere este 2 octombrie - balanta...ca si bebelinul meu :) , eu o sa fac 29 ani..felicitari pentru initiativa Anda !!!



#15
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 27 mai 2014 - 22:17

Lorici, singura recomandare e ca la orice ecografie abdominala, sa golesti inainte vezica. Nu stiu sa mai fie altceva si nici nu vad ce ar putea fi

#16
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 07:11

Buna fetelor,eu sunt de ieri in spital,iar trec prin emoții,sangerarile au revenit,dar de data asta mai mult ca data trecută,sper sa nu se facă obișnuința ca la 2 sapt sa trag spaima cu sangerarile astea...din păcate motivul este necunoscut,bebelina e ok,dar de unde provin sangerarile greu de spus,dr spune ca din punct de vedere medical totul ok,nu vede nimic in neregula si totuși .....Off offf Doamne Doamne,sa trecem cu bine de perioada asta!!!  Da ziua mea urmează curând 20.06 si împlinesc 40 ani. 



#17
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 08:03

andreutza, multa putere in continuare. Bine ca totul e ok cu bebe, asta conteaza cel mai mult! Tine-ne la curent!



#18
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 08:05

Lorici eu am facut luni morfologia de trimestrul 2 si nu are nici o restrictie [:)] . Bafta [flo2]

Andreutza, sunt sigura ca Doamne Doamne va are in grija lui si pe tine si pe bebelina [pup] . O sa vezi ca totul va fi bine! [pup]



#19
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 08:30

Andreutza, tinem pumnii sa fie totul bine si sa scapi repede de sangerarile astea! Doamne ajuta sa ne ducem toate puiutii pana la capatul drumului, sa se nasca sanatosi si sa ne bucuram din plin de ei!

Fetelor, bebelina mea e foarte activa seara si noaptea! Aproape ca nu ma lasa sa dorm, nici nu stiu cum sa stau in pat ca mi se pare ca nu-i convine ei. Daca stau pe dreapta, acolo loveste, daca ma mut pe stanga muta si ea loviturile. Parca zice "Hei, vezi ca stai pe mine!" Uneori ma simt asa de complesita cand o simt! Realizez cat e de reala, ca e acolo un pui de omulet, copilul meu! Si gandul ca viata ei depinde atat de mult de mine uneori ma paralizeaza. Mi se pare atat de vulnerabila si mie-e teama sa nu-i fac rau involuntar. Cu anemia mea sau mai stiu eu cu ce ar putea sa mai apara.. Ma rog mereu la Dumnezeu sa fiu o casuta buna pt ea, corpul meu sa nu-i faca vreun rau si sa o tina la adapost! Dupa prima sarcina ma gandeam cu drag la urmatoarea si imi propusesem sa ma bucur si mai mult! Dar acum simt ca abia astept sa vina momentul cand o vom scoate afara, mi se pare ca atunci va fi mai in siguranta!

#20
alinabacau1

alinabacau1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 45 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 09:22

lorici nici eu nu mi-am simtit puitul miscand,chiar ieri cand am fost la echo ,ma intreba dr daca l-am simtit cum a miscat ,chiar atunci dadea din picioruse,dar nu am simtit...parca mici valuri si nush cum sa le denumesc simt si sigur e bebe,tot ieri am aflat ca e baietel

anda,data nasterii 23 07 1990,acusica 24 de ani

pupici la toate mamicile





Etichetat si cu gravidute, sarcina, bebe, octombrie, 2014

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -