Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase, capitolul 98


235 raspunsuri la acest subiect

#231
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 09 iunie 2014 - 20:44

xdidi citisem mai demult ca te operezi,n-am fost atenta de ce dar multa sanatate si recuperare grabnica



#232
anxiao

anxiao

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.293 mesaje

Postat 09 iunie 2014 - 21:42

Recuperare usoara Xdidi!


Editat de anxiao, 09 iunie 2014 - 21:42 .


#233
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 09 iunie 2014 - 21:46

didisor recuperarea grabnica. uff, bine ca ai scapat de "gemeni"

dea de ce vreti sa va complicati cu adoptia ? un copil ca sa fie adoptabil trebuie sa indeplineasca aceleasi conditii si sa urmeze aceeasi procedura ... acordul rudelor pana la gradtul tz ca nu il vor. Aici, daca sunteti la gradul potrivit nu stiu cum se face sa ziceti voi ca il vreti (nu am studiat cazul pt ca la mine nu avea cum sa fie astfel de situatie). Altfel, dupa ce e declarat adoptabil intra in sistem si il potriveste softul centralizat de la ORA (oficiul roman pt adoptii daca nu l-au rebotezat ca parca asa vroiau) cu familiie cu atestat. Singura sansa sa aveti prioritate este ca el sa fi fost in plasament (asta e alta procedura) la voi inainte min 6 luni si sa va scoateti atestatul cand devine si al adoptabil. E o tevatura asa de mareeee incat mai bine sta la voi asa, cu acordul parintilor, mai ales ca sunteti rude. Eventual cu o procura de la parinti sa il puteti inscrie pe la gradi/scoala, mers la dr in caz de ceva - asta nu stiu daca si cum se face, dar banuiesc ca merge - am niste prieteni de familie care au crescut o fata asa, dar acum fata are peste 20 ani, erau alte vremuri ... si nici macar nu era ruda.

Ma duc sa ma bibilesc si eu putin si pe urma tup in pat, Azi am avut o zi f aglomerata, am iesit doar f putin dim afara pana la magazin. Am stat in bucatarie o gramada si pe urma dai si munceste la referate ... si tot nu e gata [bang]



#234
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 09 iunie 2014 - 21:52

amalia pup matusica. ei, mai sunt fete cu diverse prob cu endo, de ex angelica. Si mai sunt si cazuri cand pur si simplu nu le mai tin nervii de stat in diverse posturi in fata dr oricat de dragalasi ar fi ei sau de eventualele complicatii ale unei sarcini. Eu deja incep sa ma gandesc serios daca fac fata la o sarcina (inca nu am rezolvat cu minunata durere de cap)  si daca o sa apuc sa traiesc destul cat sa il vad pe picioarele lui. La mine in familie s-a murit devreme - tata tocmai implinise 60 de 2 sapt (iar eu faceam 23), mama la 69 .... cam naspa "mostenire"

gata, ma duc la baie

pup



#235
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 09 iunie 2014 - 22:30

deci sa nu ne chinuim daca intram in acelasi sistem,avem si noi cunostinte in sat care au luat copii de la alte familii tot cam acum 20-30 de ani,de aceea ma gandeam ca e mai usor.puiul asta ne da putere de 6 ani sa trecem peste toate si ar fii singurul copil pe care berbecul meu ar dori sa-l adopte.procurile sunt valabile pt o perioada determinata,si-n privinta educatiei ma deranjeaza cel mai mult ca nu am putere de decizie.noapte buna fetelor



#236
o-baba

o-baba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 500 mesaje

Postat 10 iunie 2014 - 09:45

capitol nou

 

gaby, bebel, babute dragi, chiar nu-i cu suprare ca ne spunem parerile aici, ca doar d-asta avem acest topic. Fiecare cu parerea, trairile, durerile si bucuriile ei (lui).

 

pupici!




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -