Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Mai 2014 (Ciresele de Mai 2014) Cap. 30 Felicitari Lorelaiii, mari85!

gravidute ciresele mai sarcina

332 raspunsuri la acest subiect

#11
mishutza

mishutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.076 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 22:19

[pk]Llorena, e separat. Si mai mare ca masina de spalat. Pot fi puse si una peste alta. Eu le am in boxa , in baie nu imi incapeau nici una.

Singurul dezavantaj e ca papa mult curent. Eu am cunoscut la factura binisor cand am renuntat sa il mai folosesc la tot. Deci al nostru consta cam 2,50 euro pe tura normala de uscat. E multicel, ca acum spal 4-5 masini pe saptamana. Ma inteb ce tot spal [alcool]

Mie cred ca mi s- a coborat putin burta. [pk] Nu asa ca a Adrianei, dar tinand cont ca sunt mancata e dstul loc sub sani. Oare gine isi da seama daca e coborata?

 

Asa stiu si eu de la gine, daca nu simt copilul clar sa merg. Dar si daca scad miscarile in intensitate, daca scad in freventa, sa merg. Am reusit sa ma abtin pana acum. Cand sunt aproape sa intru in panica, fii- mea imi face un show mic sa ma linisteasc.



#12
ralulav

ralulav

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 22:23

Felicitari Mari! Eu am fost azi la cumparaturi k aici maine si poimaine sunt toate inchise si am zis k maine sa facem cozonacul ca sa nu ne obosim sambata.

#13
Adriana1302

Adriana1302

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.144 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 22:30

Multumim de capitol nou! Sa avem parte numai de vesti bune!

Felicitari alinuzz!

Maine la 11 am monitorizare, sper sa pot dormi.

#14
Sunland

Sunland

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 136 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 23:12

Salutare burtici! 

 

Felicitari fetelor ptr controale medicale bune. Sigur ca sunt si griji, eu cred ca e normal asa, dar totusi daca ati luat in calcul toate masuratorile si le-ati comparat si ati intrebat doctori si v-ati consultat cu Iarina care cred ca e f in masura sa va sfatuiasca, eu sunt optimista ptr voi si va tin pumnii si va doresc asa cum imi doresc si mie un final al sarcinii extrem de fericit! 

Adriana, bafta si tie maine, sper sa te odihnesti la noapte ca sa fie bebe vioi dimineata la control. :)

si eu merg maine la eco si monitorizare, abia astept sa vad ce face bebe asta al meu, ca im ultima saptamana a fost extrem de activ, parca niciodata nu a miscat atat de intens. 

 

Va pup si sa aveti o noapte linistita!



#15
llorrenna

llorrenna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.236 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 23:25

Mish, multumesc ptr detalii! E posibil sa fi coborat burtica...dar poti naste si peste 3 saptamani...

Eu spal la doua zile,si inca nu a venit bebe :)

 

Adriana si Sunland, bafta maine, sa veniti cu vesti bune!

 

Adriana, cum te mai simti?

 

Raluav, ai terminat pregatirile ptr bebe?



#16
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 23:29

A, Irva, am uitat sa iti raspund si eu legat de uscator: nu tin cont neaparat de ce scrie pe eticheta, dar nu bag plovere pt ca intra la apa, nu bag haine mai deosebite, gen tinute de ocazie, sau haine care mi se par mie mai pretentioase. Dar in rest tot ce e lenjerie, prosoape, tricouri (si lista poate continua) intra fara probleme. Si nu bag sosetele fetitei pt ca intra si alea la apa, defapt in general au tendinta lucrurile sa se micsoreze, dar sosetele ei fiind mici oricum, diferenta e vizibila, in rest e neglijabil.



#17
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 23:30

Iarina, eu vreau sa ne dai in continuare sfaturi, cum a zis si Mish  [flo2]



#18
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 23:32

Cu miscarile, eu am remarcat ca atunci cand e cu capul in jos e mai linistit, cred ca se simte mai confortabil asa  [soricel] . Cel mai agitat era cand statea de-a curmezisul, inghesuit, se tot foia probabil incercand sa gaseasca o pozitie mai buna.



#19
Irva

Irva

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 23:39

Felicitari alinuzz, Ramoon!

 

Iarina, de acord cu Mish! Nu ne bati la cap. Eu cred ca e bine sa fim cat mai informate si daca ajuta pe cineva, merita!

 

Mish, Didi mersi pentru raspuns! Asa ma gandeam si eu, ca merge mai orice la uscator, insa uitandu-ma pe etichete am vazut ca multe nu permit. Deja am inceput sa caut pe net uscatoare, ma bate gandul sa cumpar. Am vazut ca au atatea programe incat chiar ca nu mai conteaza ce scrie pe eticheta. Pana si asta al meu are cateva! Pentru inceput am bagat ciorapi, chiloti si maieuri, m-am gandit eu ca daca se strica nu e mare paguba. Mish, ai dreptate cu ciorapii! Tare imi e si mie greu sa ii intind si al meu sot ii schimba cel putin o data pe zi! Si asa sunt si foarte moi.



#20
ralulav

ralulav

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 00:07

Mish, multumesc ptr detalii! E posibil sa fi coborat burtica...dar poti naste si peste 3 saptamani...
Eu spal la doua zile,si inca nu a venit bebe :)

Adriana si Sunland, bafta maine, sa veniti cu vesti bune!

Adriana, cum te mai simti?

Raluav, ai terminat pregatirile ptr bebe?

eu in mare am term pregatirile, mai am de spalat hainutele si azi am cump trusoul cu care vreau sa o scot din spital...o sa atasez maine o poza.

Editat de ralulav, 17 aprilie 2014 - 00:09 .




Etichetat si cu gravidute, ciresele, mai, sarcina

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -