Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (9)

bebelusi septembrie 2014 bebelusi septembrie pui de septembrie 2014

223 raspunsuri la acest subiect

#91
Lumyyyluminita

Lumyyyluminita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 19 aprilie 2014 - 00:04

UM 21 dec. DPN 24 sept

#92
Lumyyyluminita

Lumyyyluminita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 19 aprilie 2014 - 00:06

Va urmaresc cu mare drag.. Si m au ajutat multe din sfaturile de aici!

#93
Lumyyyluminita

Lumyyyluminita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 19 aprilie 2014 - 00:08

Este prima sarcinA.. Am 23 de ani! Suntem foarte fericiti si eu si sotul meu pt fericitul evenim!

#94
Lumyyyluminita

Lumyyyluminita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 19 aprilie 2014 - 00:21

Kytana La multi ani!!! Multa sanatate si implinirea tuturor dorintelor!!! Si pentru toate fetele.. Paste fericit!! Multa sanatate si liniste in suflete ca avem nevoie mai mult ca oricand, acum pt ingerasii nostri!! :*

#95
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 19 aprilie 2014 - 06:09

Neatza :)

Kytana sa ai o zi superba maine, sa fi fericita si sa va bucurati din plin de viata in familie. La multi ani!!!

Pishkot parca tu ziceai ca ai zile de sarbatorit sapt viitoare: La multi ani cu mult drag persoanelor din viata voastra!

Pentru cine mai sarbatoreste, va spun de acum multa multa sanatate si fericire si un La multi ani urias!! Din toata inima!!!

Lumy felicitari inca odata, sa ajungeti cu bine la termen si sa fie sarcina usoara si fara probleme !

Carmen e f bine ca te-ai decis sa mergeti la mama ta. Nimic nu merita sa riscati, mai ales ca ne zbatem din greu pt un puiut de om :)

Pishkot sunt super cercelusii, sa ii porti cu mult drag :)


Fetelor eu dorm acum mult mai mult decat pana acum. Ieri am ajuns acasa la 5 si dupa ce am mancat- din nou- tras vreo ora de somn. Apoi la 12 m-am culcat loc si am adormit fara probleme. Nici nu am mai incercat aseara sa ii zic sotului sa mergem la biseria, ca ploua cu galeata aici. Il rugasem sa vina sa ma ia de la munca si n-am mai indraznit sa ii zic sa mergem la Denie, ca mi-a fost ca incepea cu grijile: ca ploua, ca e rece, ca vrei sa racesti bla bla si am tacut malc.

Mai citesc si mai raspund, acum inca sunt somnoroasa. Zau ca nici la inceput de sarcina nu am fost asa. Poate o fi si de la vreme. Nu stiu.

Kytana mai face el ceva sport prin burtica. Ma ingrijoreaza cand nu il simt, dar na, trebuie sa doarma si el :))

Fetelor cineva a zis ca imi da un patut pliabil nou nout- si-a luat doua, din ce motive, chiar nu stiu. Si ma gandeam sa il iau ca back-up pt cand vom merge pe la tara. Cica e luat de la nu stiu ce firma, Graci-Grafco- habar nu am, si ca mi-l da mult mai ieftin, pe la 250 lei. Ma gandesc ca pt cand mergem la tara o sa fie f bun, sau daca o sa mergem pe undeva, pana pe la 3-4 ani in loc de pat suplimentar. Oricum, eu tot as vrea un cosulet de bebe pt primele luni, ca sa il tin ziua dupa mine prin casa si noaptea daca e sa doarma langa noi, ca nu prea am cum sa ii pun patutul in dormitor la noi.

Va mai recitesc si mai scriu un pic mai incolo.

Pupici si o zi frumoasa sa fie - se pare ca iese soarele :)

#96
Lolaria

Lolaria

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 19 aprilie 2014 - 07:45

La multi ani Kytana! Sa te bucuri de sanatate si liniste si iubirea alor tai! Si voua fetelor sarbatori frumoase sa aveti! Si o vara ca-n povesti si o nastere usoara-usoara si niste bebei dragalasi si cumintei, asta va doresc eu de Paste  [flo2] .

 

Eu sunt un pic suparata dar trece. Oricum n-am de ales. De-abia astept sa merg diseara la slujba de Inviere. Sper sa gasesc o bisericuta mica aici in zona, poate e si mai goala, sa pot asculta in liniste si sa ma pot ruga. Ca tare multa agitatie a fost in ultima vreme in familia mea... 

 

Va pup cu drag si aveti grija de voi si de burtici!



#97
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 19 aprilie 2014 - 09:27

Buna dimineata dragele mele  [flo2]

 

Am dormit atat de bine si de mult... 12 ore, fetelor. De la 9 seara la 9 dimineata. Eram franta de oboseala. Ieri m-au vizitat de la Sighisoara socrellul si cumnatelul meu. Mi-au adus dragutii o gramada de bunatati si ne-am plimbat peste tot. A fost o zi minunata, dar la 9 am luat somn. La 8 seara eram in pat.  [:)]

 

Azi la 12 mergem sa vaccinam micutul maidanez, care inca nu are nume. Poate ma puteti ajuta, la ce moaca are trebuie sa fie ceva funny, nu serios,  ca el e tare jucaus. Se tine dupa mine si numai de mine asculta, asta imi place, catelusa care e la tati ma trata ca pe o servitoare, sotul era stapanul si marea ei iubire, eu eram slujnica care ii dadea papa si o plimba. gelozia asta... [soricel]

 

Lumy, bine ai venit si bine ai venit in gasca soacrelor mari, bebe sanatos si sarcina usoara si la termen!

 

Frumoaselor, eu am burta tare mare, cel putin asa mi se pare. [gravired] Urmeaza poza. Btw, Pishkotel, ce burtica frumoasa si delicata avem noi acolo! Tare, tare draguta burtica!!!

 

Va doresc sarbatori fericite alaturi de cei dragi!  [deziuata]  [paste]

 

O sa mai intru si maine ca nu plec departe, doar pe la nasi,  fini si parinti.

 

Va pup, frumoaselor, sa aveti o zi minunata!  [flo]  [floare3]  [flo]

 

 

Miniaturi atasate

  • P1020530.JPG

Editat de LittleLulu, 19 aprilie 2014 - 09:30 .


#98
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 19 aprilie 2014 - 10:12

Burticute frumoase, ce mai faceti voi? Mi-ar fi placut atat de mult sa fiu in Bucuresti si sa ne intalnim luni/marti la o plimbarica si o limonada.  [flor] Imi sunteti atat de dragi!

Va multumesc din suflet pentru urari, sa va dea Bunul Dumnezeu sanatate, dovlecei sanatosi si mancaciosi, dar mai ales liniste si dragoste in familiile voastre. Conteaza atat de mult si face ca totul sa para mai usor!

 

Lumi, iti voi trece datele pe prima pagina, inca o data bine ai venit printre noi. [flo] 

 

Va urez drum bun si sa papati moderat (hi hi hi). Eu m-am apucat de sport  [aerob] , ma dor toate cele, am o febra musculara de nu va vad. Acum am ciorbita de vacuta pe foc, am pus si un pic de muschiulet asa de aroma si miroase demential. Sa vad cu rezist pana maine  [:I] Mai incolo cand sunt eclerele gata, va pun si voua o poza.

 

Lulu, nu ma pricep la nume de nicio culoare, poate Lucky pt ca mare noroc a avut ca a dat peste niste oameni ca voi. [flo3]

 

Va pup si va spun de acum Hristos a Inviat pentru fetele care vor fi plecate  [flor]



#99
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 19 aprilie 2014 - 10:16

Alina, vrei sa modific pe prima pagina? Sa il pun pe dl Dovlecel - Tudor Alexandru? Inca nu am modificat

 

Livia, Dl Dovlecel este pe prima pagina. Aveti si un nume pregatit? Echipa baietilor devine tot mai numeroasa!  [soricel]

 

[flo]



#100
Lara84

Lara84

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 19 aprilie 2014 - 10:48

Buna fetelor!!

 

   Pishkot merci mult. Apropo, nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi pentru faptul ca nu simti inca miscarile comorii [bib] , am inteles de la doctorul meu ca e posibil sa le simti abia dupa 20 de saptamani. Ps: super burtica !! [flo2]

   Kytana merci mult si La muuuuuulti ani!! [artif]  Iti doresc din suflet ca toate dorintele tale sa se indeplineasca, multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi tie (si alaturi de noi, bineinteles [:X] ) . [s]

   NicNic merci mult [:)] .

   LittleLulu merci mult. Am scris 11, dar aparent nu s-au aprobat toate... [:-/]  .

   Crisa multumesc [:)]  .

   Lumy felicitari [fiesta]  .

   Multumesc Carmen [flo]  .




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -