Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Sfatul lui Dan din Cluj pentru viitorii tatici

nastere

54 raspunsuri la acest subiect

#11
DANCLUJ

DANCLUJ

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 13 februarie 2015 - 18:50

MULTUMESC, redactor....



#12
DANCLUJ

DANCLUJ

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 13 februarie 2015 - 18:52

MULTUMESC,silvi8....SA-TI AJUTE CEL DE SUS SA AI SI CEL DE-AL DOILEA COPIL....SI, DE DATA ASTA, DACA ITI IUBESTI SOTUL, ACCEPTA-L LINGA TINE IN SALA DE NASTERI....



#13
DANCLUJ

DANCLUJ

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 13 februarie 2015 - 18:55

Rufus - NU SINT EU DE VINA CA TRAIM INTR-O TARA CARE RESPIRA, INCA, AER COMUNIST....AM CERUT PERMISIUNEA SA ASIST LA NASTERE....STII CARE A FOST RASPUNSUL?...."DU-TE DOM'LE, LA NEBUNI"....



#14
ni-na

ni-na

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.324 mesaje

Postat 13 februarie 2015 - 21:30

Si cum ai folosit pumnii?Ai lovit pe cineva sau doar "efecte sonore"?

 

Cunosc doi barbati care au reusit performanta sa lesine and au vazut ce se intampla in sala de nasteri.Asa ca prefer sa il las tatal  sa astepte pe holuri pana se intampla fericitul eveniment,si cand bebe vine pe lume sa intre victorios in scena.Parca nu l-as lasa sa ma vada transpirata,naclaita,plina de sange...

si inca o contradictie......spunea ca fetita a venit pe lume prin cezariana.......prezenta tatalui in acel mediu steril cat de benefica poate fi?

  Imi pare o incordare de bravada a muschilor,ai castigat ceva daca ti-ai vazut copilul in momentul zero?Il iubesti mai mult?

 

Articolul este ok,insa ce-a spus Dan mie nu-mi place!



#15
DANCLUJ

DANCLUJ

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 13 februarie 2015 - 23:15

ni-na - ESTI INGUSTA LA MINTE DACA CREZI CA AM INTRAT IN SALA DE OPERATIE IN HAINE DE STRADA....AM AVUT ECHIPAMENT STANDARD CHIRURGICAL....SI, AI DREPTATE....FAPTUL CA AM ASISTAT LA CEZARIANA SI AM TAIAT CORDONUL OMBILICAL MA FACE SA-MI IUBESC FETITA MULT MAI MULT....S-A FORMAT INTRE NOI O LEGATURA SPECIALA...."INCORDARE DE BRAVADA"....AI INVENTAT TU EXPRESIA ASTA?....E FIRESC CA DOI SOTI SA IMPARTA TOTUL....IN SPECIAL UN ASTFEL DE MOMENT....EXCEPTIE FAC FAMILIILE CA A TA, UNDE PREDOMINA MATRIARHATUL....



#16
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 13 februarie 2015 - 23:52

ni-na - ESTI INGUSTA LA MINTE DACA CREZI CA AM INTRAT IN SALA DE OPERATIE IN HAINE DE STRADA....AM AVUT ECHIPAMENT STANDARD CHIRURGICAL....SI, AI DREPTATE....FAPTUL CA AM ASISTAT LA CEZARIANA SI AM TAIAT CORDONUL OMBILICAL MA FACE SA-MI IUBESC FETITA MULT MAI MULT....S-A FORMAT INTRE NOI O LEGATURA SPECIALA...."INCORDARE DE BRAVADA"....AI INVENTAT TU EXPRESIA ASTA?....E FIRESC CA DOI SOTI SA IMPARTA TOTUL....IN SPECIAL UN ASTFEL DE MOMENT....EXCEPTIE FAC FAMILIILE CA A TA, UNDE PREDOMINA MATRIARHATUL....

Dar agresiv te mai exprimi! De ce nu explici frumos ce si cum a fost in loc sa-i cataloghezi pe unii. Cum rapotez si eu mesajul asta la moderator, ca nu gesasc butonul?



#17
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 14 februarie 2015 - 11:16

ni-na - ESTI INGUSTA LA MINTE DACA CREZI CA AM INTRAT IN SALA DE OPERATIE IN HAINE DE STRADA....AM AVUT ECHIPAMENT STANDARD CHIRURGICAL....SI, AI DREPTATE....FAPTUL CA AM ASISTAT LA CEZARIANA SI AM TAIAT CORDONUL OMBILICAL MA FACE SA-MI IUBESC FETITA MULT MAI MULT....S-A FORMAT INTRE NOI O LEGATURA SPECIALA...."INCORDARE DE BRAVADA"....AI INVENTAT TU EXPRESIA ASTA?....E FIRESC CA DOI SOTI SA IMPARTA TOTUL....IN SPECIAL UN ASTFEL DE MOMENT....EXCEPTIE FAC FAMILIILE CA A TA, UNDE PREDOMINA MATRIARHATUL....

Stimate d-le Dan va readuc aminte faptul ca la inregistrarea ca si utilizator al acestui site/forum ati semnat ca sunteti de acord sa respectati prevederile regulamentului de utilizare. Insa vad ca nu respectati aceste obligatii asumate motiv pentru care (din pacate) veti fi sanctionat cu avertisment. Daca veti continua pe aceasta linie ne vom lua la revedere iar contul dvs va fi suspendat si ulterior inchis.

Nu apreciez utilizatorii care nu respecta cerintele de utilizare a acestui forum si nici nu tin sa fie prezenti daca nu reusesc sa se conformeze acestor reguli.

In egala masura va readuc aminte sa utilizati marimea normala a literelor in mesajele postate si sa recititi Regulamentul de utilizare care este obligatoriu. 



#18
ni-na

ni-na

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.324 mesaje

Postat 14 februarie 2015 - 12:49

Ok,ai avut echipamentul standard.Cine te-a ajutat sa il îmbraci?medicii sau asistentii fata de care ai folosit pumnii?
Întrebarea 2:de unde știi ca nu iubeai prunca la fel de mult si daca nu ii tăiai cordonul ombilical?
Copiii trebuiesc iubiți necondiționat,au bagajul tau genetic,faptul ca ai asistat la naștere e doar un fapt,daca la următorul nu vei mai putea fi acolo crezi nu va mai exista acea legătură?Ma îndoiesc.
Este ultima postare pentru tine,nu rezonez cu modalitatea de a-ti prezenta valorile.
Sa ai o viață buna!

#19
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 14 februarie 2015 - 18:08

Rufus - NU SINT EU DE VINA CA TRAIM INTR-O TARA CARE RESPIRA, INCA, AER COMUNIST....AM CERUT PERMISIUNEA SA ASIST LA NASTERE....STII CARE A FOST RASPUNSUL?...."DU-TE DOM'LE, LA NEBUNI"....

 

Te rog si eu (ca si Marius) sa scrii cu caractere normale, ma obosesc postarile tale, pe langa faptul ca incalci regulamentul.

De acum, iti voi sterge postarile scrise altfel.

 

Acum la subiect...daca am spus ca iti inteleg dorinta de a fi in sala, scuzele tale nu acopera gesturile cu care te lauzi. Toti care traim in tara asta stim cu ce ne infruntam. Majoritatea ne dorim, pentru copiii nostri, o schimbare a mentalitatilor...dar daca asta inseamna pumni si violenta, eu spun multumesc, dar nu.

Nu ai justificari, nu ai scuze.

Desigur, este opinia mea personala.

Ma alatur lui Marius sa-ti spun ca nici aici, in discutii, nu dai dovada de echilibru si, fara sa stiu cum ai ajuns pe forumul nostru pot spune ca in felul asta vei pleca repede.

Experienta, trairile tale pot fi valoroase aici, insa combinate cu mahalagism nu vor fi cunoscute niciodata pe DC.

Deci...ce alegi? Ramai pe forum?



#20
DANCLUJ

DANCLUJ

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 14 februarie 2015 - 19:29

ni-na - NU M-A AJUTAT NIMENI SA IMBRAC ECHIPAMENTUL....AM FACUT-O SINGUR....AM SIMTIT CA, DACA NU VOI ASUSTA LA NASTERI, VOI AVEA RETINERI FATA DE COPILUL MEU....CIUDAT DAR ADEVARAT....DACA VA MAI FI UN COPIL, SE VA NASTE INTR-O TARA CIVILIZATA UNDE SA FIU INVITAT IN SALA DE NASTERI....





Etichetat si cu nastere

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -