Sari la conținut

Sari la conținut


* * - - - 6 voturi

Sexul in afara Casatoriei are un pret !


698 raspunsuri la acest subiect

#11
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 28 ianuarie 2014 - 09:26

Cum te convinge cineva amenintandu-te sa nu faci ceva?

#12
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 28 ianuarie 2014 - 17:34

mie una nu mi s-a parut ca ameninta cu nimic, doar le-a facut  cunoscuta si partea cealalta a ceea ce presupune sa ai sex cu multi parteneri, exact ca atunci cand o afla ca s-a procopsit cu o boala sa nu spuna nu am stiut.  pana la urma le-a spus clar ca este alegerea lor, daca o fac macar sa o faca in cunostiinta de cauza. 

si da, pana la urma nu suntem niste animale care nu ne putem controla, dand vina pe hormoni. . 

eu cred ca nu patesc nimic daca adolescentii asculta un astfel de discurs si mai cred ca prea mult am inceput sa batem moneda pe sex, nu conteaza cand, cu cine, cu cati  , trebuie sa experimentez    ca asa stii  de ce ai  nevoie, de parca sexul aduce respectul si intelegerea si increderea si iubirea intre doi oameni. 

 

mik, ce  argumente suprede ai vazut si unde ai recunoscut diogma?  a dat doar cateva citate din biblie.

 

( eu am citit mai demult ca doar odata daca faci sex cu altcineva decat partenerul stabil toata flora vaginala se schimba in gunctie de noul element introdus in ecuatie si deci , da e posibil ca una din cauzele cancerului de col sa fie datorat si prezentei a mai multor parteneri in viata sexuala.  sau daca am inventat vaccinul nu trebuie sa ne mai doara capul?!)

 

p.s. o sa mai ascult odata ca eu nu am auzit de iad .



#13
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 28 ianuarie 2014 - 17:55

E ok sa se discute despre sexul neprotejat si la intamplare ca nefiind sanatoase nici pt fizic, nici pt psihic. Dar sa se declame ca oamenii trebe sa se casatoreasca virgini, imi pare ca ne intoarcem in urma cu 100 de ani, cand odata casatoriti, oamenii ramaneau in acea casnicie, indiferent ca era dezastruoasa ori nu.



#14
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 28 ianuarie 2014 - 18:13

Nu cred ca trebuie spus ca "contrarul sexului in casatorie e cel cu mai multi parteneri". Poate sa fie un unic partener cu care nu esti casatorit.

 

Mi se pare o aberatie  (ca sa nu spun minciuna) sa spui ca gata "o faci cu mai multi in acelasi timp". La virsta lor (publicul din sala) nu e nici unul/una casatorit. E drept ca pareau prea mici pentru a-si incepe viata sexuala, insa daca tot erau tinuti o ora sub latraturile duduiei, normal ar fi fost sa fi vorbit si despre preservativ, pastila de a doua zi, etc. Nu crezi ?



#15
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 28 ianuarie 2014 - 19:02

mik,  vezi tu,  pentru mine faptul ca te referi la aceasta femeie cu "latraturi" ma face sa fiu un pic circumspecta in discutia cu tine.   si nu ai inteles ca ea nu este de acord cu avortul?  tocmai s-a prezentat ca rezultat in urma unui viol si ii multumea mamei pe care nu a cunoscut-o niciodata ca i-a oferit  aceasta sansa , de a trai. 

 

discutia nu se invarte in jurul sarcinii ci a bolilor pe care le poti contacta prin sex la intamplare, chiar si cu prezervativ. a vorbit si de el,  sau m-am uitat eu la alta emisiune!? [clo]



#16
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 28 ianuarie 2014 - 19:12

E ok sa se discute despre sexul neprotejat si la intamplare ca nefiind sanatoase nici pt fizic, nici pt psihic. Dar sa se declame ca oamenii trebe sa se casatoreasca virgini, imi pare ca ne intoarcem in urma cu 100 de ani, cand odata casatoriti, oamenii ramaneau in acea casnicie, indiferent ca era dezastruoasa ori nu.

unii oameni cred in asta, nu are nicio legatura cu intoarcerea in timp.   si daca crezi in ceva nu vad de ce nu ai impartasi si cu altii.  oricum adolescentii mi s-au parut foarte interesati de informatie, hai sa nu ne mai ascundem dupa cortina modernitatii .

 

iar tu aduci in discutie doua aspecte diferite care nu au vreo legatura unul cu altul: casatoria ca fiind virgin si statul    intr-o casatorie dezastruoasa. 



#17
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 28 ianuarie 2014 - 19:36

Daca nu esti de acord cu avortul nu spui ca sexu' in afara de casatorie' e sex cu mai multi.

 

 

La virsta asta, forma mi se pare foarte importanta, daca ar veni duduia asta la scoala la copiii mei, sigur nu as fi de acord sa asiste la asa show. E parerea mea de mama de copii de virsta celor care erau in public.



#18
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 28 ianuarie 2014 - 20:15

tu ai vazut adolescentii aia din sala?  ce varsta crezi ca au? crezi ca  jumatate din ei au inceput deja viata sexuala, ca asa e cool in ziua de azi, e modern, ca doar nu mai traim in evul mediu, imi cere corpul sa fac sex si nu ma pot abtine? [soricel] 

iar pana ajung sa se casatoreasca o fac cu mai multi , ca numai prima oara a fost mai greu,  se plictisesc unul de altul, ca nu a avut atatea orgasme cate a visat  cu o seara in urma,  dupa aia vine de la sine, ca doar nu am nimic de pierdut, decat de a castiga  experienta in a ma sexa!  

 

nu mi-ai spus unde ai vazut dogma in prezentarea asta ? si nici de ce te raportezi la respectiva cu " latraturi".   atunci cand faci o prezentare trebuie sa ai si o intonatie si o putere a glasului pentru a te face inteleasa ,  nu are nicio legatura cu latratul!



#19
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 28 ianuarie 2014 - 20:19

In ziua de azi, adolescentii oricum fac sex, indiferent de cat i-ar povatui altii sa nu faca asta. Macar sa fie invatati sa foloseasca prezervativul si sa nu se arunce in bratele oricui, la voia intamplarii.



#20
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 28 ianuarie 2014 - 20:19

Alinta, chiar daca negi realitatea, nu inseamna ca ea va disparea.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -