Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

174 Invatatoare recomandare


11 raspunsuri la acest subiect

#1
lidsta

lidsta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 272 mesaje

Postat 20 ianuarie 2014 - 00:07

Am nevoie de un sfat: la anul ne mutam si scoala cea mai potrivita din diverse motive este 174. Poate cineva sa imi recpomande o doamna invatatoare care are acum clasa 1 si la anul a 2-a? Optiunile sunt: Ghinea Irina I-a A, Velicu Rodica I-a B , Avrigeanu Ioana Simona I-a C si Apatean Maria Cristina 1-a C.

Tks

 

 



#2
Lorikay

Lorikay

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.237 mesaje

Postat 20 ianuarie 2014 - 14:00

La IB (clasa fiica-mii) nu mai este dna Velicu. A fost doar in primul semestru de la pregatitoare si apoi, din motive de sanatate (operatie la coloana) nu a mai venit. A fost inlocuita cu dna Vera Daraccief, sunt zvonuri ca s-ar intoarce in semestrul II sau in clasa a 2-a dar nu e nimic sigur. Oricum, ambele mi se par foarte bune, au metode diferite de lucru dar eu sunt multumita de evolutia fetei.

La IA, din spusele parintilor, este o invatatoare mai dura, genul care vrea performanta, lucreaza la nivel foarte ridicat si mai mult cu copiii buni, da multe teme si nu tocmai blandetea intruchipata.

Invatatoarea de la IC este invatatoarea fiica-mii de la after school. Mie mi se pare OK, pare linistita, bine pregatita dar, tot din spusele parintilor copiilor de la clasa, ar cam tipa la ei.

Despre doamna de la ID nu stiu nimic.

Oricum, sa tii cont de faptul ca toate clasele sun aglomerate (28-31 copii in fiecare).



#3
lidsta

lidsta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 272 mesaje

Postat 20 ianuarie 2014 - 21:00

Bune informatiile Lorikay, raman profund indatorata. Asta cu tipatul ma scoate din sarite, fiica-mea e chiar constiincioasa, atenta si e destul de "avansata" ca sa zic asa dar are o problema: sufera ingrozitor daca se ridica tonul la ea sau daca e nedreptatita.

Si numarul de elevi ma pune pe ganduri ...

Tks ...


Editat de lidsta, 20 ianuarie 2014 - 21:06 .


#4
lidsta

lidsta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 272 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 00:33

Despre 197 ma poate ajuta cineva? Ar tb sa schimb titlul subiectului dar nu reusesc

Liess Werner 1A

Bitoiu Gariela 1B

Cojocia Elena 1C

Stanculea Georgeta 1D.

 

Just in case ca nu reusim sa intram la 174 care e totusi mai aproape de casa.



#5
mer

mer
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 15 martie 2017 - 23:10

Mai aveti alte informatii despre Avrigeanu Ioana Simona si Apatean Maria Cristina, ambele de la sc. 174? Pregatire, relatia cu copiii... Multumesc!



#6
Lorikay

Lorikay

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.237 mesaje

Postat 16 martie 2017 - 10:47

Mai aveti alte informatii despre Avrigeanu Ioana Simona si Apatean Maria Cristina, ambele de la sc. 174? Pregatire, relatia cu copiii... Multumesc!

Ioana Avrigeanu IVC nu s-a schimbat, am povestit mai sus despre dumneaei.

Maria Apateam este la IVD, parintii spun ca nu are experienta, este clasa a IV-a cu cei mai putini elevi, foarte multi s-au mutat (3 chiar la noi in clasa).

Celelalte 2 invatatoare care au cum clasa a IV-a sunt Irina Ghinea IVA (am povestit mai sus si despre dumneaei, teme multe, lucreaza in special cu copiii buni, ceilalti se descurca cum pot) si Gabriela Otobicu IVB (s-a titularizat anul acesta, este invatatoarea fiicei mele, suntem foarte multumiti de ea; este "in pas cu vremea", stie sa isi apropie copiii, cantitatea de teme este decenta, daca nu stiu copiii sa rezolve ceva la tema li se explica in clasa, icearca sa lucreze cu toti la nivelul cerut de programa dar nici nu ii lasa pe cei "talentati" sa se plictiseasca, se poate purta un dialog cu ea, asculta observatiile parintilor).



#7
lidsta

lidsta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 272 mesaje

Postat 21 martie 2017 - 15:03

Irina Ghinea IVA (am povestit mai sus si despre dumneaei, teme multe, lucreaza in special cu copiii buni, ceilalti se descurca cum pot)

Nu e deloc asa: temele sunt decente (nu mai mult de o ora, exceptie cand toceste la istorie sau geografie dar aici nu e doamna ci fiica-mea  [:)] ) si este extrem de apropiata de copii. Nu stiu daca lucreaza doar cu copiii buni, nu prea cred, noi nu am  remarcat ... O recomand cu toata responsabilitatea: corecta, calda si foarte iubita de copii!



#8
mer

mer
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 23 martie 2017 - 06:48

Multumesc! La dna Ghinea stiu ca au intervenit niste probleme de sanatate... 



#9
lidsta

lidsta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 272 mesaje

Postat 24 martie 2017 - 01:32

E bine acum. A avut o problemă serioasa acum 3 ani iar anul acesta o alta, nu grava, 4 zile cu suplinitor. Noi am fost foarte multumiti. 



#10
rosioara2

rosioara2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 02 martie 2018 - 08:26

Buna! Ati putea descrie invatatorii de care sunteti multumiti la subiectul lansat de mine? In felul acesta, parintii interesati ar putea sa isi faca mai usor o parere despre dascalii potriviti pentru copilasul lor.

Multumesc.

 

http://comunitate.de...-2#entry8579617

 




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -