Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Grecia 2014


5 raspunsuri la acest subiect

#1
april13

april13

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 15 ianuarie 2014 - 10:26

Buna [flo2]

 

As dori sa postam opinii, oferte care sa ne ajute cumva sa alegem cel mai bun hotel la pretul cel mai bun.

 

Eu caut oferta cu avionu(toate taxele incluse)l, demi-pensiune/all inclusive , hotel 3-4 stele, inceput de iulie, la maxim 1000  de euro 2 adulti si un copil. Dar nu prea am avut succes [batcap]

 

Asadar,pentru ca  sunt sigura ca multi din comunitate cauta vacante inca de pe acum.. ne ajutam?

 

Multumesc!



#2
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 15 ianuarie 2014 - 11:59

     Avion cu toate taxele incluse pt 3 persoane...te cam duce la mia aia de euro....Mi se pare mic bugetul pt avion. La 1000 euro poti gasi linistita daca mergi cu masina.



#3
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 16 ianuarie 2014 - 23:34

Si eu tot Grecia as dori ptr la vara. Anul trecut am fost in Pelion, o zona mai putin cautata de romani , dar superba. (undeva la sud de Volos). 

Vara asta as vrea ceva mai aproape, m-am gandit la Thassos, Halkidiki sau zona aia intre ele (Asprovalta).

Cerinte...am cateva:  cazare la vila ,aproape de plaja, daca are si curte e ok,  demipensiune, intrare lina in apa ( ptr copii), daca se afla si intr-un golfulet e super, ptr ca fiind sfarsit de iunie vor fi sanse mai mari sa fie apa marii calda. 

Ma bate gandul ptr Vourvourou, dar n-am gasit nimic cu demipensiune. 

Ceva idei??? 



#4
marylenac

marylenac

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 644 mesaje

Postat 17 ianuarie 2014 - 10:24

Buna,

 

si noi cautam oferte pentru Grecia, ma gandeam la Corfu, la fel transport cu avionul, cazare = conditii decente pentru o familie cu 2 copii (4 si 7 ani), aproape de plaja, plaja cu nisip, intrare lina in apa, cu demipensiune. Cine a fost acolo si ne poate da ceva info, ar fi minunat...Bugetul este 1000 - 1300 euro. Am inteles ca pe insula este si un parc acvatic, Waterland parca?

 

Vara trecuta am stat o saptamana in Thassos - Skala Potamia, a fost foarte frumos, nimic de reprosat, cazare ok intru-n complex, am luat un apartam cu 2 dormitoare si living + bucatarie dotata cu tot ce aveai nevoie, cu terasa cat ap. meu din Bucuresti, cu barbeque (am pregatit in cateva seri peste prins dimineata de pescari, un deliciu...) . Deci nu am avut si mancare inclusa, ne-am descurcat cu masa adica mic dejun pregateam noi in camera, pranzul la o terasa cu mancare foarte buna si seara la fel, fie pe terasa noastra , fie la taverne.

 

Plaja era frumoasa, nisip destul de fin, apa extraordinar de buna, curata, culoarea aceea splendida, intrare lina in mare, mergeai vreo 50 de metri pana iti trecea apa de brau, deci foarte bine pentru copii.

 

Am mers cu masina proprie, 11 ore dus, cam la fel si la intors.

Nu m-a deranjat nici o muzica data tare, civilizat, in camera se schimba lenjeria + prosoape la 2 zile, curatenie zilnic.

 

Anul acesta am vrea totusi alta destinatie.



#5
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 17 ianuarie 2014 - 15:22

Noi am fost in Creta (in nord, unde nisipul e ft fin, dar negru...pt ca e vulcanic) si Santorini (faine sunt casele, dar restul e doar piatra vulcanica). Ca info : in Creta am intalnit multi romani (la hotelul unde am stat noi, majoritatea celor de la receptie si a chelnerilor erau romani..chiar ne-am imprietenit cu 2 din ei, sot-sotie) si am vazut multe masini/autocare cu nr de Romania. Creta insa nu mi s-a parut cine stie ce. In Schimb in Cipru ne-a placut mai mult (dar si preturile sunt mai mari).



#6
marylenac

marylenac

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 644 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 12:59

Buna,

 

eu cu cat rasfoiesc despre Corfu, cu atat imi e mai greu sa ma decid. Deci cei care ati fost, poate imi recomandati (din ce ati incercat pe propria piele...) o varianta de cazare, pt transport individual, asa cum spuneam mai sus...




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -