Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Doar suparare si disperare


193 raspunsuri la acest subiect

#21
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 16 ianuarie 2014 - 20:52

Ce card ai??? De la ce banca??? Nu intreb aiurea, am mai explicat de cateva ori pana acum ce e cu PayPalul.

 

Cardul trebuie sa fie DOAR Visa Electron, NU Mastercard, orice ti-ar spune cei de la banca si oricum ar incerca sa te imbrobodeasca.

 

Doar anumite banci emitente de Visa Electron sunt agreate de PayPal.

 

Vezi ca trebuie sa ai in contul de card - NU de PayPal - o suma minima, 20 de lei, sa zic, pentru ca, in momentul atasarii cardului, PayPal percepe 1,5 EUR comision. Atunci ti se furnizeaza si codul din 4 cifre, in momentul perceperii acestui comision.



#22
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 16 ianuarie 2014 - 21:10

 E card Visa de la BCR iar bani in cont e cam greu sa am dar vad eu, ar trebui sa intre niste bani de la DGASPC Vaslui . Ca eu nu am cu ce alimenta cardul . Sper sa intre maine sau luni banii .



#23
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 17 ianuarie 2014 - 21:08

Azi am mai rezolvat o problema . Am ajuns la doctorul balneolog care trebuia sa ne dea o hartie pentru a face 10 sedinte de gimnastica cu pretul redus la jumatate . Luni merg la kinetoterapeuta sa vad ce spune . Incep sa se zareasca razele soarelui . 

 

Nu ne dam batuti . Suntem niste luptatori . 



#24
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 20 ianuarie 2014 - 15:45

Aschiutza mi-a dat un sfat bun , chiar si un site la care sa ma uit , iar saptamana trecuta m-am tot chinuit sa cos ceva . Nici macar in linie dreapta nu reuseam sa cos . Parca am 2 maini stangi . Creatia nu e de mine 

 

Intre orele de masaj ,  kinetoterapie , controale medicale plus multe nopti nedormite nu cred ca voi mai fi in stare de nimic . 

 

Oricum ceva trebuie sa fac pentru ca trebuie sa continui lupta . O prietena ne tot spune sa facem terapia ABR dar costa ingrozitor de mult .  Ea a avut rezultate bune dupa aceasta terapie si poate multi o cunoasteti . 



#25
stefaniya

stefaniya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 738 mesaje

Postat 20 ianuarie 2014 - 19:54

Buna, Diana

 

ma regasesc intr-o parte din povestea ta trista, si mama mea a lucrat in confectii ( dar nu in masina) si ea are probleme cu vederea. De fapt ea de cand s-a nascut a vazut doar cu un ochi. Dar i-a placut sa croiasca si sa coasa, si nu de putine ori am prins-o plangand ca nu vedea sa bage in ac. Asa ca sfatul meu e sa-i protejati vederea mamei tale, mai ales ca imbatraneste, si vederea se slabeste si mai tare.

 

Eu nu am cont paypal, dar daca imi dai un cont, pot transfera si eu cativa banuti din cand in cand.

 

Multa sanatate micutului!



#26
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 20 ianuarie 2014 - 21:02

Multumim Stefanya ca te-ai gandit la noi . Si mama plange de multe ori si se enerveaza tot din cauza asta . Cateodata plange si spune ca ea , care le facea pe toate ,a ajuns sa se roage de copii sa-i bage ata in ac .

 

Nu stiu daca am voie sa pun conturile aici . Strumphitza a luat contul de paypal de pe blogul creat pentru Marius . 

 

      http://marius-print.blogspot.com 

 

As vrea sa imi spuna administratorul forumului sau cine stie daca am voie sa pun conturile umanitate deschise pe numele lui Marius aici . 



#27
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 20 ianuarie 2014 - 21:15

Ai voie



#28
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 20 ianuarie 2014 - 21:44

Multumesc Marius pentru raspunsul rapid . Daca am voie conturile sunt deschise la BCR 

 

 

CONT LEI :        RO65 RNCB 0762 1224 7571 0001
 
CONT EURO:    RO38 RNCB O762 1224 7571 0002
 
BENEFICIAR :    MITRU MARIUS GABRIEL 


#29
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 14:20

Sunt foarte nervoasa . Tocmai m-am intors de la DGASPC Vaslui , sau Protectia Copilului cum stim noi , unde mi se spune ca in Vaslui exista un centru respiro . "Centrul respiro vine in sprijinul persoanelor care cresc si ingrijesc copii cu dizabilitati pentru a preintampina perioadele de stres si tensiunile acumulate dar si pentru a solutiona situatii de criza precum stare de boala , deces in familie , etc . ..." ( brosura centrului ) 

 
Centrul nu este funcional deoarece nu sunt beneficiari , adica persoane interesate . Eu stiu cel putin 4 mamici care platesc pentru a-si duce copii la gradinita speciala timp de 2 ore .  Printre aceste mamici sunt si eu care fac orice e posibil sa socializeze copilul meu . 
 
Cum pot spune ca nu sunt persoane interesate cand jumatate din mamicile pe care le cunosc nici nu au auzit de acest proiect . Centrul de tip respiro este situat langa centrul de recuperare care apartine de DGASPC , unde merg cu copilul de 2 ori pe saptamana dar nu am vazut vreodata o brosura .  


#30
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 14:23

Deci poti sa iei legatura cu persoanele care ar fi interesate si sa va prezentati toate.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -