Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Doar suparare si disperare


193 raspunsuri la acest subiect

#181
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 01 ianuarie 2017 - 19:00

La multi ani !!!



#182
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 16 martie 2017 - 14:45

http://kangobike.ro/

E un vis. [fal]

 Vazusem asa ceva mai demult dar nu la noi in tara. Si mult mai scump. 

 Noi avem disponibili doar 500 ron pe care ii pastram pentru ai comanda un carut lui Marius de la Motivation. De asta va rog sa ne  ajutati sa strangem suma necesara pentru a achizitiona acest dispozitiv. 

  DE ce este necesar? Marius are inaltime unui copil de 3 ani asa ca in urmatorii 4 ani ne putem face treaba cu usurinta. De altfel de cand stam la vreo 5 km de oras deplasarea este foarte dificila in niste autobuze nedotate si aglomerate. Nu am masina si nici permis. 

    De asta va rog mult daca puteti sa ne ajutati sa strangem bani pentru acest dispozitiv.



#183
Briosa

Briosa
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 20 martie 2017 - 08:51

A incercat careva?



#184
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 20 martie 2017 - 14:35

Scuze Briosa dar nu am inteles. Cine sa il încerce. Daca mergi pe link găsesti mărturiile unor mamici.



#185
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 20 aprilie 2017 - 14:24

Ne intreba cineva printr-un mesaj ce mai facem. Nici bine dar nici rau. Suntem un du-te-vino mai mereu. Acum, de cand e si cel mic bolnav am mai adaugat vreo 2 doctori in lista la care trebuie sa mergem. Asa ca s-au saturat doctorii de noi si noi de ei. Luni mergem la Arcadia in iasi pentru EEG si neurolog la amandoi. Am inceput si terapia cu David caci e diagnosticat si cu elemente de autism. 

  Avem o viata plina de tot ce vrem. Cateodata ma intreb DE CE EU?



#186
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 07 februarie 2020 - 16:06

  Imi cer iertare ca va cer din nou ajutorul doar ca .....atunci cand credem ca totul este bine Dumnezeu ne mai da o incercare. 

  De curand am finalizat un divort. Divortul in sine s-a terminat repede, sau asa credeam eu. 

https://comunitate.d...i-peste-divort/

   Fostul meu sot a fost de acord cu divortul deoarece in mintea lui credea ca mai este o sansa de impacare. Adica vom trai asa divortati. 

   Cand a vazut ca eu nu am nici un gand de impacare, plus ca toata lumea care ma cunoaste ii spunea lui ca eu arat bine, ca ma descurc,,,etc...etc...ce s-a gandit el.

Sa imi faca o ''bucurie" si a scos banii care ii primeam pentru Marius de la primarie. Acei bani erau pe numele lui. A facut asta din razbunare. Nu se gandeste ca sufera copii. In vacanta de iarna i-a vazut de vreo 3 ori. 

    Mi-a spus cand l-am intrebat de bani : "sa vad eu cum te mai descurci de acum. Prea te lauda lumea ca o duci bine. " Sa intelegeti cum gandeste. 

   Divortul s-a finalizat .Am dat hotararea sa o faca definitiva si irevocabila si urmeaza dupa asta sa ma duc sa cer primariei sa treaca acei bani pe numele meu. 

    Va cer ajutorul doar sa trecem de luna asta. 



#187
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 07 februarie 2020 - 16:11

Toate drepturile si obligatiile stabilite prin sentinta definitiva curg (sunt valabile) de la data solicitariii lor nu de la data sentintei



#188
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 07 februarie 2020 - 16:44

Toate drepturile si obligatiile stabilite prin sentinta definitiva curg (sunt valabile) de la data solicitariii lor nu de la data sentintei

 nu am inteles. Hotararea am primit-o miercuri si tot atunci am dat-o avocatului sa o duca la judecatorie pentru a o face irevocabila. 

  banii de care spun eu au fost tot timpul pe numele lui. Nu ne vorba de pensie alimentara .

   El pur si simplu nu stie cum sa faca sa ne impacam. CRede ca, daca mor de foame , ajung sa ma rog de el sa se intoarca.



#189
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 07 februarie 2020 - 17:06

 nu am inteles. Hotararea am primit-o miercuri si tot atunci am dat-o avocatului sa o duca la judecatorie pentru a o face irevocabila. 

  banii de care spun eu au fost tot timpul pe numele lui. Nu ne vorba de pensie alimentara .

   El pur si simplu nu stie cum sa faca sa ne impacam. CRede ca, daca mor de foame , ajung sa ma rog de el sa se intoarca.

Minorul va fi in grija cuiva.

Cel care il/o va avea in grija primeste acesti bani de la data introducerii divortului



#190
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 07 februarie 2020 - 17:28

Nu e asa. De la primarie mi-a spus clar,cand am hotararea sa aiba stampila cu definitiv si irevocabil. Pana atunci nu pot face nimic. Nu sunt prima care se cearta cu ei. Iar pana acum nu am avut probleme cu fostul din cauza asta. Adica sa umble la banii copilului. Acum parca a luat-o razna




Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Probleme cu dantura in sarcina

    Ioone
    - Astăzi, 11:49

  • MiÈ™cările copilului

    CrinaMogs
    - Astăzi, 11:49

  • Pregatirea pentru nastere naturala

    LarisaG89
    - Astăzi, 10:42

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -