Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Doar suparare si disperare


193 raspunsuri la acest subiect

#1
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 13 ianuarie 2014 - 08:23

Nici nu stiu cum sa incep . Sunt disperata iar sarbatorile mi le-am petrecut plangand . Cu ochii in lacrimi va scriu supararea mea . Copilul meu ,Marius Gabriel , in varsta de 4 ani , sufera de paralizie cerebrala , tetrapareza spastica , intoleranta la gluten , sindrom de malabsorbtie si reflux gastroesofagian . 
De felul meu sunt o fire optimista dar sarbatoarea Craciunului si Mos Craciun ne-a adus numai vesti rele . Si cum un necaz nu vine niciodata singur la noi au venit toate odata . Sotului meu i-au micsorat salariul , adica a ramas cu bani ca sa platim ratele la banca , credit pe care l-am facut pentru a plati tratamentele lui Marius Gabriel . Cu o suma de 450 RON trebuie sa ne descurcam in fiecare luna . Asta inseamna sa platim gimnastica , mancarea fara gluten care costa enorm plus cheltuielile necesare de zi cu zi . Si ca totul sa fie cat mai rau trebuie sa o intretin si pe mama mea in a carui casa locuim si care a lucrat o viata in confectii si pentru ca nu are vederea buna nu o mai primeste nimeni la munca . 
Mama ne ajuta prin faptul ca mai merge la bunica la tara si ne mai aduce de acolo faina , oua sau din cand in cand cate o gaina . 
La gimnastica atat de necesara cred ca vom renunta ca nu avem alta solutie .

 

 

 

Info: Marius

 

 

Fiind un caz umanitar completez mai jos conturile bancare corespunzatoare:

 

Conturile sunt deschise la BCR 

 

BENEFICIAR :    MITRU MARIUS GABRIEL 

 

CONT LEI :        RO65 RNCB 0762 1224 7571 0001
 
CONT EURO:    RO38 RNCB O762 1224 7571 0002


#2
aschiutza

aschiutza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.422 mesaje

Postat 13 ianuarie 2014 - 10:28

Dyana, poate mama ta sa mai coasa? Pe ebay si etsy se ofera preturi bunute celor care fac rochii frumoase si moderne pt papusile de colectie (Barbie, Blythe, Momoko, Fashion Royalty de exemplu). Exista carti cu modele pt ele, consumul de materiale nu ar fi asa mare (poate daca cunoaste pe cineva pe la vreo fabrica poate sa ii dea resturi).



#3
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 13 ianuarie 2014 - 10:51

Ma gandesc la solutii pe termen mai lung: daca mama ta nu mai poate lucra sa ramana ea cu copilul si sa iti cauti tu de munca (asta daca nu ai deja) sau cand se desprimavareaza putin si daca nu e f departe sa te muti la tara - e mai ieftin de trait acolo si mai puteti pune un rasda, sa cresteti o gaina...



#4
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 13 ianuarie 2014 - 19:09

Bunica mea sta la 50 km departare de Vaslui si ca sa ne mutam acolo ar insemna sa renuntam la lupta pentru Marius . Nu am mai putea face gimnastica , doctori nu sunt in sat si ar trebui sa ma mut doar eu cu baiatul la tara . Sotul meu trebuie sa lucreze , altfel nu am avea cu ce plati ratele la banca si am avea alte probleme din cauza asta . La ideea cu mutatul ne-am gandit si noi . 

Mama are la un ochi -11 , ar trebui operata , iar daca il forteaza mai mult timp i se pune ceata si nu mai vede . 

 Am inceput sa imi caut de munca sa vad ce gasesc , doar ca dureaza pana o sa o invat si pe mama ce trebuie sa faca cu baiatul . Inca am speranta ca voi gasi o solutie . 

Multumesc ca va ganditi la mine si incercati sa ma ajutati . 



#5
aschiutza

aschiutza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.422 mesaje

Postat 13 ianuarie 2014 - 19:13

Dyana, nu poti sa inveti tu sa croiesti atunci de la mama ta? Uite aici un magazin online pt astfel de hainute, foarte apreciat printre colectionari, ca sa iti faci o idee http://www.clear-lan.com/  .Avantajul e ca ai putea sa faci acasa, cind apuci, citeva ore.



#6
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 13 ianuarie 2014 - 20:14

Pana la 6 luni Marius a facut si cateva crize de epilepsie ,  De atunci EEG-urile ies bine doar ca tratament trebuie sa ia 5 ani . Doctorita neurolog de la Obregia ne-a spus ca riscul de a face crize inca exista asa ca trebuie sa fiu atenta la ce decizii iau . 

http://marius-print.blogspot.ro/



#7
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 14 ianuarie 2014 - 09:30

Am trimis un mic ajutor pe paypal. 30 euro de pe o adresa de gmail cu initiale D S. Te rog sa imi confirmi cand ii ai in cont. Multa sanatate!! [flo]

#8
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 14 ianuarie 2014 - 09:37

rezolvat problema.

merci! [flor]

 

 

Roxana



#9
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 15 ianuarie 2014 - 09:28

Din nefericire pentru mine , strumphitza , ai fost singura persoana care ne-ai trimis bani prin paypal . Acest cont de paypal a fost facut de o prietena iar eu nu l-am folosit niciodata iar acum cand am vrut sa intru nu mai tin minte parola .  Problema este ca eu nu folosesc decat 2 parole de obicei ca sa nu le uita si sa imi fie usor dar acum nu imi da voie nici una . Nu stiu ce sa fac . Ma gandesc sa imi fac alt cont de paypal dar nu stiu cum . Va rog sa ma ajutati caci am vazut ca un astfel de cont se foloseste acum . 



#10
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 15 ianuarie 2014 - 10:42

Nu stiu Diana de ce nu merge cu ce stiai, dar cred ca poti sa ti-o resetezi. Apasa acolo butonul ala de "forgot" unde ar trebui sa pui parola si ei iti vor trimite instructiuni cum sa ti-o resetezi, daca vezi ca nu merge ce stiai pana acum! sper sa mearga asa, nu am fost in situatia asta niciodata la paypal, dar si restul de situri unde uiti parola iti trimit instructiuni cum sa ti-o resetezi  pe email. Pe aceeasi adresa cu care esti inregistrata la ei pe site atunci cand ti-ai facut contul. 




Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Carti de citit in sarcina

    kiki_2024
    - Astăzi, 13:14

  • Probleme cu dantura in sarcina

    Ioone
    - Astăzi, 11:49

  • MiÈ™cările copilului

    CrinaMogs
    - Astăzi, 11:49

  • Pregatirea pentru nastere naturala

    LarisaG89
    - Astăzi, 10:42

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -