Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce fel de patut cumparam pentru bebelus ?

patut camera bebelusului

43 raspunsuri la acest subiect

#11
jade84

jade84

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 31 ianuarie 2014 - 17:43

jade84 , imi poti spune te rog frumos, de unde ai achizitionat salteaua? eu am deja patutul (lemn masiv, cu grilaje si 2 sertare jos) si caut o salteluta pt el...multumesc!

 

Am comandat-o online, nu stiu daca am voie sa spun de unde, insa o sa pun linkul aici si daca moderatorii considera ca este reclama, va rog sa il stergeti.

Eu am luat si patutul si salteaua, ins apoti comanda doar salteaua, este foarte ok ca si calitate.

 

Exact asta am comandat: http://www.my-kids.r...uct.php?id=2612


Editat de jade84, 31 ianuarie 2014 - 17:46 .


#12
ValentinaP

ValentinaP

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 173 mesaje

Postat 31 ianuarie 2014 - 19:52

multumesc fumos!



#13
elidenta13

elidenta13

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 01 februarie 2014 - 01:00

eu am cumparat patutul de lemn impreuna cu salteaua de cocos si sunt foarte multumita, nu mai aveau pe site carusele pt patut o sa cumpar din alta parte.

mi nu mi se pare ca isi merita banii lenjeria pt patut. eu am achizitionat material din bumbac si mama mea a cusut.o



#14
elidenta13

elidenta13

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 01 februarie 2014 - 01:02

jade84 , imi poti spune te rog frumos, de unde ai achizitionat salteaua? eu am deja patutul (lemn masiv, cu grilaje si 2 sertare jos) si caut o salteluta pt el...multumesc!

saltelutele pot fi achizitionate separat tot de pe siteurile specializate, a mea era in jur de 120ron separat



#15
ValentinaP

ValentinaP

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 173 mesaje

Postat 02 februarie 2014 - 19:33

elidenta13, cu lenjeria lui bebe si eu am recurs la aceeasi metoda, am luat material si merg la croitoreasa...

Eu una sunt suspicioasa in ceea ce priveste calitatea materialelor ....am avut surpriza sa gasesc in magazinele pt copii lenjerii pe care era scris 100%bumbac, iar ele contineau fibre sintetice peste 50%...



#16
jade84

jade84

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 06 februarie 2014 - 21:34

Si eu mi-am facut singura lenjeria de patut!

Ma bucur ca mai sunt mamici care au procedat la fel. Eu i-am facut doar cersaf si husa de aparatori caci am patut de lemn, fata de perna nu ii trebuie si nici husa pentru plapumioara caci am sac de dormit. Am iesit foarte ieftin si am gasit atatea materiale frumoase, am stat mult pana am ales 2 culori:)



#17
elidenta13

elidenta13

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 09 februarie 2014 - 23:52

Noi am achizitionat micutei noastre un patut de lemn cu salteluta cu fibre de cocos de pe net, salteluta e ferma si numai buna sa se rostogoleasca bebelusa pe ea. L-am ales inainte de as naste initial am dorit sa-l cumparam pentru a se potrivi cu mobila din dormitor apoi ne-am documentat si despre beneficile folosirii unui patut cu salteluta ferma. Din cate am inteles cele de panza nu sunt prea indicate

 

 



#18
georgiana55

georgiana55

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 01:14

Buna gravidutze! Sunt insarcinata in 24 de saptamani la prima sarcina. Noi am ales un patut co-sleeper (din lemn natur) cu o saltelutza de cocos de 6 cm, care noua ni se pare f ferma , sa speram ca si lui bebe i se va parea la fel de buna. Patutul l-am ales asa deoarece noi il consideram foarte practic mai ales in primele luni de viata cand bebe se trezeste mai des si putem fi aproape de el, sper sa fi facut alegerea buna

#19
savuflori86

savuflori86

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 28 martie 2014 - 12:31

noi avem un patut tip tarc de care suntem multumiti dar parerea mea e ca am gresit , trebuia sa luam de lemn ca sunt reglabile si se pot folosi pana ce cresc mai mari



#20
AlinaDia

AlinaDia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 100 mesaje

Postat 07 aprilie 2014 - 14:31

Buna, eu am citit intr-o carte - Mama si copilul (E. Fenwick) - ca salteluta trebuie sa fie intre 8 si 10 cm, e buna si din burete, dar sa fie mai tare

Spatiile dintre barele patutului (daca este de lemn) nu trebuie sa fie mai mici de 2,5 cm sau mai mari de 6 cm

Am o prietena care si-a luat patut de fas (bun si pentru voiaj) si bebelina se trezea de la zgomotul facut de materialul de fas





Etichetat si cu patut, camera bebelusului

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -