Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

FIV TURCIA 24

fiv turcia acibade . tayfun

314 raspunsuri la acest subiect

#301
bbcriss

bbcriss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 92 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 19:09

Cookie, voi ati stat la Akin? Ca nu mai stiu, desi am citit toate capitolele de pe acest forum. Mi-am notat numelen hotelului dar nu si cine s-a cazat. Mi-a atras atentia Akin Suites pt ca avea acea bucatarei si celelalte dotari. Plus ca mi s-a parut spaţios si curat. Sper sa fie ca cel din imaginile vazute pe site -ul lor si sa nu am vreo mare surpriza cand voi ajunge la destinatie. Din descrierile voastre am inteles ca e Ok.

#302
bbcriss

bbcriss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 92 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 19:15

Multumesc Isa si Doamne ajuta sa fie bine de aceasta data. Offfffff....., se pare ca si dupa fiv tot cu emotii ..... Ai grija si fii optimistă, nu te mai gandi la ce s-a intamplat. Acum va fi bine, da?

#303
Isa04

Isa04

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 19:18

Multumesc Bbcris, da chiar si dupa FIV stam cu emotii........dupa cum vezi, noi toate avem emotii si ne dorim sa fie bine pana la marea intalnire....insa niciodata nu stii cum o sa fie pana la final.........dar cred ca si emotiile astea au rostul lor.

 

Ona tu ce faci, esti bine?



#304
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 19:42

Bbcriss, multumesc! [pup]

Isa, nu stiu ce sa fac....daca vor continua scurgerile, o sa merg din nou la Euromaterna, doctorul meu nu este pana pe 9, asa ca ma multumesc cu ce gasesc.....tu ce faci? offffff, lasa sanii si greturile...ai vazut la mine, cand ma dor, cand nu ma dor sanii, greturi ioc ( bine, in ultima vreme mi-e cam rau dar este fierea care s-a saturat de atata mancare grea),acum mai am si scurgeri ciudate......trebuie sa fii optimista, simptomele variaza, poate s-a mai obisnuit organismul cu sarcina si din cauza asta te simti mai bine...hai, ai incredere in Iepurash, o sa il vezi maine zglobiu si voinic.....te pup si tinem pumnii pentru maine. [pup]

Ona, Cookie, ce mai faceti?

Pup toate fetele.



#305
cookie77

cookie77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 446 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 19:44

Mulțumesc Isa, eu credeam ca trebuie de trei ori pe zi. Da Criss noi am stat la Akin, a fost ok.
Birmanutza fii optimistă, știu ca e greu dar Dumnezeu este alături de noi și ne va ajuta sa ducem la capăt sarcina. Mă rog pentru noi fetelor. ISA fii puternică și nu te gândii la trecut.
Va pup

#306
cookie77

cookie77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 446 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 19:49

Eu fetelor am durere de sani si mi-e uneori greață. Ieri îmi venea sa vomit de la broccoli, Azi am fost mai bine. In rest nu am alte simptome. Mă oftic ca numai am crinone și de azi sunt pe utrogestan.. Asta e.. Oricum nu puteam lua tone din Istanbul..

#307
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 20:34

Cookie, multumesc! [pup] Sa dea Dumnezeu sa ducem toate sarcina cu bine la capat....la aplicarea din seara asta, tubul a fost imaculat.....sa vedem de maine.....nici eu nu am avut crinone de ajuns, am cumparat de la o fata de pe forum (cred ca iti spusesem de ea pentru clexane, nu strica sa o intrebi) si am comandat o cutie si din Ungaria dar foarte scump, 290 lei, plus transportul inca 60 de lei.....insa si utrogestanul este foarte bun, mi l-au recomandat medicii din tara, dupa ce termin crinone sa iau de 2 ori pe zi, asa cum spunea si Isa.... dezavantajul este ca trebuie sa stai un pic mai mult in pat dupa aplicare.

Ia uite, a inceput Rapunzel pe antena 1...ma bag la desene animate....sa nu radeti de mine.

Va pup, dragele mele. Noapte frumoasa.



#308
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 22:09

Fetelor,eu am avut 2 cutii de Crinone si apoi am luat 3 Utro pe zi pana pe la 12 sapt parca iar de atunci am scazut la 1 pe zi pana la nastere.

#309
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 22:43

buna seara fete dragi  [pup]

 

criss  [flo2] Doamne ajuta la toate!iti tin pumnii!tu dai startul bebeilor din 2014  [pk]

 

ella  [flor] sa te auda Dumnezeu!

 

birmanuta  [pup] bebe tau mic e bine,ai sa vezi [bib]

 

isa  [flo2] pai finutul meu e f bine.stiu eu  [bebr]

 

va pup pe toate si va doresc o noapte linistita!  [clo]



#310
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 03 ianuarie 2014 - 00:02

[artif] La multi ani pentru 2014! [artif]

va doresc ca 2014 sa fie la fel de minunat cum a fost 2013 pentru mine!

sa fiti sanatoase, sa va bucurati de cei dragi si sa vi se îndeplinească toate visele! 

 

Birmanuta, e posibil sa fie legat de control problemuta ta. Atâta timp cat nu e roșu, sa nu stresezi prea mult (deloc stiu ca nu e posibil). Da, nu sunt prea bune ecografiile in sarcina, mai ales Dopplerul. Uite un articol cu multe linkuri interesante. Daca se poate, încercati sa tineti cat mai redus numarul lor. Asta e valabil pentru toata lumea! Eu am avut parte de un medic care nu insista cu ecografiile. Pentru el, importante erau morfologiile, deci trei in sarcina. Ei, am mai mai facut vreo 3-4, dar pentru ca eram prea fara simptome. Voi sa fiti mai intelepte decat mine.  [soricel]

cat despre Crinone, încearcă sa vorbesti cu cineva care merge in Turcia sa iti aducă. Macar sa iei unul dimineata pana la 12 saptamani, iar seara poti lua Utrogestan/Arefam. Sunt ok si ovulele, dar cel de la pranz ar fi fost aiurea de aplicat, fiind la serviciu... Eu trebuie sa le multumesc lui Bebel, lui Nelay si Crstinei ca mi-au adus si am pus pana prin saptamana 18, daca tot am avut :-D Seara - un ovul. Imi comandasem si eu din Germania, dar prețul era dublu fata de cel din Turcia, dar era situatie de urgență pana mi-au adus fetele.

 

cat despre simptome, nu le mai cautati. E f posibil sa nu le aveti. Eu nu am avut greturi, dureri, nici sâni durerosi. Nimic! Trebuie sa fiti optimiste, ZEN, cum zice Qiao [flo]! Stresul nu-i bun deloc, dar asta stiti, nu?

 

va [pup] pe toate! Toate cele bune de la noi.





Etichetat si cu fiv, turcia, acibade, . tayfun

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -