Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

FIV TURCIA 24

fiv turcia acibade . tayfun

314 raspunsuri la acest subiect

#1
FIVTurcia

FIVTurcia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 19 decembrie 2013 - 21:38

 

Capitole
 
Cap. 1 ; Cap. 2;Cap. 3Cap. 4Cap. 5Cap. 6Cap. 7;Cap. 8Cap. 9Cap. 10Cap. 11;Cap. 12Cap. 13Cap. 14Cap. 15Cap. 16Cap. 17Cap. 18Cap. 19Cap. 20 Cap. 21 Cap. 22, Cap.23
 

 
Lista clinici
 
Acibadem
 
acibadem/fertilizare-in-vitro 
 

Echipa este condusa de Prof. Dr. Tayfun Bagis
 
 
Tarife:
 
FIV = 2400 EUR, IMSI = 250 EUR (IMSI si ICSI sunt incluse in pretul FIV si se face la alegerea Dr. si a embriologului),
 
Crioprezervare pentru embrionii suplimentari = 500 EUR, TESE = 940 EUR, Micro-TESE = 915 EUR, FNA = 600 EUR.
Micro Tese + congelare 3 probe tesut testicular = 1850 euro
 
Teste de preimplantare genetica: 750 EUR (5 probe pentru cromosomii 13,18,21,X,Y or 13,16,18,21,22), 1000 EUR ( 9 probe pentru cromosomii13,15,16,17,18, 21,22,X,Y), 750 EUR (pentru translocatii);150 Euro - consultatie+ecografie preliminara FIV-ului (se poate opta si pentru FIV direct, fara consult prealabil); daca se face consulatatie preliminara, atunci se va deduce din costul final al procedurii
 
Protocol principal: scurt antagonist de tipul; 3 zile antagonist (Orgalutran, Cetrotide), 6-10 zile de stimulare, ultimele zile din stimulare se foloseste iar antagonist (Orgalutran, Cetrotide).
 
In ziua 2-3 va puteti prezenta la clinica pentru prima ecografie, apoi va puteti intoarce in tara, revenind la Istanbul in circa 5-7 zile, pentru restul protocolului.
Protocol pentru poor responder/low AMH: EPP (Estradiol Priming Protocol) - se incepe aplicarea din Z21/23 a CM anterior a plasturilor cu estradiol (Climara) - 3 zile x 1 plasture; 3 zile x 1 plasture + antagonist; 3 zile x 1 plasture. Se merge apoi la ecografie indiferent daca menstruatia a aparut sau nu. Se decide demararea/nedemararea stimularii -> Gonal F (in principal), ultimele zile folosindu-se si un antagonist mentionat mai sus.
Posibilitati de cazare in Istanbul, partea asiatica, oferite de clinica: Nova Hotel, Nippon, Hotel Timya, Byotell, The Bostanci Hotel, Asya Suits, Akin Suites.
 
Transportul aeroport-spital-hotel (din partea asiatic) va fi asigurat pe toata perioada de sedere (15 zile), este asigurat de clinica si este gratuit.
 
Pentru cine are nevoie de traducator in lb romana, clinica ofera gratuit o traducatoare (in sensul ca intra in costul FIVului). Corespondenta se poarta prin email:semra.selim@acibadem.com.tr.
 
Date despre transferul embrionilor criogenati - FET·
 
Este necesar sa va prezentati la consultatie in a doua zi a ciclului menstrual· Se va indica din partea domnului Dr. Tayfun Bagis un tratament pe baza de tablete (nu injectabil) pentru cresterea endometrului· Perioada aproximativa a tratamentului este de 15 zile, perioada in care va puteti intoarce in tara insa va fi necesar sa va prezentati o data/saptamana la control.· Costul aprox. al transferului este de 610 EUR (costul medicamentelor nu este inclus in aceasta suma).
 
Intelegere Acibadem Hospitals si CEC Bank   [soricel] 
Acibadem si CEC au incheiat un acord, iar cei care au deschise conturi la CEC beneficiaza de discount-uri si alte beneficii.
Detalii puteti gasi aici si aici (reducere 10% pentru serviciile de medicina reproductiva).
 
Linkuri utile
 
Calculator sarcina FIV
Aventura otomona Samira
detalii cazare, masa, etc.
 
 
Aspirante la FIV Turcia   [fluturas]
 
vreau-bebel: 30 ani, sotul 32. Eu relativ ok, sotul azoo obstructiva. Fiv 1 - august 2012 dr.Tutunaru-nereusit, Fiv 2 - februarie 2013 Dr. Tayfun, ou clar, fiv 3  Tayfun - beta negativ

Velvet

Ella

Lolli

Vanda
 
 
 
Gravidute   [barza1]
 
Ploaie de vara -  infertilitate tubara Fiv 1 - Polisano Buc. 2010 nereusit, Fiv 2 iulie 3013 - Acibadem, reusit.

Ona_ella

Isa_07
 
 
 
Reusite depline   [deziuata]
tamys - mami de gemeni Andrei si Maria iulie 2012 -> FIV1 - Genesys, negativ; FET primul test bhcg 131, al 2-lea in scadere...; FIV2 Genesys, negativ; FIV3 Polisano Sibiu, negativ; FIV4 Polisano Sibiu, negativ; FIV5 Istanbul Turcia POZITIV
Lorelei78: 34 ani,hidrosalpinx bilateral operat laparoscopic in iulie 2010 dr Ispasoiu,FIV1 cu scoaterea lichidului la punctie in martie 2011 cu dr Ispasoiu nereusit;laparoscopie pentru extirparea trompelor iulie 2011, FET1 dr Ispasoiu nereusit, FET2 dr Chicea nereusit, FIV2 reusit in Istanbul, Acibadem, dr Tayfun Bagis - Clara Sofia s-a nascut pe 30 nov 2012
MBK2 - mami de gemeni Azra si Omer Aras din 4 iulie 2013
Amaradia - mami de bucalata Ilinca Teodora nascuta pe 26 iulie 2013, ora 12.55, Apgar 10, 3850 g.
Nanne16 - mami fericita de albinuta nascuta pe 26 septembrie 2013, ora 12.07, Apgar 9/10, 2520 g.
cristinaddr - 24 octombrie 2013 - ora 07:30 s-a nascut printesa de 2300 g si 46 cm si la ora 07:33 s-a nascut printisorul de 3500 g si 55 cm
Nelay_star Mamica fericita si implinita de bebe tarzanel nascut pe 15 noiembrie 2013, dimineata, 
3070 grame si 51 cm

 

 
 
 
 
* daca sunt cititori/cititoare care ne pot impartasi detalii privind alte experiente din Turcia (de ex. Anadolou), va rugam sa o faceti pentru ca doritorii de bebe sa se poate bucura de cat mai multe detalii.
 
___________
Pentru modificari pe prima pa.gina, va rog sa scrieti cu rosu !
Pentru utilizator fivturcia@yahoo.com parola prin PM. Vezi si info in semnatura. Multumesc

 

 



#2
FIVTurcia

FIVTurcia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 19 decembrie 2013 - 21:41

Felicitari proaspetelor gravidutze "oficiale"

Asteptam si celelalte 2 burtici sa ne impartaseasca bucuria primului tic-tac!

Doamne ajuta!



#3
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 19 decembrie 2013 - 21:46

Seara buna!

Felicitari inimioarelor! Sarcini usoare si la termen mamici!

Am lipsit putin, dar v-am citit mereu pe fuga. Nu pot sta mult departe de voi ))

Ella, bine ai revenit, cum e cu visul meu? Ceva, ceva?

Velvet, Lolli, oltencutzelor, ce facurati? ))

Tarzanel, albinutza, iepuras, Schumi va pup pe toti!



#4
cookie77

cookie77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 446 mesaje

Postat 19 decembrie 2013 - 21:49

astept si eu porecla curand [soricel] ...va pup pe toate sper ca nu am gresit ca am ramas acasa.



#5
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 19 decembrie 2013 - 21:54

Felicitari pt Iepuras,Isa.
Am scris un mesaj lung si l-am pierdut.Off!
Cookie,sanatate multa!Nici acum nu inteleg cun ai facut hiperstimulare;dar sper sa se rezolve repede.
Ella,sper ca Nelay are "nasucul "fin.
Mai asteptam 2,3,4 inimioare imediat.
Eu incerc sa intarc mandra dar nu am niciun succes.Sper sa reus
esc pana prin februarie pt a pleca si noi in martie dupa fratiori.


Editat de lorelei78, 19 decembrie 2013 - 23:26 .


#6
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 19 decembrie 2013 - 22:04

Nu stiu de ce am pus ghilimele la Nelay,am vrut la nasuc.:-D

#7
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 19 decembrie 2013 - 22:08

Buna!

Isa felicitari pentru Iepuras [flor]

Cookie imi pare rau ca ai patit asta insa limisteste-te , internarea nu e obligatorie, lichidul se resoarbe cu regim cu continut ridicat de proteine, Gatorade sau albumina daca e cazul. 

Bebel uite tocmai acum venii [:)]  din oras unde m-am intilnit cu o prietena si copilasul ei de 4 ani. In rest alergatura dupa cadouri , cumparaturi sa umplu camara pentru sarbatori. Mi-am luat si eu cadou o poseta maaaare din piele neagra ca niciodata nu imi incap toate cele. Incolo visez si eu la Stambul si la ogravideala marca Tayfun [:-)))]  [:-)))]

Velvet eu asa ziceam sa fac si histeroscopie in ianuarie.

Va pup



#8
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 19 decembrie 2013 - 22:30

Bebel, multumim pt capitol! Sa fie plin de vesti bune [fiesta]
[pup] toate fetele [flor]

#9
cookie77

cookie77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 446 mesaje

Postat 19 decembrie 2013 - 22:47

Vă pup și va mulțumesc pentru sfaturi.

#10
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 19 decembrie 2013 - 23:09

Buna seara, dragele mele. Intru si eu pe fuga...
Bebel, multumim pentru noul capitol. Sa dea Dumnezeu sa fie plin de optimism si vesti bune.
Isaaaaa, felicitari pentru Iepurash, sa-i papam urechile alea rusinoase! Sarcina usoara! Sa te bucuri de ea, da?
Cookie, imi pare rau ca au aparut probleme. Multa sanatate, sa treci repede peste episod.
Ma cam bagati la idei cu hiperstimularea......am niste dureri puternice de scurta durata pe partea ovarului drept, insotite sau urmate de o senzatie de fierbinteala....uneori ma sperii......nu ar trebui sa ma doara uterul, daca sarcina e ok? .....in fine, mai e putin si voi afla.
Multumesc tuturor pentru urari, nu nominalizez ca sunt rupta de obosita si nu vreau sa omit pe cineva.
Elle, ne bucuram sa te vedem....
Va pup, dragele mele. Noapte buna.



Etichetat si cu fiv, turcia, acibade, . tayfun

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -