Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Am nevoie de un sfat: sa ofer sau nu un cadou de Craciun unei familii aflate in dificultate?

craciun cadouri cadouri de craciun familie cu dificultati probleme financiare

24 raspunsuri la acest subiect

#11
anaraluca83

anaraluca83

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.102 mesaje

Postat 10 decembrie 2013 - 16:55

E un gest foarte frumos si altruist si eu as face la fel. Felicitari si Dumnezeu sa te ajute si pe tine si pe ei! Sarbatori fericite!

#12
analias

analias

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 99 mesaje

Postat 10 decembrie 2013 - 16:57

Ambii copii sunt implicati adanc in viata familiei si stiu deja ca nu exista bani pentru sarbatori. Din pacate!

Oricum nu mi-ar fi trecut prin cap sa rog parintii sa anunte copiii ca au primit cadouri de la mine. Ei se bucura cand ii sun, cand vorbesc cu fiica mea la telefon si, pana de curand, fetita lor era tare fericita cand putea sa vorbeasca pe skype cu fetita mea. Acum ... nu mai au curent, deci nu prea mai au acces la nimic :(

Ma doare rau ca exista asemenea situatii. Sunt sigura ca in cateva luni se vor redresa, stiu ca muncesc pentru asta. Dar ACUM, asta e situatia si eu simt ca trebuie ajutati ACUM.



#13
Ami3

Ami3

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 10 decembrie 2013 - 17:03

Si eu cred ca ar trebui sa le trimiti cadourile. Copiii se vor bucura, iar parintii, asa cum ai spus si tu, sigur sunt deja constienti de situatia in care se afla...

 

[flo2]



#14
Ami3

Ami3

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 10 decembrie 2013 - 17:06

am trimis mesajul de doua ori


Editat de Ami3, 10 decembrie 2013 - 17:10 .


#15
analias

analias

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 99 mesaje

Postat 10 decembrie 2013 - 17:21

Ma bucur ca am indraznit sa deschid acest subiect. Am stat cateva zile pe ganduri.

Tocmai am primit si un PM, in care cineva s-a oferit sa 'adauge niste nimicuri' in coletul meu. Poate ca inca 2 ciocolatele sau 2 perechi de manusi nu inseamna nimic pentru unii, insa lor le va prinde tare bine, in conditiile in care sunt zile in care mananca doar paine goala. Eu nu imi permit sa pun la cale un colet mai consistent, dar ma bucur ca sunteti mai multe care considerati ideea mea mai degraba pozitiva decat negativa :)



#16
ralcat

ralcat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.258 mesaje

Postat 10 decembrie 2013 - 17:30

Sunteti prieteni, cum ai putea fi jignit de generozitatea unui prieten? Eu as fi recunoscatoare si bucuroasa ca din putinul tau imparti cu mine si mai ales cu pruncii mei. Si ca te-ai gandit la mine, ca ma ajuti si ca le faci copiilor mei sarbatorile mai frumoase decat as putea eu.

Cel care ti-a dat sfatul sa te abtii ... poate nu stie ce-i aia sa mananci doar paine goala ... si sa-ti vezi copiii mancand paine goala.

Ideea ta iti face cinste si sunt convinsa ca lor le va aduce bucurie.



#17
analias

analias

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 99 mesaje

Postat 11 decembrie 2013 - 10:12

Multumesc pentru implicare :)!

Pachetul este deja pregatit, il expediez saptamana viitoare. Cineva de pe DC care a citit postarea si locuieste aproape de mine m-a rugat sa ne intalnim in weekendul acesta ca sa imi dea 2 ciocolatele si 2 perechi de manusi. Multumesc frumos!

Cu prietenii mei am vorbit din nou aseara: pachetul il vor oferi copiilor din partea mea, pentru ca se pare ca pustii se simt bine stiind ca nu sunt singuri si cineva se gandeste la ei si incearca sa ii ajute, chiar si de la distanta.

Fetita mea este si ea incantata de idee si am vazut ca a fost foarte diplomata cu cei doi de cate ori au vorbit.

Persoana care ma descurajase zilele trecute insista ca sunt incapatanata. Hmmm, daca voi ajunge vreodata atat de jos cum sunt prietenii mei acum, cred ca mi-ar placea sa stiu ca exista cineva care sa se incapataneze sa ma faca sa zambesc.

Va doresc tuturor sarbatori fericite!



#18
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 11 decembrie 2013 - 11:07

Urmeaza-ti sufletul si gandul si lasa-i pe altii, fa ce crezi tu de cuviinta. In general lumea judeca prin prisma propriilor trairi si dau verdicte insa oamenii sunt diferiti. Nu cred  ca e cazul sa "tai factruri" in fata nimanui si sa te justifici cu ceea ce faci. E un gest extrem de frumos, un gest care va aduce bucurie unor copii. Persoana care te-a catalogat ca incapatanata ar trebui sa gandeasca...ce e mai important, o posibila ranire a orgoliului unui adult sau bucuria unor copii?! Sarbatori fecicite si voua!



#19
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 11 decembrie 2013 - 22:31

Un gest frumos, meriti felicitari pentu omenie.

Nici sa nu te gandesti sa te intristeze carcotasii...



#20
Lorikay

Lorikay

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.237 mesaje

Postat 12 decembrie 2013 - 12:08

Sunt foarte multi care sustin ca " Mai bine mor de foame decat sa primesc de la altii". Acestia, sunt sigura, ca nu stiu ce inseamna sa nu ai.

Trimite coletul, copiii se vor bucura cu siguranta si toti vor constata ca Mos Craciun exista...in oameni ca tine.





Etichetat si cu craciun, cadouri, cadouri de craciun, familie cu dificultati, probleme financiare

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -