Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Minunatii gatite cu Philips Multicooker

retete philips multicooker

92 raspunsuri la acest subiect

#1
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 10:19

Cum zice si titlul, vom afla in continuare ce minunatii se pot gati cu minunatul Philips Multicooker HD3037.

Retete care in mod normal necesita timp si multa rabdare, cu Multicooker totul pare mult mai usor, rapid si chiar mai gustos, datorita functiei de incalzire 3D.

Si sa incep eu cu o reteta care mi-a placut mult de tot, Tocana vanatoreasca cu specific polonez - o reteta gustoasa cu varza murata, carnita, prune si mere [;)] a disparut repede din farfurii!



da99_e74a.jpg

 



#2
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 10:25

Asta trebuie sa o fac si eu 



#3
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 13:01

Merele sunt atat de gustoase incat merita sa facem un desert buuuun din ele. Si am inceput cu o Prajitura cu mere si alune

O recomand !

 

1383848741_mere4.jpg



#4
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 14:28

Daca doriti un fel principal care sa prepara repede si este suficient de atractiv probabil cartofii frantuzesti ar putea sa fie o varianta buna

Miniaturi atasate

  • baza1.jpg


#5
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 14:32

Uneori avem un fel principal si ne dorim un desert dar sa nu fie o prajitura fie ea una clasica fie una preparata in casa dupa o reteta de la mama, vecina sau preietena cea mai buna.

De ce nu am face niste clatite cu branza dulce si stafide mai altfel?

Miniaturi atasate

  • baza2.jpg


#6
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 17:54

M-am tot invartit si eu pe langa un Multicooker din asta, dar nu inteleg care e avantajul fata de ustensilele de bucatarie obisnuite: oala/cratita/tava/aragaz/cuptor.

 

Poate va rog cineva sa-mi explice si mie de ce e mai bun asta, de ex aplicabil la reteta de prajitura de mai sus, ca pe mine nu ma pasioneaza tocanitele de carne, iar la clatite vad ca oricum se munceste clasic...



#7
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 18:51

Avantajele la Philips Multicooker sunt multe: poate fi oala, cratita si tava, ai toate in 1, iar gama de retete este nelimitata.

Daca vrei sa faci o prajitura, ai optiunea sa ajustezi temperatura de la 40ºC la 180ºC, iar cand procesul de preparare s-a incheiat, aparatul trece automat la modul de pastrare la cald, fara sa ii ai grija. Mai important, este ca mancarea/prajitura NU se arde (datorita grosimii oalei de 2mm, care conduce caldura uniform, dar si a incalzirii 3D)

 

Un alt lucru super, este ca il poti programa sa iti faca o mancare peste 5 ore de exemplu, si este gata atunci cand vrei tu.

 

In plus, datorita valvei ajustabile, ingredientele isi pastreaza valorile nutritive, iar oala interioara foarte groasa de 2 mm conduce caldura uniform si face mancarea mai gustoasa.



#8
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 01 decembrie 2013 - 01:56

Daca nu esti fan mincarici/tocanite nu prezinta nici un avantaj, cu sensul ca muncesti la fel de mult sa faci snitele, clatite, pirjoale, etc. Eu am avut unul cu ani in urma si l-am dat ca imi ocupa prea mult loc in bucatarie si de mare ajutor nu era, avind in vedere ca nu ne prea plac mincaricile si in general fierturile.



#9
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 01 decembrie 2013 - 10:13

ok, nu mananci tocanite si alte mancaruri, dar pentru orez, paste/spaghete, iaurt si dulceata, prajituri, gatit la aburi este un mare ajutor.

E prima data cand fac orez fara sa-mi fac griji ca se prinde de oala; iar spaghetele ies delicioase, calesti la inceput ce ai si apoi pui apa, sosul, spaghetele si lasi pana e gata, nimic mai bun! Supele si ciorbele se fac extrem de usor. Nu prea reusesc sa va inteleg [:)] ...dar pentru mine este un ajutor, mai ales sa stiu ca pot pune cateva ingrediente pentru o ciorba, o programez sa fie gata peste 5 ore de exemplu, apoi sa fie si calda daca am intarziat!



#10
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 01 decembrie 2013 - 11:22

Anda, eu fac pilaful la cuptor si niciodata nu se arde si e delicios. Pastele le fierb pe foc si pe urma le dau la cuptor, niciodata nu s-au ars. Supa o fac in jumate de ora, efectiv nu vad unde e folosul sau economia de timp.

 

Singura chestie buna e ca daca maninci tocanite/curry, poti sa pui toate ingredientele dimineata in oala, dai drumul la oala si la 6 seara cind vii e gata. Aici la mine pentru asta e folosita aceasta oala, nu pentru snitele si budinca de clatite. 

 

Ma bucur ca tie iti foloseste atit de mult, eu l-am dat ca imi ocupa spatiul in bucatarie de pomana.





Etichetat si cu retete, philips multicooker

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -