Sari la conținut

Sari la conținut


Vreau sa port jeansi skinny


78 raspunsuri la acest subiect

#71
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 21:43

Normal ca e 120, pentru ca sunt trimise in Anglia, apoi inapoi aici. Magazinele din Romania apartin de filiala M&S din Grecia, si tot asa. Ca nici in UK nu cred ca rochia era 8£ :))
Daca nu era odata marfa la Peek... se intampla. In 90% din cazuri depinde ce cauti.

#72
karula

karula

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.535 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 22:22

In plus, tipa care ti-a vandut rochia o furase din fabrica...



#73
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 10:18

In plus, tipa care ti-a vandut rochia o furase din fabrica...

nu, nu este adevarat. salariatii fabricii au posibilitatea de a-si cumpara imbracaminte la pret de producator, in limita unui nr de bucati sau suma, luna de luna.

fata respectiva mereu aduce imbracaminte de vanzare de la fabricuta, probabil vinde si "ratia" altor colege...sau cine stie ce combinatie are, dar de furat nu fura. hainele le aduce pe umerase, in folie, asa cum probabil le cumpara din depozit.

si la alt atelier lohn din ploiesti poti cumpara camasi office la pret de depozit, sunt aproape gratis in comparatie cu pretul cu care se vand in magazine (30 lei la depozit, iar la magazin se vand cu 60 lei cel putin)



#74
karula

karula

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.535 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 11:38

Corina, imi cer scuze, poate mesajul a parut acuzator. E posibil sa fie adevarata varianata cu "un numar de produse", dar ei NU le cumpara, cel mult le primesc de la patronul fabricii de lohn, crede-ma, vorbesc din sigura si absoluta cunostinta de cauza. Niciodata M&S, Zara, Tesco sau alte firme pentru care lucreaza fabricutele de la noi nu vor permite comercializarea produselor lor altfel decat prin propriile puncte de vanzare, nicidecum in curtea fabricii din Pucheni sau Revarsati Deal.



#75
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 11:57

eu auzisem (nu stiu cat de adevarat o fi) ca la aceste fabricute se intampla fie sa existe produse cu mici defecte, care nu trec de controlul calitativ si probabil pot fi achizitionate de salariati (sau le primesc gratis, in loc sa fie distruse/aruncate, de ex.)

fie se croiesc mai multe exemplare decat comanda, pentru ca a fost mai mult material decat necesarul calculat pentru lotul respectiv.

acum, cat o fi adevar si cat folclor urban, nu am de unde sa stiu. doar cei care lucreaza sau au tangenta cu domeniul pot confirma sau infirma.

n-as fi cumparat daca as fi avut cea mai mica banuiala sau suspiciune ca ar fi fost furata rochia aceea. plus ca fata care le vindea se purta absolut natural, fara a se feri, ba chiar s-a oferit sa mai vina cand mai are de vanzare alte hainute, ne-a intrebat ce anume ne intereseaza, samd.



#76
Lo_li_Ta

Lo_li_Ta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 02 decembrie 2013 - 02:16

rall, cred ca-i mult adevar in chestia asta. am o prietena care arata absolut superb, inalta peste 1.80, slaba, si-a facut cateva operatii estetice (care dupa parerea mea nu erau absolut deloc necesare, dar ma rog), ideea este ca arata de nota 10. vede un psiholog pentru ca acum trece printr-o perioada foarte grea (mama foarte bolnava) si prima chestie pe care a zis-o despre psiholoaga aia a fost: "are un fund imens si niste picioare cat pilonii podului de la cernavoda, cum ma poate ajuta ea pe mine, daca nu se poate ajuta pe ea insasi?". la care eu am ramas masca si i-am zis ca poate tipa se simte bine in pielea in ei si ca oricum, ea s-a dus la psiholog ptr alta problema. nu am convins-o, din pacate. nici macar n-am pus-o pe ganduri. :(


Eu am o prietena psiholog care e slaba si are 1.80, sa le facem cunostinta ? :)

On topic, mie mi se pare ca multi skinny jeans arata urat pt ca pur si simplu nu sunt masura potrivita sau modelul care trebuie. Talia, cusaturile, buzunarele, culoarea fac o diferenta imensa.

#77
Sarasvati

Sarasvati

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 02 decembrie 2013 - 22:54

Crystall, eu mi-am luat pantaloni normali, clasici de la House of Art din magazinul Unirea, la un pret foarte bun, cam 80 de lei (e adevarat ca asta se intampla asta-primavara, dar am trecut de curand pe acolo si parca mai aveau acel gen de modele).



#78
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 10 decembrie 2013 - 07:31

 am vazut la H&M blugi drepti si aratau f bine.



#79
Alinanedelea

Alinanedelea
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 15:17

nici mie nu-mi vin bine skinny, eu am forma de mar, si mai trist. dar trebuie sa stii ce te avantajeaza si ce trebuie sa eviti ca sa pari mai inalta sau mai slaba. Daca te ghidezi de pe niste trucuri clasice, nici nu mai observi ce piese ti-ar placea tie ci doar cat de bine te simti si arati. Eu de obicei pun mare pret pe pantofi, de la ei vine siguranta. si de obicei ii aleg de culoarea pantalonilor ca sa imi faca piciorul mai lung. Acum ca e vara, port sandale de culoarea piciorului si ma simt super bine. 

E bine sa incerci piesele care iti plac si daca mori dupa ele poti sa le porti, nu zice nimeni nu, dar o documentare buna face minuni. Chriselle Lim are niste trucuri excelente. Toate cele bune!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -