Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

FIV AUSTRIA

fiv austria stohmer kinderwunschzentrum

947 raspunsuri la acest subiect

#891
melisa28

melisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.172 mesaje

Postat 25 martie 2017 - 21:07

Imi pare rau pt pierderea vecinului apropiat.

Si mi pare  bine in acelasi timp sa aud ca esti bine credeam ca ai disparut de pe forum .

Nu stau f bine cu stimularea de data aceasta.



#892
melisa28

melisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.172 mesaje

Postat 25 martie 2017 - 21:16

Am putine oute .



#893
melisa28

melisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.172 mesaje

Postat 25 martie 2017 - 21:34

Gineta am vazut ca ti au raspuns fetele pe babute. Eu am facut testul in ziua a 10. De data asta daca o sa mai am ocazia binenteles fac din zius 7 . Nu mai stau sa ma amagesc .

Mult noroc @



#894
melisa28

melisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.172 mesaje

Postat 25 martie 2017 - 21:35

Doi22 ti am trimis pm.



#895
Gineta

Gineta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 25 martie 2017 - 21:52

Doi 22 imi pare tare rau sa aud de pierderea suferita ! Dumnezeu sa il odihneasca in pace ! 

 

Melisa in a cata zi de stimulare esti ? Nu stiu daca iti amintesti dar si eu aveam f putine la inceput , apoi au explodat ovarele si au "clocit " bine :) nu iti pierde speranta , si ce daca ar fi putine ? Conteaza calitatea , nu cantitatea ! Poate acum ai parte de cel norocos :) iti tin pumnii  [flo2]



#896
melisa28

melisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.172 mesaje

Postat 25 martie 2017 - 22:07

Gineta nu mi mai amintesc ca tot citind despre fiecare clar le am incurcat.  Imi amintesc bine ca aveai burta teapana inainte de un eco sau ceva de gen? Cu folicolii nu mi amintesc exact. Cati foliculi si de ce dimensiuni ai avut?



#897
ancax

ancax

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 269 mesaje

Postat 26 martie 2017 - 13:54

Gineta, cand am trabsferat blastocisti, mi-au zis sa fac testarea in ziua 11, nu mqi devreme de atat. Nu de alta, dar e posibil sa se pozitiveze mai tarziu si sa te panichezi. Pana la beta am avut dureri similare celor premenstruale, mici intepaturi in zona ovarelor ,plus ca le simteam marite si grele  cumva.eu zic ca atata timp cat sinti chestii, e de bine. Abia te asteptam cu vesti bune ! 



#898
catmina

catmina
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 26 martie 2017 - 15:24

Buna, tuturor. Va scriu despre experienta noastra la Viena la clinica dr. Loimer din Viena, care din pacate nu a fost deloc una la care ne asteptam. Am fost acolo la prima consultatie, care inca de atunci nu ne-a lasat o impresie pozitiva, insa ne-am decis sa mergem pe mana lor, avand in vedere ca o prietena de-a noastra a reusit dupa alte trei incercari esuate. Pe scurt, desi am avut o evolutie buna ecografica, nu a reusit niciun ovocit sa se dezvolte asa cum trebuie pentru a fi transferat. Spun buna pentru ca in total erau 10 foliculi, au extras doar 5, si ne-au chemat si cu o zi inainte pentru punctie. Amh-ul meu este mic insa am obtinut ovocite mai bune in Romania, la dr. Albu. Dar nu cred ca asta e vina dr. desi poate alegerea protocolului nu a fost cea mai fericita si cu siguranta nu a fost unul personalizat. L-am primit cum am iesit de pe usa cabinetului si fara sa fie prea detaliat, daca eram la prima procedura cred ca eram foarte panicati. Ca sa sumarizez, doctorii sunt imprastisti de-a dreptul, nu iti stiu dosarul medical, cand ne-au sunat sa ne spuna de ovocite ne-au spus ca nu s-a fertilizat niciunul, a trebuit sa cerem sa vb cu biologul sa intelegem de fapt total altceva, nu am primit niciun raport al procedurii, am cerut noi foaia cu ovocitele de la biolog. In final, o abordare lipsita de profesionalism pe care nu o recomand niciunui cuplu. Sau poate asa a fost in cazul nostru.

 

Mult succes tuturor!



#899
Gineta

Gineta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 26 martie 2017 - 21:09

Multumesc Anca , oricum multe simptome se petrec in mintea mea :) Indiferent de rezultat voi merge mai departe , desi am un feeling ca va fi bine :) 



#900
Gineta

Gineta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 29 martie 2017 - 16:51

Catmina imi pare rau sa aud asta ...cu siguranta vei gasi o clinica care sa se ridice la asteptarile tale ! In Viena sunt multe clinici bune , daca vrei si alte pareri cu placere te putem ajuta ! 





Etichetat si cu fiv, austria, stohmer, kinderwunschzentrum

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -