Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

FIV AUSTRIA

fiv austria stohmer kinderwunschzentrum

947 raspunsuri la acest subiect

#21
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 10:13

felicitari Andreutza.

 

Stiu injectia, am beneficiat si eu de ea in TR, m-a durut piciorul o zi si-o noapte..dar degeaba.

 

Un medic mi-a spus ca am avut " golden protocol' iar altul ca am avut tot ce exista pe paita in materie de fiv..dar..fara final fericit.

 

Un dr House cunoasteti? ca doar unul ca el cred ca ma poate rezolva! [:D]



#22
Ginger01

Ginger01

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 888 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 11:55

Felicitari Andreutza  [flo2]  [flo2] ...s-ar putea sa ai  [bib]  [bib] .

 

Mey, progesteronul doare da' nu exagerat.Eu mi-am facut toate injectiile singura, si cele de stimulare si cele de progesteron.Am rugat-o pe o  asistenta la spital sa-mi arate care-i partea de buca in care pot injecta si le-am facut singura.



#23
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 13:03

Multumesc fetelor,da posibil sa fie 2 bb,vedem..... Mie progesteronul mi l.a facut intramulscular mai exact in umăr,doar la clinica,nu te lăsa sa.l faci singura,mi.a anchilozat mana de fiecare data,durerile se simțeau si a doua zi :( ,dar acum a trecut si am uitat ;))) sincer as face si încă 100 de injectii d.alea numai bb sa fie  [bib]



#24
Sandy2707

Sandy2707

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.401 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 14:37

Felicitari Andreutza! [flo2] [pk]  Frumos beta tau. poate ai gemenuti asa seamana dupa beta!

 

Hatice s-o gasi el ac de cojocu tau intr-o buna zi:) [:)] 

 

asa mi-au zis si mie medicii la care am fost acum dupa ultimul FIV ca am luat cam tot ce se putea lua..e adevarat exceptie Intralipid ca p-asta nu l-am facut. Tie ti l-a dat si pe asta Tayfun?

 

Fetelor progesteronu nu doare tare daca e facut lent in "dos" dar musai in muschi, si se maseaza bine dupa ca sa se disperseze bine in muschi. Eu asa mi-am facut Lentogest cand am avut analize de facut si nu am putut folos cateva zile Crnone si utro si n-am avut nici o durere.

 

 

Va pup fetele!


Editat de Sandy2707, 19 noiembrie 2013 - 14:43 .


#25
cookie77

cookie77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 446 mesaje

Postat 21 noiembrie 2013 - 19:28

Hatice și la mine tot probleme cu implantarea au fost. De trei ori pana acum am făcut la Constanța. Acum a 4a oara încerc la Istanbul...
Sper sa fie ultima oara. Ca o iau razna nimeni nu mi-a dat nici un răspuns pana acum... Cam care ar fi cauza.

#26
Lilu

Lilu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 04 decembrie 2013 - 13:56

Eu si sotul meu am avut o experienta pozitiva cu medicii de la clinica Kinderwunschzentrum Goldenes Kreuz. Totul a inceput cu un FIV in Romania in urma caruia am ramas cu un gust amar si care ne-a impulsionat sa mergem mai departe.

Problema noastra de infertilitate a fost masculina, asa ca am cautat o clinica care sa ne poata ajuta. Aici am facut FIV+ICSI+IMSI iar rezultatul a fost unul foarte bun. Spun asta deoarece dr din Romania ne-a recomandat sa facem inseminare cu donator, iar aici am reusit sa obtinem din 9 ovocite mature - 6  embrioni - iar in ziua a 5 a am avut 5 blastociti. Pentru noi a fost o minune. Am transferat 1 blastocit iar ceilalti i-am congelat insa rezultatul a fost negativ. La 2 luni distanta am facut FET iar in urma acestuia au rezultat 2 bebelusi ce sunt acum in burtica mea.

De ce mi-a placut aici: comunicarea s-a facut pe email si a fost tot timpul prompta, au acceptat analizele de la noi, a fost necesara doar o intalnire preliminara inainte de FIV pentru un control si discutie, au acceptat sa fac monitorizarea in Ro si sa le trimit rezultatele. Au lucrat ca echipa, discutiile si extragerea ovocitelor au avut loc cu dna dr Verena Passuello iar la transfer a venit dl dr Obruca. Medicii au stiut tot timpul in ce faza suntem, au un program bine pus la punct, am primit documente cu tot ceea ce s-a intamplat, programarile se respecta, sunt draguti si zambitori si se comporta cu tine ca si cum ai fi singurul pacient. Mi-a placut si sala in care au avut loc operatiunile - aveau desenata pe tavan o familie de pinguini.

FETul a decurs si mai frumos, tot pe email apoi am fost la ei sa luam gogoselele si cu noi au ramas. Dupa ne-au supravegheat pana in sapt 12 dar mi-au raspuns la fiecare intrebare care era de competenta lor si dupa.



#27
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 04 decembrie 2013 - 21:30

Lilu [flo] felcitari si iti multumesc mult pentru ca ne impartasesti poveste ta cu final fericit.

 

cand ai facut procedura?

 

Le-am cerut opinia si in cazul meu si toata comunicarea a fost perfecta. Foarte eleganti, promti si seriosi.

 

Pentru infertilitate masculina, in partea noastra de lume, nu sunt decat 2 variante identificate de mine, AT si TR, dar mi-as dori sa ma studieze si pe mine mai mult caci asa simt eu ca eu sunt cauza principala..am vazut atatea cazuri cu infertilitate masculina care au reusit, dar atunci cand noi suntem cauza.. nimeni nu are un raspuns..

 

Te pup si te mai asteptam cu impresii, povestiri.

 

[flor]


Editat de Hatice, 04 decembrie 2013 - 21:31 .


#28
Lilu

Lilu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 05 decembrie 2013 - 15:41

Iti multumesc Hatice. Iti doresc sa gasesti echipa si clinica care sa faca posibila minunea.

Eu am facut procedura in martie 2013, iar discutiile cu clinica le-am inceput in noiembrie 2012.



#29
sealine

sealine

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 05 decembrie 2013 - 16:02

Am fost si eu in Austria la Kinderwunschzentrum si parerea mea este diferita.Eu am fost la o inseminare acolo care m-a lasat cu un gust amar intrucat m-au chemat la inseminare la clinica intr-o zi de sarbatoare de a lor cand era inchis si nici nu am putut contacta pe nimeni .Mie nu mi s-au parut asa seriosi.Dar poate s-au schimbat intre timp.



#30
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 05 decembrie 2013 - 20:49

sealine, stiu ca exista cazuri si cazuri, dar din pacate, nu avem de ales si ii creditam pe unii, pe altii, in speranta ca vom intalni oameni-medici care vor stii leacul si pentru noi.

 

 

[flo]





Etichetat si cu fiv, austria, stohmer, kinderwunschzentrum

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -