Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

FIV AUSTRIA

fiv austria stohmer kinderwunschzentrum

947 raspunsuri la acest subiect

#1
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 18:08

Buna,

 

As vrea sa propun un subiect nou: FIV IN AUSTRIA.

 

Stiu ca acest subiect a fost discutat in cadrul altui topic, FIV IN EUROPA, dar care acum a devenit inactiv.

 

Oare mai merge cineva in Austria pentru FIV?

Ne puteti impartasi din experienta voastra?

 

Succes tuturor oriunde ati face o procedura de fertilizare in vitro!

 

Va multumesc.

[flo2]



#2
bemi

bemi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.013 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 20:15

Buna. Nu stiu sa comentez de Austria, dar am intrat sa te salut, sa-ti spun ca ma bucur ca ''te vad'' , si dupa subiect inteleg ca te-ar tenta un nou proiect -ceea ce ma bucura.
Iti doresc orice ai hotari sa-ti fie bine ! Te pup

#3
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 20:22

Multumesc Bemi.

 

si tie asemenea si tuturor fetelor greu incercate. [flor]



#4
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 20:53

Hatice inteleg ca ai studiat despre clinici bune in Austria. Au reusite si pe parte de inf masculina?

Si eu iti doresc sa fie cu reusita indiferent unde va fi urmatoarea incercare si ma bucur tare sa te citesc din nou. Ti am dus dorul. Te imbratisez strans!



#5
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 17 noiembrie 2013 - 09:20

Buna fetelor,eu sunt in Austria,mai exact in Wien,pot sa sa povestesc in mare istoricul meu: in 2008 am suferit o OP din care a rezultat ambele trompe extirpate,visul meu de a deveni mămica se spulberate sa zic așa,dar pana cand am prins curaj si am spus ca este dreptul meu sa încerc si FIV,mai ales ca Austria are in  program  4 încercări 70% din costuri preia casa de sănătate" pana in 40 ani" așa ca m.am hotărât sa încerc. M.am dus prima data la Goldene Kreutz ( clinica cu renume in Wien) - dr. Stromer unde nu mi.a plăcut cum a decurs prima discuție si m.am îndreptat către alta clinica. Aici Dr. Brunbauer si Dr. Witte au fost foarte prietenoși si primitori dupa care am început la primul CM tratamentul pt FIV,costurile per total au ajuns 1500€ inclus absotul tot( partea mea) pe 16 Septembrie am avut ET unde am transferat 2 embrionasi,dar din păcate primul FIV nu a fost cu success... Dar nu s.a terminat aici,mai aveam rezerva 4 embrionasi Rămași de la FIV așa ca am încercat si FET ( in germana se spune KRYO) care este cu reușită. Urmează luni sa repet BETA.   Eu va multumesc ca acest forum exista,pe mine m.a ajutat foarte mult sa culeg multe  informații utile ... Va țin la curent in continuare si fetele care urmati sa veniți aici la Wien va doresc mult succes si sa va realizări visul mult dorit de a deveni mămici . Va pup pe toate fetele.



#6
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 17 noiembrie 2013 - 10:09

Bebel, te pup si eu. [pup]

 

Da, am citit,  nu foarte mult dar am mai cautat info.

 

Da, au competente pentru infertilitate masculina, au IMSi, si cred ca fac si punctii testiculare, dar nu am intrebat acest aspect direct.

 

Andreutza in primul rand, mult succes, si in al 2lea, nu ti-a placut Stohmer? Eu l-am intalnit la Bucuresti, se simtea ordinea nemteasca.

 

Am luat legatura cu clinica Kinderwunschzentrum si am fost uimita de promtitudinea cu care mi s-a raspuns sau cu care mi-a spus ca voi primi un raspuns intr-o anumita perioada, ce a fost respectata. Acestea sunt plusurile identificate de mine, pana acum, dar a se retine ca cercetez situatia de putin timp.

 

Referitor la costuri, sunt mai mari decat in TR, pentru fetele ca mine, care vin din afara si din cate stiu eu nu se asigura transport, etc ca la turci.

 

va multumesc pentru interes.

[flo2]


Editat de Hatice, 17 noiembrie 2013 - 10:19 .


#7
Ginger01

Ginger01

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 888 mesaje

Postat 17 noiembrie 2013 - 10:40

http://www.szalay.at/it/

Eu am fost aici, am facut ICSI.Dupa doua incercari esuate in Timisoara am ajuns aici.Ca preturi e mai bun ca in Romania la Timisoara.

Nota 10 pentru profesionalism,umanitate si disponibilitatee.Rezultatul e evident,nu? [pk]  [pk]


Editat de Ginger01, 17 noiembrie 2013 - 10:42 .


#8
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 17 noiembrie 2013 - 11:03

GInger, multumim pentru ajutor in primul rand, as vrea sa te rog, daca vrei, sa ne  povestesti experienta ta si cauzele principale.

 

Eu de exemplu ma confrunt cu probleme la implantare ( am 2 opinii in acest sens) si o consider cauza principala a celor 4 incercari esuate.

Multumesc.


Editat de Hatice, 17 noiembrie 2013 - 11:04 .


#9
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 17 noiembrie 2013 - 11:10

 

Andreutza in primul rand, mult succes, si in al 2lea, nu ti-a placut Stohmer? Eu l-am intalnit la Bucuresti, se simtea ordinea nemteasca.

 

Am luat legatura cu clinica Kinderwunschzentrum si am fost uimita de promtitudinea cu care mi s-a raspuns sau cu care mi-a spus ca voi primi un raspuns intr-o anumita perioada, ce a fost respectata. 

Nu,nu mi.a plăcut Strohmer,părerea mea este un nazist,probabil este un medic foarte bun,nu vreau sa neg profesional,dar nu mi.a plăcut cum a decurs prima ședința de discuție care eu sunt client si plătesc pt informațiile utile sa ma ajute cu sfaturi si indrumarile necesare , iar dumnealui nu a facut decât sa îmi schimb părerea si sa cred ca favorizează doar cetățenii austrieci,iar cu străinii nu prea vrea sa aibe deaface...in cazul meu ma îndruma la Sibiu ( pt ca sunt românca)ca si acolo colaborează cu nu's ce clinica.... Am plecat si m.am îndreptat către kinderwunschklinik  unde am fost tratată corespunzător,iar medicii si nimeni nu a facut diferența ca ești rezident sau cetateanul lor... Am fost si sunt foarte multumița de aceasta clinica.



#10
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 17 noiembrie 2013 - 11:15

Multumesc Andreutza. Orice opinie, poveste, experienta e binevenita si ne va ajuta, pe mine sau pe alte fete, in a lua decizia cea mai buna, [flo2]





Etichetat si cu fiv, austria, stohmer, kinderwunschzentrum

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -