Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cea mai mare (regretabila) greseala din viata ta?


42 raspunsuri la acest subiect

#1
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 13:23

Oamenii fac multe greseli in viata:

- se casatoresc cu cine nu trebuie

- isi aleg meseria nepotrivita

- cumpara masina gresita

- isi aleg jobul gresit

- pierd prieteni

- se cearta cu parintii si nu se mai impaca niciodata

- investitii gresite (case masini, etc.)

 

 

Care este cea mai mare greseala a voastra? Evident daca aveti puterea sa o impartasiti cu noi....

 

 



#2
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 13:29

Si ca sa incep lista si sa vedeti ca nu imi este rusine:

Am pierdut in 2001 aproximativ 10.000 EUR pe care i-am bagat intr-un fond de investitii. Inca sunt acolo, dar actiunile valoreaza undeva pe la 1500 EUR. Partea buna: erau din economiile personale si nu am luat de la "gura familiei". Acum, dupa 13 ani, nu ma mai doare asa de tare, si imi pare rau ca puteam macar sa-i donez la o campanie umanitara. Dar cred ca mi-au trebuit vreo 3 ani sa ma impac cu ideea ca a fost o "miscare gresita". Toti banii pe care i-am castigat de-a lungul timpului sunt si vor ramane prin munca multa si nu prin "oportunitati de moment". Aviz amatorilor :)



#3
Lalexxa

Lalexxa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 13:35

Faptul ca m-am privat de fapt de fericirea suprema aceea de a simti ca ai un suflet inauntrul tau pana la 27 de ani, trebuia sa fac acest pas mai devreme.



#4
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 13:53

Ca n-am mai facut inca un copil.



#5
miriama

miriama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 14:53

am auzit la cineva mai demult ca cea mai mare greseala din viata ei este ca a acceptat sa aiba de doua ori aceeasi soacra...

 

 

despre greseala mea, nu am una asa majora, insa una o regret... poate o s-o spun vreodata...



#6
Eleni

Eleni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 15:23

Eu am facut multe multe, dar din fiecare am invatat atatea incat nu as fi fost omul care am devenit. Insa de fiecare data, tot raul a fost spre bine...

- am dat gresit la liceu, influentata de dorinta mamei, am dat treapta 1 la liceul pedagogic si am cazut (eu premianta)... si am ajuns la Sf. Sava (curat noroc, coane Fanica)

- dupa terminarea facultatii am dat examen la Magistratura, am cazut... si spr norocul meu, de ofticoasa ce eram m-am reorientat.... si iata cum fac ce-mi place. Daca as fi luat, nu as fi avut curajul sa dau cu piciorul unei cariere stabile in Magistratura, desi m-ar fi mancat pe dinauntru

- m-am casatorit impulsiv... dar cred ca orice as fi ales, faceam o greseala pentru ca habar nu aveam de capul meu, eram complet nestructurata emotional la acel moment... insa regret ca am ignorat toate semnalele de alarma si m-am bagat in asta zicand" cat de rau poate fi?"

 

Toate sunt greseli din care am invatat... din care am crescut mai mare si mai desteapta.

 

 

Singura mare si ireparabila: nu i-am spus mamei niciodata cat o iubesc, ca inteleg tot ce a facut pentru noi, ca apreciez cat a incercat sa faca pentru noi, ramanand un om atat de bun in ciuda nefericirii din viata ei. Si asta ma doare si acum... de putin timp am invatat ce inseamna dorul... Acum ii spun mereu in gand, in vis, cand o simt pe langa mine... Dar regret ca nu i-am spus-o fizic atunci...



#7
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 16:46

Cel mai mare regret al vietii este acela ca nu am mai facut un copil. In rest, nu regret nimic.



#8
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 17:45

 

- m-am casatorit impulsiv... dar cred ca orice as fi ales, faceam o greseala pentru ca habar nu aveam de capul meu, eram complet nestructurata emotional la acel moment... insa regret ca am ignorat toate semnalele de alarma si m-am bagat in asta zicand" cat de rau poate fi?"

 

Hmmm...si eu am ales ca varianta de raspuns modelul asta,insa apoi m-am gindit ca din "cea mai mare greseala"s-a nascut de fapt cel mai frumos si simportant lucru din viatza mea...deci parca nu e logic undeva,nu?

 

Dana



#9
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 17:59

Hmmm...si eu am ales ca varianta de raspuns modelul asta,insa apoi m-am gindit ca din "cea mai mare greseala"s-a nascut de fapt cel mai frumos si simportant lucru din viatza mea...deci parca nu e logic undeva,nu?

 

Dana

 

[:)]  corect!

Si la mine la fel, nu a fost deloc o greseala, poate ca nu mi-am ales un sot potrivit, insa un tata mai bun la copil nici ca as fi nimerit...



#10
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 18:01

[:)]  corect!

Si la mine la fel, nu a fost deloc o greseala, poate ca nu mi-am ales un sot potrivit, insa un tata mai bun la copil nici ca as fi nimerit...

Eu din pacate nu pot spune asta...insa tot cel mai frumos lucru a iesit din treaba asta. [:)]

 

Dana




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -