Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Care din caracteristicile noului fier de calcat Philips PerfectCare Azur crezi ca iti va fi cea mai utila si de ce?

concurs philips

195 raspunsuri la acest subiect

#21
tlaura

tlaura

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 23 noiembrie 2013 - 20:42

Faptul ca nu trebuie setat in functie de material, e un lucru extraordinar pentru mine, deoarece actualului  meu fier de calcat trebuie sa-i curat in permanenta talpa, pentru ca niciodata nu stiu ce temperaturi trebuie pentru un lucru sau altul. Atunci cand calci la gramada, trebuie sa setezi in permanenta butonul, iar eu uit sa fac asta, si e si foarte enervant!



#22
Eseea

Eseea

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.103 mesaje

Postat 23 noiembrie 2013 - 20:46

Pentru mine aceasta caracteristica ar fi cea mai importanta " că nu vei rămâne cu urme neplăcute pe haine în urma călcatului, chiar daca folosești apă de la robinet." 
 



#23
Serialbastre

Serialbastre

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.358 mesaje

Postat 23 noiembrie 2013 - 21:31

Ma bucur ca nu trebuie setat si ca nu lasa urme nedorite pe haine. Chiar am nevoie de un astfel de fier!

#24
J.D.

J.D.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.575 mesaje

Postat 24 noiembrie 2013 - 00:26

calcarea rapida si faptul ca nu trebuie setata temperatura. cand ai 2 copii trebuie sa alci rapid. :D



#25
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 24 noiembrie 2013 - 08:46

Nu pot sa aleg o singura caracteristica.

Sunt trei caracteristici care mi se par foarte utile: nu necesita reglarea temperaturii la fiecare material, are sistem anticalcar cu actiune dubla si se opreste automat cand e lasat nesupravegheat.



#26
Alex@Sara

Alex@Sara

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.662 mesaje

Postat 24 noiembrie 2013 - 09:42

Clar,pt mine faptul ca se opreste singur daca nu e folosit ....e the best caracteristica .Cand plecam undeva si calc ceva chiar inainte de plecare ,mereu uit dacal-am scos din priza sau nu :-) ?S-a intamplat ca al meu sa faca peste 70 de km ,sa se intoarca acasa sa verifice daca am lasat fierul in priza sau nu  [alcool]

Apoi ar urma si faptul ca nu trebuie setata temperatura daca se calca haine din materiale diferite .



#27
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 24 noiembrie 2013 - 09:44

    Cred ca cea mai utila caracteristica a fierului de calcat Philips Azur este OptimalTemp. Faptul ca nu mai trebuie sa sortez hainele de calcat pe categorii : bumbac - matase - in, sa setez temperatura potrivita si cantitatea de aburi si sa astept sa se incalzeasca sau raceasca talpa intre 2 haine de material diferit, e intradevar minunat.

    Un alt plus pe care eu il gasesc util e faptul ca se poate folosi cu apa de la robinet, daca calci de cateva ori pe saptamana faci economie ca nu mai trebuie sa cumperi apa distilata.



#28
ANNITTA_A

ANNITTA_A

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 24 noiembrie 2013 - 09:47

Intr-adevar, noul fier de calcat - Philips PerfectCare Azur, este  un “Must Have” pentru orice garderoba, mai ales in cazul unei  mame cu un bebelus foarte energic.  Faptul ca poti calca la aceeasi temperatura toate hainele, fara  a le sorta/ strica, mi se pare cea mai tare idee , cea  mai tare caracteristica a  noului fier  de calcat. Cu ajutorul acestei caracteristici a noului fier de calcat, as reusi sa fac economie de timp, deoarece calcatul imi ocupa o buna parte din el(pe langa lenjerii de pat, fete de masa, hainele mele si ale sotului, ii calc bebelusului meu orice obiect vestimentar pe care-l foloseste…si nu sunt putine) si astfel, as putea sa stau mai mult timp cu bebelusul  energic sau sa fac alte treburi gospodaresti.

 

 



#29
anaraluca83

anaraluca83

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.102 mesaje

Postat 24 noiembrie 2013 - 09:58

Offtopic: scuza-ma ANNITTA, am dat din greseala ''nu imi place''. Scriu de pe tableta si de aia, imi pare rau :'(

#30
adi2003

adi2003

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.225 mesaje

Postat 24 noiembrie 2013 - 10:09

Reclama spune 100% Uşor-Rapid-Sigur.

Oricine şi-ar dori un călcator de ultimă generaţie. Asta e motivaţia cea mai mare.

 

Dar cel mai bine m-aş putea convinge singură, testându-l. 





Etichetat si cu concurs, philips

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Astăzi, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -