Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Concurs geanta bebelusului


220 raspunsuri la acest subiect

#11
jade84

jade84

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 31 ianuarie 2014 - 19:00

Ce initiativa frumoasa!!! Nu m-as fi gandit sa tin un jurnal de sarcina insa scriu mereu cu emotie, este ca si cum as vorbi cu fetita mea in burtica, as vrea sa salvez ce am scris si sa i le dau sa citeasca poate cand va fi si ea insarcinata:)

Si premiul este super, sunt multe lucruri de pe lista de cumparaturi pentru bebe:) Fumoasa Comunitatea, ma bucur ca v-am descoperit!



#12
ratustele

ratustele

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 744 mesaje

Postat 09 februarie 2014 - 00:46

Am primit gentuta f repede (3 zile lucratoare). Totul de calitate si util! Multumesc echipei DC!

#13
anadgorg

anadgorg

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 11 februarie 2014 - 14:59

ma bucur ca ati primit gentutele, sper sa fiu si eu una dintre norocoase ...ca nu am castigat niciodata nimic  :( macar pt bebe sa fiu mai norocoasa :D 



#14
urdarea_mihaela

urdarea_mihaela
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 14 februarie 2014 - 18:00

Buna tuturor mamicilor. Scriu pentru prima oara pe un blog. Voi fi mamica pentru a doua oara. Am un baietel de 6 ani iar acum voi avea o fetita. Andrei , baietelul meu, si-a dorit o surioara iar acum i se va implini dorinta. Am 34 de saptamani de sarcina.Sarcina nu a fost planificata.Pur si simplu s-a intamplat. Ne bucuram tare mult ca este fetita si mai ales ca este sanatoasa. Eu am Rh negativ si dupa prima sarcina nu prea mai vroiam sa mai fac alt copil. Acum ca s-a intamplat abia astept sa vina pe lume.



#15
urdarea_mihaela

urdarea_mihaela
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 15 februarie 2014 - 19:05

Buna seara dragi mamici . Dupa cum va povesteam voi avea o fetita in luna iunie. La inceputul sarcinii am mers sa imi fac toate analizele de sarcina. Dupa o saptamana am primit primele rezultate. Am avut rezultat pozitiv pentru CMV Igg si Igm. Le-am repetat la o alta clinica medicala si au iesit pentru Igg pozitive si pt Igm negative ca si testul de aviditate. Am mers cu ele la medicul meu si am intrebat pe care le iau in considerare.

Doamna doctor m-a sfatuit sa fac intrerupere de sarcina. Aveam 3 luni.Apoi m-a trimis la MATEI BALS sa le mai repet o data. Am mers si acolo si au iesit negative rezultatele.Am hotarat sa merg cu sarcina mai departe indiferent de riscuri. Acum o saptamana am mers la SANADOR si am facut o morfologie fetala si un ecograf dopler. Domnul doctor de acolo mi-a dat cea mai frumoasa veste si anume ca voi avea o fetita sanatoasa.Fetita mea e foarte energica. Cat am facut ecografia s-a miscat continuu . Domnul doctor m-a tinut la ecografie o ora si jumatate.Acum ca am scapat de stres ma pot bucura mai departe de sarcina si de toate momentele  frumoase din timpul acesteia.



#16
AndreeaBe

AndreeaBe
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 15 aprilie 2014 - 09:59

Salut,

 

Am primit si eu geanta de ceva timp si am fost f bucuroasa sa o desfac cat mai repede si sa vad ce am primit. Am fost surprinsa ca nu erau numai produse pentru bebe cat si pentru noi parintii. Parerea ma este ca vor fi foarte utile si daca vor fi bine tolerate de copil atunci cu siguranta ca vom continua sa le folosim tot pe aceleasi. Am fost f fericita pentru geanta in sine pentru ca pare f incapatoare si este compartimentata ceea ce ajuta la o mai buna organizare a mamei atunci cand pleaca la plimbare. Sunt curioasa cu produsele pentru stimularea lactatiei daca le voi folosi sau daca imi vor fi recomandate de doctor sa le folosesc, daca nu gasesc eu pe cineva care sa aiba nevoie de ele. Eu nu m-am informat f mult in timpul sarcinii cu privire la multe aspecte asa ca si pliantele mi-au prins bine.

Multumesc acestei initiative si sunt convinsa ca sunt multe persoane apreciaza acest fapt.

 

O viitoare mamica multumita



#17
DeeaCiolacu

DeeaCiolacu
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 04 iunie 2014 - 13:59

Buna burticilor! Am vazut ca sunteti putin nemultumite in legatura cu primirea gentii bebelusului. Eu ieri am trimis mesaj catre moderator cu link-ul blogului meu, iar azi am primit mesaj inapoi, pt a le trimite datele mele de contact, in vederea intrarii in posesia gentii. Este un site foarte ok dupa parerea mea, sunt oameni care se tin de cuvant si nu e numai pararea mea ci si a  prieitenelor mele care au intrat deja in posesia gentilor. Nu disperati! :) Am inteles ca dureaza vreo 2 saptamani de cand primesti  mesaj de la moderator! Pe aceasta cale tin sa le multumesc si yo si bebe pt tot. Tineti-o tot asa! 



#18
Mirandoli

Mirandoli
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 05 iunie 2014 - 08:06

Eu am primit gentutza relativ repede. Mai intai am fost anuntata pe e-mail ca m-am calificat, apoi am completat un formular. In e-mail mi s-a spus si cam incepand cu ce data o sa-mi fie trimisa, apoi am fost sunata si am intrat in posesia ei. Toata lumea din jurul meu a fost super incantata, atat de produse cat si de gentutza care este super realizata, are multe compartimente. Produsele sunt minunate, ce sa mai spun eu una sunt extraordinar de fericita ca am participat si ca am si castigat. Va pup!



#19
sabrinapop

sabrinapop

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 09 iunie 2014 - 10:57

Asi dori si eu gentuta si mai ales jurnalul, dat nu ma descurc sa trimit mailul cu link-ul blogului meu, trebuie sa trimit dupa adresa mea de yahoo? sau de unde? si cui mai exact? Ma puteti ajuta va rog!

#20
design

design
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 17:42

buna,

am o prietena care a primit geanta si ma indrumat si pe mine la acest concurs.

succes!

 




Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -