Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Dovlecei minunati de septembrie - octombrie 2013 #2

bebe sept2013 oct2013

219 raspunsuri la acest subiect

#21
ela_ella2003

ela_ella2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 17:35

Ela, exact!!! Obsesia asta cu manutele o am si eu! Si soacramea parca dinadins tot ii punea mana pe manute grrrr! Am zis ca o sa pun un afis mare in camera cu "nu atingeți manutele!!!!" ca nu se mai poate

Si a mea e cu white noises.. Am un leu la ea in patut care are un difuzor mic in el si vreo 3 feluri de fosnete si cântec de leagăn.. Ăla ma mai salvează câteodată

Eu am si plans de cateva ori ca m-am suparat tare ca cei din familie nu ma inteleg, pe langa ei si nasa care este medic...Am zis ok, nu ma inteleg ii las manusele si cand pleaca respectiva persoana le dau jos (ca am taiat si unghiile la baiat mai des), dar ce credeti, nasa i-a dat jos si manusile si ii pupa manutele, am zis ca mor [batcap]  [batcap]  [batcap] [batcap]  [batcap]  [batcap]  



#22
ela_ella2003

ela_ella2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 17:37

Mersi, mersi!

da, Elena, sunt priceputa la creat cuvinte. Din liceu eram... Nu numai la romana, dar bineinteles la engleza si franceza, daca tot eram de profil...

 

o sa va arat acum pentru câteva ore niste imagini.

 

luasem masa si vorbeam cu mami. Mereu spune lucruri interesante, ma uimesc, ma fac sa rad... Ce mai, e cea mai cea!  [clo] 

In sfarsit poze cu albinutza ta. Ce imi plac cum fac cu boticul in forma de O



#23
ela_ella2003

ela_ella2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 17:43

Nu se mai termina cu dulcele??? ce de negrese au umplut odiseea. am crezut ca doar eu mananc dulce....


Editat de ela_ella2003, 06 noiembrie 2013 - 17:43 .


#24
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 17:47

nu, Ella, cred ca eu mananc dulce pt voi toate ! Motiv pt care ma duc sa fac negresa aia pana nu o apuca plictiseala pe donsoara....


Editat de mina, 06 noiembrie 2013 - 17:51 .


#25
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 18:28

Nu-i adevarat, eu mănânc! Iar voi faceți si de casa. Eu consum 99% din astea nașpa din comerț. Sa ma vedeți pe la 3 dimineața dupa masa nocturna a albinutei cum merg pe întuneric in bucătărie si mănânc macar un biscuite. Zic ei ca e cereale (Divella), dar nu cred ca-i chiar atat de sanatos, dar e buuun tare!  [clo]

Acum am un cremșnit in frigider. Am rezistat eroic să îl mănânc împreună cu soțul până acum.  [soricel]



#26
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 18:49

Hello!

Si multumim pentru capitol nou! Superbe Albinuta ta, Nanne, si povestitoarea mica Emma a Alinei [il] [il]

 

Alina, multa sanatate tatalui tau [flo2] [flo2] [flo2]

 

Eu nu am mancat negrese ci cookies cu bucatele de ciocolata [batcap]  Din comert, of course, ma rog, cica de la brutaria supermarketului, dar ideea e ca nu sunt de casa. Eu chiar nu prea fac prajituri, am doar o tava mare si una de chec, si din astea fac rar, da' mi-am cumparat tot ce imi trebuie (si pentru cupcakes, si muffins, si tavite rotunde pentru pies, si forme de cookies etc) si astept sa le puna mosu' sub pom. Mai bine mai tarziu decat niciodata [soricel]  Imi picase fisa ca acum sunt mami de fetita, si asta mica sigur o sa vrea sa facem cookies sau cupcakes, si doar nu pot sa o dezamagesc [soricel]

 

A mea tot Fecioara, da' nascuta imediat dupa Leu (deci din pedeve-ul meu e otar Leoaica, asa ca maica-sa) face... regulat. Adica macar de 2-3 ori pe zi, din fericire accidente se intampla rar la noi. Cand se intampla, pun hainuta la inmuiat in Vanish, apoi o spal un pic de mana sa se duca "pata portocalie", si apoi o bag la spalat cu restul hainutelor ei sa fie bine curatata.

 

La noi programul e clar stabilit: intre 11 si ceva si 1 si ceva noaptea avem program de ne-nani (uffff!), apoi somn de voie pana pe la vreo 4 dimineata, cand e program scurt de mancare (cateva minute doar, din fericire) si apoi iar nani pana pe la 7.30-8. Si inainte de masa iar destul de mult nani (de obicei reusesc sa prin si eu 1-1.30 min)... si dupa-masa la fel. Dar am calculat, puse cap la cap mandra e treaza cateva ore bune, deci e bine.



#27
ela_ella2003

ela_ella2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 19:01

fetelor a dormit fimiu 4 ore la la 14 la 18, nu imi vine sa cred, iar eu doar 1 ora...



#28
c.raluca

c.raluca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 397 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 21:19

nanne, felicitari, a crescut foarte bine!!

 

eu spal o data la 2 zile pt cel mic, o data la 4 pt cea mare...



#29
lorilady

lorilady

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 110 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 21:25

Azi am fost si noi la pediatru, totul e perfect, avem 4200 g, cu 1050 g fata de iesirea din spital:)  cu laptic de la mami :). De vreo 2 zile imi doarme si mai bine ca reuseste sa bea acum de la ambii sani (probabil are stomacelul mai mare si a mai castigat un pic de fortza). Asa mai pot sa ma odihnesc si eu noaptea mai bine , nu ma mai trezeste decat de 2 ori, dar un orar stabilit deore inca nu are, azi noapte de ex s-a trezit la 12:00 si la 4:30.



#30
ela_ella2003

ela_ella2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 21:31

si noi il spalam acum din a 2 luna la 2 zile si zilnic la fundulet





Etichetat si cu bebe, sept2013, oct2013

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -