Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Vin sarbatorile de iarna

craciun copii

505 raspunsuri la acest subiect

#11
mihaela77O

mihaela77O

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.629 mesaje

Postat 02 noiembrie 2013 - 10:18

Nimic nu-mi place mai mult,decat sarbatoarea Craciunului...

Si cum pentru copiii mei nu prea mai pot fi Mos Craciun,cu aceeasi intensitate,ca atunci cand Andreea era o copila si era o adevarata aventura sa cumparam cadourile si sa le pitim pana in ajun...Mihai,din pacate,nu prea realizeaza el ce si cum,fericirea si emotia maxima din acea perioada vine din aceasta actiune....

Asa ca,de abia astept sa incepem....

 

Va multumesc ca existati si ca am avut onoarea sa va cunosc,pe unele personal,pe altele doar virtual!



#12
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 02 noiembrie 2013 - 10:26

Cata vreme Carrefourul a lansat oferta de jucarii de Craciun inca de acum o saptamana (mai aveau de completat doar cateva rafturi), subiectul nu e prematur.  [flo2]

 

Lansarea asta a ofertelor pe mine ma... deranjeaza cumva, parca nu mai e nimic misterios, nimic de asteptat, parca prea repede are loc.

 

Si la Kaufland, nici nu venise Halloweenul si deja beteala si globurile erau expuse.

 

Parca sentimentul ala de surpriza s-a dus.



#13
delsim

delsim

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 02 noiembrie 2013 - 11:37

In Cora a aparut oferta de jucarii, stie cineva?



#14
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 02 noiembrie 2013 - 11:50

Sunt si eu alaturi de voi (voi trimite bani ca de obicei).

 


Editat de Marcia03, 03 noiembrie 2013 - 11:13 .


#15
mihaela77O

mihaela77O

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.629 mesaje

Postat 02 noiembrie 2013 - 12:06

fara suparare fetelor,dar aici,vorbim strict de actiunea umanitara pe care o organizam de Craciun,nu despre ce fac supermarketuri-le sau daca au aparut deja ofertele!

Va asteptam cu drag sa participati la actiunea asta!


Editat de mihaela77O, 02 noiembrie 2013 - 12:07 .


#16
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.448 mesaje

Postat 03 noiembrie 2013 - 11:23

Cred ca nu s a inteles sensul acestui subiect, sau unele chiar n ati citit primul post ...

Acesta este un subiect unde sunt asteptati toti membrii DC pentru actiunea umanitara din decembrie, pentru copiii mai putin norocosi.

Va rog sa scrieti strict si doar referitor la actiunea umanitara, nu despre ofertele din magazine pentru cei norocosi.

Multumim si va asteptam cu mare, mare drag !!!

Se vor strange hainute, incaltari, jucarii, se vor putea dona banuti.

 

edit pentru ca vreau sa evit neintelegerile: copiii de la aceasta actiune sunt foarte saraci, abia au ce manca in zilele normale, de asta orice, absolut orice ajutor este de mare folos, nu ezitati sa treceti pe aici si sa va alaturati fetelor care vor umple sacii Mosului.  [flo2]


Editat de szivarvany, 03 noiembrie 2013 - 11:25 .


#17
alinuk

alinuk

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.365 mesaje

Postat 03 noiembrie 2013 - 14:25

[:)] E bine sa stim si despre ofertele din supermarketuri.

Supermarketurile sunt ultima faza in aceasta actiune :)

 

..doar ca noi suntem abia la faza de organizare, update detalii despre copii, ceva actiuni (tombola, licitatie) pt strans de banuti cu care sa avem ce cumparaturi sa facem pt copiii astia amarati..... si abia apoi faza cu supermarketurile...

 

[flo2] multumim tuturor!


Editat de alinuk, 03 noiembrie 2013 - 14:35 .


#18
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 03 noiembrie 2013 - 16:40

Ah, eu m-am gandit ca poate vrea cineva sa cumpere ceva pentru acesti copii, de asta am anuntat ca am vazut oferta Carrefour (mai slaba ca anul trecut si cu preturi exagerate).



#19
ralcat

ralcat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.258 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 11:04

Va mai amintiti de fetita Stefania!?

Cu mama Niculina Dumitrascu si cei 8 copii ai ei.

Din familia copiilor adoptati de noi in Copaceni. Ralcat..parca tu ai adus cazul in atentia noastra. Eu si Cricor am fost  la ei.

 

Stefania are mititica niste pb de sanatate.

Cricor a recunoscut-o azi in ziar :)

 

iata materialul despre ea.

http://jurnalul.ro/v...lva-653972.html

 

stefania-fetita-cu-esofag-de-1-mm-numai-

 

E bine ca apar materiale in presa,

 

Alinuk, multumesc mult ca ai adus-o din nou pe Stefania in fata comunitatii, ai dreptate, eu i-am propus familia. Bunica ei, Niculina este o femeie tare faina, tine la familia ei si se lupta pentru Stefania cu toate puterile. Iar mie cazul ei imi aminteste, medical vorbind de primul caz in care am simtit puterea comunitatii Desprecopii. Va amintiti de Andrei, puiul cu atrezie de esofag, pentru care a fost o super actiune umanitara si care si datorita entuziasmului forumului a ajuns mai repede la operatia salvatoare din Germania ? Ei bine, Stefania are acelasi lucru, s-a nascut cu atrezie de esofag, doar ca ... pe ea forumul a descoperit-o mai tarziu, vremurile s-au schimbat si vad ca e mai greu sa atraga sansa. Dar eu sper inca, asa cum spera si mai ales lupta Niculina.

Alinuk si Cricor, multumesc mult ca sunteti atat de aproape de ele.

 

Nu fuse chiar off topic nu-i asa? Dar sa ma intorc la subiect, si sa intaresc ce zice Szivarvany (sora mea ... n-am accente, ma ierti ca nu-mi iese spellingu), copiii din familiile pe care le ajutam sunt saraci, de multe ori se culca flamanzi, si fac schimb de incaltari pentru a merge la scoala.

Pentru ei adunam bani, pentru mancare si produse de igiena, adunam hainute si jucarii de la copiii nostri si daca se poate si noi. Dar cel mai important nu e sa fie noi, ci utilizabile, curate, hainutele purtabile nu rupte sau ingrozitor de patate si bune de aruncat, ci de purtat, chiar daca sunt folosite. La fel si jucariile, cele de plus sa fie curate, cele electronice, daca se poate sa aiba si baterii ... La ducem lucruri, folosite sau noi, care sa le aduca placere, care sa le aduca bucuria Craciunului. Sa le dea o speranta ca se poate, si pe cat posibil sa-i ajute sa-si continue scoala (aici sunt importante rau incaltarile de iarna, hainutele groase si rechizitele).



#20
Cricor

Cricor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 12:17

Am scris si in subiectul de la umanitare, va astept cu detalii despre copiii pe care i-ati luat sub aripa voastra ocrotitoare.

 

Despre Stefania..ar avea mare nevoie de ajutor. Este atat de micuta si cand o auzi cum incearca sa vorbeasca asa, chinuit cum poate ea ti se rupe inima. Off...unii copii s-au nascut parca fara sansa.


Editat de Cricor, 04 noiembrie 2013 - 12:19 .




Etichetat si cu craciun, copii

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -