Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Clubul "babelor" fiv-oase 88


243 raspunsuri la acest subiect

#21
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 13:26

Jose, imi pare rau!!

 

Mi-am facut iar analizele, totul este ok, Tsh 1.5... deci nu era nici de la asta...

 

Va pup [flo2]



#22
xdidi

xdidi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.405 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 13:38

salutare fetelor,

jose draga de tine, off ma gandesc la tine

fetelor nu prea am avut timp sa citesc din urma , dar va puuup pe toate

deci am fost luni la albu si mi-a lasat o impresie prea buna si despre el ca medic si despre mine [:D]

deci el crede cu putere ca am un sindrom aderential pelvin, care il depaseste chirurgical si trebuie sa apelez la prof bratila , dar ca nu-mi recomanda o interventie decat daca imi afecteaza viata foarte tare(inclusiv sa apara dureri la contact, ceea ce nu am)....apoi am vb de amh-ul meu si mi-a zis ca nu-mi recomanda nici un tratament hormonal de fertilizare, decat fiv cu donate...i-am zis ca nu , a inteles....apoi ovulatii confirmate ecografi si luna trecuta si luna asta(in z13), uter ok, endometru ok, el a zis ca e foarte multumit de cum ma prezint ecografic si ca a avut paciente cu amh-ul meu care au ramas chiar de 2 ori gravide si ca nu exclude o sarcina..........deci ce sa mai zic ca am plecat pe 7 carari, adik in afara de un guguloi de 5 cm de aderente (care nu poate fi operat de oricine) sunt faina , functionez....

va dati seama ca nu ma astep ca luna viitoare sa raman gravida, dar parca ma simt mai tanara [bis]

va puuuup si sper sa auzim numai de bine [pup] [pup] [pup] [pup]



#23
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 14:39

didisor asa, puiule, doar esti in floarea varstei, simte-te ca atare ! Ma bucur ca ti-a placut la intalnirea cu Albu, eu de fiecare data aveam un zambet (nu tamp) pe buze, uitam mare parte din intrebari ... dar ieseam tare happy de la el, chiar daca nu de fiecare data vestile erau cele mai bune.

stiu eu un caz de amh super prapadit (al meu e parfum), fiv aux naturele si 2 gagalici la bord. Tanara esti, endo e ok, ovulatii ok ... why not ?!?



#24
josephinedxc

josephinedxc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.088 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 19:12

buna fetelor,

multumesc pt in curajari si sfaturi

mi s-au propus 2 solutii: medicamentos cu artrotec , am inteles ca ar contine ceva antiinflamator si inca o subts , care provoaca contractii, ca efect secundar;

sr nu a insistat prea mult pe varianta asta, riscul fiind sa nu se elimine complet si tot la chiuretaj sa ajung si carianta 2 : chiuretaj , as lua aici anestezie generala....

cand vreau sa ma imbat cu apa rece, mai iau in calcul si varianta avortului spontan, dar vorba americanului: too good 2 be true!

sambata dr va fi de garda ...asa ca pana vineri trebuie sa ma hotarasc



#25
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 20:23

va pup fetelor

eu mai rarut pe forum in ultima vreme ca am o perioada f aglomerata la munca....si in familia extinsa ceva probleme de sanatate care speram sa se rezolve cat mai repede si asa cum ne dorim.

altfel...eu si soata suntem bine....Samiroiu a ramas fara permis 30 de zile...16 zile au trecut deja...mai am sa-l "suport" in ceafa mea 14 zile ca o fac pe soferul pentru el....dimineata imi fac treburile mele si dupa-amiaza sunt sofer sa-si faca si el treburile.

uuuuffff.....nu mi-ar fi placut sa muncesc impreuna cu el,sa fim tot timpul impreuna...cred ca ne-am fi ciondanit tot timpul...fiecare in treaba lui si sa ne vedem seara acasa...e perfect.

Duminica asta mergem la un botez...Duminica viitoare la alt botez....si apoi urmeaza naseala noastra din Decembrie....avem deja tinutele stabilite/pregatite.

cumpar zilnic cate ceva pentru evenimentul respectiv....sunt aproape gata cu pregatirea....mai am de comandat doar lumanarea...vreau sa merg la Mitropolie sa cumpar lumanare din ceara curata pentru ca preotul de la biserica unde o botezam pe Anisoara este un apropiat al socrilor mei si lasam lumanarea la biserica dupa botez iar preotul o foloseste in noaptea de Inviere cand iese din biserica cu sfintele daruri.

insa ca sa poata asta,lumanarea e musai sa fie din ceara curata.

 

va pup si va imbratisez cu drag.

sper ca sunteti bine toate.

[flor]

 

jose [ruga] ....si restu' ti-am spus in mp.

 



#26
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 20:46

aaa.....si sunt fericita ca mi-am schimbat sala...nu pentru ca nu mi-ar fi placut cea la care mergeam....imi placea foarte mult si atmosfera si instructorul si cu fetele ma imprietenisem insa imi manca destul de mult timp ca orele erau doar dupa-amiaza.

ideala pentru mine este o sala cu aerobic dimineata.

sala asta este langa "munca" mea...e o sala "veche" pe care am mai frecventat-o in trecut insa atunci mergeam tot dupa-amiaza.

luna trecuta... bantuind pe net am intrat iar pe site-ul lor si am costatat cu placere ca au "bagat" ore de aerobic si dimineata de la ora 9....asa ca Luni,Miercuri si Vineri merg la aerobic si Joi si Marti merg la bazin de la ora 8 dimi ca au si piscina semiolimpica,foarte curata si misto.

eu sunt o tipa matinala...oricum ma trezesc la 6,45-7 in fiecare dimineata si ma flendur prin casa aiurea pana pe la 9,30-10 cand plec si imi incep treburile...asa ca mai bine folosesc eu orele alea de dimineata in mod constructiv si imi raman serile libere.

si abonamentul day time-adicatelea intre 8 si 16 de Luni pana Vineri mi se pare convenabil....300 de lei pe luna pentru 3 sedinte de aerobic pe saptamana si 2 sedinte de bazin.

 

hai ca v-am zapacit....cand nu scriu...nu scriu un cuvant si cand scriu...turui de nu ma mai opresc.

da' voi nu va suparati pe mine,nu-i asa???

va mai zic si eu altceva decat ca n-am reusit cu Fiv-urile/Fet-urile...ca poate v-ati saturat sa va zic mereu si mereu ca n-am reusit...m-am saturat si eu [batcap]

chiar asa....oare v-am zis ca nu mi-a reusit primul FET???nu mai tin minte...da' daca n-am zis pana acum....iaca...am zis acum.

asadar...first one is down....2 more to go [:D]

 

gata!!!!!chiar ca am plecat...ma duc la dus.

pupici.



#27
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 21:22

Samirutza, pup fata draga! Imi pare rau ca nu a fost nici de data asta... Sigur data viitoare? Acum ai fost la unguri, nu? D c nu mai iei in considerare o data si Acibademul, a fost promitator rezultatul, nu?



#28
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 21:47

Pup si eu babutele

Mie imi place la nebunie vremea asta, parca e vara, pacat ca au stricat-o astia cu ora lor, ajung noaptea acasa. Am fost oeri la piata dupa servici si oha. O parte din tarabe desfiintate pt ca modernizeaza piata, jumatate deja inchise ... m-am chiorat la niste leustean si tot patat si mancat de goange am nimerit. A se intelege ca am gatit aseara [soricel]

In alta dezordine de idei, nu ati vazut un cm ratacit care ma cauta ? Eu nu mai tin socoteala zilelor, dar asa, estimativ, din 14 sept inseamna ca mai am putin si fac 1 luna si jumatate. Inghitii si duphaston 5 zile si nimic. Azi am lipait un pahar de vin rosu si vad ca a ajuns in genunchi, nu s-a oprit unde trebuie  [batcap]



#29
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 21:54

Qiao, am ras ca nebuna de una singura, frumos stil de a povesti. Foarte tare!!!

Auzi la ea: daca am gasit cm ratacit... Facem un pact? Io daca-l gasesc pe al tau, il indrum sa te gaseasca, iar tu cand il gasesti pe al meu, rupe-i gatu' (dar doar cand ti-oi zice io)  [flo2]



#30
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 21:58

Bebel batem palma !




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -