Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Reclama foarte deplasata (Mezeluri MEDA)

abuz verbal

62 raspunsuri la acest subiect

#1
giulia71

giulia71

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.182 mesaje

Postat 20 octombrie 2013 - 08:59

De ieri sunt racita cobza si zac. Si cum zaceam eu asa, butonam telecomanda. Apare la un moment dat o reclama la un salam M**da, in care un mosulica nu stiu ce recita, multumind familiei , mezinul un pusti intinde mana sa ia o felie de salam si bunicu sau ce era urla din toti rarunchii la copil ca ala mic intinde sa ia o felie de salam [fal] . Ma irita tare pe creier, trec mai departe al doilea program , apare acceasi reclama imbecila si imi provoaca acelasi efect.

 

Efectul e de cum dracu tipi la copil ca a sterpelit o felie de salam dupa masa?! Oricat de bolnava as fi, reclama a avut un efect de m-as duce sa-l strang pe mos de gat ca urla la copilul ala ca a sterpelit o felie de salam.

 

As vrea sincer sa nu mai vad reclama aia! Cine a facut-o, a fost total neinspirat. Prost, foarte prost gandita!

 

Parerea mea, de rar consumator de mezeluri...



#2
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 20 octombrie 2013 - 09:02

Zi-i pe nume sa o vad si eu



#3
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 20 octombrie 2013 - 09:18

"Nu-i loc de politeturi cand e vorba de salam Meda. Tot ce-i mai gustos din carne"

 

 O reclama tampita. Tzipa la el ca in timp ce tinea "discursul salamului" copilul a furat o felie.

 

Iar discursul ala... e si mai imbecil: "Fara dragoastea voastra fierbinte nu as fi putut construi nimic.... fericirea e o alegere pe care trebuie sa o reiteram zilnic... Steeeliaaaan!"

 

Filozofia ieftina a salamului de porc - cuvinte marteze demne de un mare clasic in viata.



#4
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 20 octombrie 2013 - 09:20

Cica daca mananci salamul asta te poti reitera zilnic.



#5
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 20 octombrie 2013 - 09:21

Doamne, cum pot aproba astfel de reclame...?? Incredibil!



#6
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.448 mesaje

Postat 20 octombrie 2013 - 10:09

Pe bani cred ca se poate aproba orice ... 



#7
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 20 octombrie 2013 - 11:05

 

Asta e? Mie mi se pare ca se tipa la el pentru ca s-a apucat de mancat in timpul discursului nu pt. ca a luat salam [:)] Oricum, asta conteaza mai putin.



#8
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 20 octombrie 2013 - 11:11

Mda...e mai rau decat ma asteptam.Si a doua, cea cu crenvurstii e la fel de cretinoida...



#9
anaraluca83

anaraluca83

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.102 mesaje

Postat 20 octombrie 2013 - 11:50

E vorba de mentalitatea comunista si de obiceiul conform caruia nu incepi sa mananci daca nu e toata lumea la masa sau gazda nu s-a asezat. Sau de fapt e vorba de codul bunelor maniere, mai mult sau mai putin modernizat. La crenvursti e aceeasi linie, s-a apucat una sa manance desi gazda a spus ca vine imediat si s-a intors cu un bol de salata. Cand se pune masa in familie sau la un eveniment restrans, te apuci sa mananci cand e toata lumea asezata , asa e politicos. Eu asa am fost crescuta cel putin, tin minte chestia asta din familie, acum clar nu-mi dadea nimeni peste mana sau sa tipe la mine, dar nu se apuca nimeni de mancat pana nu era gazda la masa.

Oricum reclama e un pamflet, exact la obiceiul asta se refera si la faptul ca mezelurile alea sunt irezistibile si toata lumea trece peste politeturi si mananca ca nu se pot abtine.

#10
violetan

violetan

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.678 mesaje

Postat 20 octombrie 2013 - 12:21

Mie altceva mi se pare extrem de curajos (ca sa nu zic riscant) la aceasta reclama: "Tot ce e mai bun din carne", cand toata lumea stie ca in mezeluri -desi gustoase- din pacate e tot ce e mai rau din resturi- zgarciuri, grasime, sorici plus alte chimicale?? :)

Asta da, curaj!- zic.  [pk]

Pe de alta parte speculeaza pofta, apetitul, slabiciunea omului in fata alimentelor nesanatoase, dar- din nefericire- gustoase. Asta e! Mezelurile se consuma inca foarte mult si foarte bine. Ce alta tema poti alege ca marketer in cazul produselor nu prea sanatoase decat umorul, ironia, satira, pofta, cand nu ai un diferentiator adevarat? (gen cel mai ridicat continut de pateu din categorie- 45% Capricii si Delicii...)





Etichetat si cu abuz verbal

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -