Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Iulie 2014 (Stelute de Iulie 2014)

iulie 2014 gravida mama sarcina insarcinata

270 raspunsuri la acest subiect

#21
andreea_90

andreea_90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 16:05

aaa,am uitat sa precizez,daca ai o menstruatie normala,28 zile :P



#22
blanka1

blanka1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 18:34

pai sunt gravida, am facut testul, e pozitiv, urmeaza sa merg la medic



#23
blanka1

blanka1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 19:05

un stiu de ce nu mi-a aparut mesajul



#24
Babylicious

Babylicious

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 806 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 08:47

Mihaela draga, ai luat-o pe alaturi rau de tot! Hai sa ii copiezi Cristinei mesajele, o mai fi cum o mai fi, dar sa copiezi poza?!?!? Fetelor, aveti grija cu ea, din cate stim noi sotul Mihaelei NU vrea un alt copil deloc deloc, nu e prima oara la o odisee fara sa ramana gravida...



#25
Ireth

Ireth

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 923 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 09:21

Mihaela, acum ai exagerat de-a binelea. Eu stiu ca tu ai un ghimpe cu Cristina, am vazut ca i-ai furat sfaturile si le-ai copiat la alta odisee ca si cum ar fi ale tale. Acum insa, II COPIEZI SI POZA?!?!  pe bune?? mai fata, serios ai probleme!!

fetelor de la aceasta odisee: Mihaela a fost in odisee cu noi, la iulie-august 2011. Ne-am retras intr-un grup pe FB dupa ce s-a terminat odiseea, unde Mihaela a reusit sa dezbine grupul cu certuri, intrigi si vorbit pe la spate. Acum au iesit la iveala multe... aveti grija cu cine va imprieteniti, atata tot va zic!

ps: poza de la avatar este poza colegei noastre, Cristina, pe care ea a folosit-o pe toata perioada odiseei noastre!

 

si cum e cu treaba ca nu mai vrei copii?? ce ne ziceai tu acum o luna? ca vrei sa te axezi pe cariera, iar acum vad ca activezi, de ceva vreme buna, pe forumurile de gravide. esti foarte duala.....



#26
Arianna_M

Arianna_M

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.946 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 09:31

Cum au scris si colegele de la odiseea noastra ,Mihaela chiar are probleme serioase .Cum poti face asta mai fata? tu realizezi ca ai nevoie de un medic ? ce au scris fetele mai sus ca a furat poza colegei noastre si ca a facut copy&paste noi putem dovedii asta , daca facem asta va speriati sincer.mai bine sa isi vada de treaba ei si sa mearga sa o vada un medic ,poate nu este prea tarziu si mai poate face ceva.Imi este mila de copilul pe care il are.

#27
Krissy

Krissy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 598 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 14:53

Buna ziua,

 

Da, nu vedeti poza de profil dublu, eu sunt Cristina  amintita de fete mai sus, cea pe care membra cu numele mihahegarty o plagiaza in raspunsuri si mai nou, de ieri, ii copiaza inclusiv poza de profil. Imi cer scuze pentru interventie, dar cred ca trebuie sa stiti cine este aceasta persoana care va bombardeaza subiectul, fara a fi macar insarcinata. Este o persoana care are probleme serioase, daca dati un search cu acest nickname aici sau pe formatul vechi, nu va trebuie mult ca sa intelegeti care e problema ei: dorinta acuta de atentie, de a conduce si de a fi idolatrizata. Daca nu se intampla, devine agresiva, impulsiva, razbunatoare, pozeaza in victima, "lucreaza" prin mesaje private cersind informatii si aceeasi atentie.

 

Cat despre partea care se vede aici, pe un forum public, ceea ce face este lipsit de respect si etica  (lucru pe care l-am raportat si forumului), inducand in eroare cu personalitate dubla si plagiat al unor opinii absolut personale pe care si le insuseste cu nonsalanta si o naturalete care sperie. Cum sperie si insistenta cu care vrea sa se impuna "leader' undeva, cu o disperare care merita toata mila, dar si o sincera ingrijorare dat fiind ca devine o "capusa" emotionala pe diverse platforme virtuale. Reuseste din pacate sa induca multa lume in eroare cu linguseala, aparenta serviabilitate si oferta de informatii (multe furate, din pacate e obsedata de persoana si interventiile mele). Insa de aceea fetele nu au mai tacut caci deja devine fenomen virtual, avand deja un pattern de actionare ce impune raportare. Inca un neadevar: activitatea ei pe grupul nostru de pe FB, de care aminteste, nu s-a terminat pentru ca grupul s-a inchis, cum spune ea, ci pentru ca a fost data afara cand ne-am lamurit ce probleme serioase are!!!

 

Va arat si o mica mostra, ca sa nu credeti ca sunt povesti, si care este doar varful icebergului, despre cine este aceasta persona care ma impersoneaza pe diverse threaduri DC:

  • Pe 25 februarie 2011 Krissy posta:

In primul rand in zilele noastre factorul Rh nu pune probleme si nu influenteaza mersul sarcinii, mai ales ca intotdeauna este verificat in analizele de rutina ale gravidei si ca atare se iau masuri preventive (injectie de desensibilizare inainte de nastere). In al doilea rand, Rh negativ inseamna pur si simplu ca noi nu avem o proteina in sange pe care majoritatea persoanelor o au (Rh pozitiv e factorul dominant la oameni), fapt pentru care in cazul in care sangele nostru este expus acestei proteine sistemul imunitar incepe sa produca anticorpi la acest "corp strain" si pot apare fenomene de respingere si incompatibilitate - ATENTIE! - la urmatoarea sarcina. Expunerea se poate intampla doar prin pierderea sarcinii (insa doar cand fatul e mai mai mare incat sa aibe sistemul sanguin format), sau in timpul nasterii. Daca nu se iau masuri de desensibilizare (injectie Rhogam) prealabila, anticorpii formati in mod natural in mama prin una din cele doua cai de mai sus, intra in circulatia sanguina a copilului si pot cauza icter sau boli heolitice acestuia (nici vorba de autism, malformatii sau boli genetice, categoric nu exista nici un fel de legatura sau suport stiintific pt o astfel de supozitie falsa). De aceea dupa un avort, spontan sau nu, procedura de rutina si obligatorie pentru o mama cu Rh negativ este de a i se administra aceasta injectie de desensibilizare care va proteza urmatorul copil pe timpul sarcinii. Acelasi protocol clasic se repeta in saptamana a 28-a de sarcina. Deci nu s-a intamplat nimic in saptamana 28, atunci se re-administreaza desensibilizarea inaintea nasterii.

http://forum.desprec...-2011-23-pag-17

 

  • Pe 11 ferbruarie 2013 mihahegarty (cu poza de profil pe care o avea si aici pana ieri, dupa care decis sa mi-o copieze si pe asta) posteaza la ultima interventie pe pagina, exact spusele mele - acum proprietate DC conform regulamentului forumului - cuvant cu cuvant: http://forum.desprec...061&whichpage=3

Si povestea cu voi, participand neinsarcinata, se repeta, ea a mai contribuit si la Samburei-dovlecei de sept-oct 2013 in aceeasi ipostaza si incercare de a-si atrage atentia si aprecierea:

http://forum.desprec...399&whichpage=2

 

Cu cele mai bune intentii si fara a va speria, aveti grija fetelor ce scrieti si cata informatie personala dati in lumea virtuala, cu cine va "imprieteniti" virtual si pe cine duceti si in lumea reala, caci exista astfel de cazuri, posibil patologice, care se "joaca" sau manifesta dupa cum le este conditia, libere printre noi!

 

Va doresc o sarcina usoara si imi cer scuze inca o data pt interventia care in punctul asta am vazut-o ca necesara. Toate cele bune si o odiseea frumoasa!

 

Cristina, mamica a 2 minuni


Editat de Krissy, 01 noiembrie 2013 - 15:42 .


#28
Ireth

Ireth

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 923 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 15:02

Poate se sesizeaza un admin, totusi!



#29
blanka1

blanka1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 15:03

woooow



#30
Ireth

Ireth

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 923 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 15:13

sa nu speriem viitoarele mamici, totusi. forumul pe mine - pe noi - ne-a ajutat foarte mult, ne-am cunoscut, si am format un nucleu care e strans inchegat pana in ziua de azi. nu vreau sa parasiti forumul doar datorita unor persoane cum e Mihaela... doar... vorba Cristinei, fiti un pic rezervate. si sarcina usoara in continuare! 





Etichetat si cu iulie, 2014, gravida, mama, sarcina, insarcinata

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -