Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Iulie 2014 (Stelute de Iulie 2014)

iulie 2014 gravida mama sarcina insarcinata

270 raspunsuri la acest subiect

#1
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 16 octombrie 2013 - 14:48

Tocmai ai aflat ca o sa nasti in Iulie 2014? Atunci esti bine venita in grupul gravidutelor care asteapta barza in  luna Iulie 2014. Nu esti inca sigura de data nasterii sau doresti sa o mai verifici te sfatuim sa folosesti CALCULATORUL datei nasterii. De asemena iti recomandam sa citesti Odiseea Sarcinii (care urmareste sarcina pe saptamani) si sa citesti ce spun alte mame ca tine pe Jurnal de Sarcina.

 

stelute%20de%20iulie%202014.jpg

 

La desprecopii.com oferim posibilitati multiple pentru gestionarea grupului de mamici:

- Discutiile publice se desfasoara in cadrul acestui subiect. Un subiect care o sa devina un subiect maraton la care scriem zi de zi. Putem sa pune poze, linkuri si ne folosim de subiectul public ca sa recrutam si alte mamici ca noi.
- Discutii private vom putea avea in cadrul GRUPULUI
- Tot  in cadrul GRUPULUI putem avem:  albume, evenimente, linkuri utile, sondaje, video-uri, wiki, sondaje, intrebari si raspunsuri (Q&A)
- In curand in cadrul GRUPULUI: liste diverse, Wiki, Albume Video, Evenimente Extinse, Date de nastere, si multe altele

 

Linkuri rapide:

 

Lista DPN | Rugaciuni | Dezbateri private | Cum se citeste o ecografie | Albume

 

Zodiac corespunzator:   Rac 22 Iunie - 22 Iulie sau Leu 23 Iulie-22 August

zodiarac.jpgleu11.jpg

 

 

 



#2
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 16 octombrie 2013 - 14:50

Va asteptam! [flo2]



#3
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 27 octombrie 2013 - 15:19

Asteptam mamicile de Iulie 2014 [flo2]



#4
Ainhoa79

Ainhoa79

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 27 octombrie 2013 - 15:24

Salutare mamici in devenire!e prima data cand scriu si va rog sa ma ajutati dak puteti!rezulta ca astazi ar fi trebuit sa imi vina cm,acum 2-3zile dimineata dupa ce am fost la baie am observat o pata rosiatica portocalie pe hartie,atata tot.apoi parca pe absorbant o pata maro fff deschis si fff slaba.a trecut iar de ieri nu se mai arata nimic parca o scurgere ca si cea de la ovulatie.sa imi fac sperante??

#5
andreea_90

andreea_90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 29 octombrie 2013 - 18:33

buna ziua mamici,viitoare mamici ! ma numesc andreea ,am 23 de ani jumate ,un bebe de 2 ani si 2 luni si un bebe inj burtica de 4 saptamani si 5 zile ! astept sa ne strangem multe mamici si sa ne bucuram impreuna de aceasta frumoasa perioada !



#6
andreea_90

andreea_90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 29 octombrie 2013 - 18:38

ainhoa79  clar e semn de sarcina,ai facut testul ? pata rosiatica e de bine,pata maro ...nu stiu exact.fa testul si mergi repejor la medic.la mai multe viitoare mamici la 6/7 zile de la momentul conceptiei le apare pata ca s-a fixat puiul(am citit mai multe variante si la 12 zile) eu nu am avut aceste pete,doar intr.o dimineata o durere groaznica de burta,un fel de contractie,care a trecut rapid.



#7
andreea_90

andreea_90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 29 octombrie 2013 - 18:44

dpn 3 iulie ! innaintea puiului de 2 ani am pierdut o sarcina,se pare ca bebele nu se afla in sac,era sacul gol..la scurt timp am ramas cu Ionut,o sarcina foarte usoara,din punct de vedere al simptomelor parca nici nu am fost insarcinata,l-am alaptat pana la 2 ani si cateva zile,apoi am asteptat o luna sa imi vina menstruatia,(din noiembrie 2010,nu imi venise,am alaptat si am luat anticonceptionale cerazet) si mi-a venit pe 26 de septembrie,de atunci nu a mai venit si am facut testul si am 2 liniute,oricum simteam ca sunt insarcinata din nou.inca nu am fost la moasa(ma aflu in spania si aici trebuie sa mergi la moasa ca sa iti monitorizeze sarcina) cred ca sapt viitoare fac programare ca sa fie 6 sapt,sa aud bataile inimioarei !



#8
Ainhoa79

Ainhoa79

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 01:23

Felicitari Andreea_90 pt bebe si multumesc pt sfat si incurajare!din nefericire insa pt mine pe cand eram mai iluzionata cu toate incurajarile aduse:(de dimineata m-am trezit ca totul s-a terminat,inca o luna trecuta,inca o speranta spulberata:((asta e,asa a fost sa fie!iti doresc sa ai o sarcina usoara,sa fi sanatoasa si sa te bucuri de copilasii tai!

#9
andreea_90

andreea_90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 11:42

multumesc...imi pare rau ca nu te alaturi grupului,mai ai timp ;)  nu vreau sa iti fac sperante dar sunt si mamici care au menstruatie inca 3-4 luni,ciudat ca ai avut acele scurgeri.nu am vrut sa te sperii dar acum pot sa iti spun,eu cand am pierdut prima sarcina am avut scurgeri maro,alea nu sunt de bine.si la tine e posibil sa fi fost o sarcina care s,a oprit din evolutie inainte de data la care normal ti-ar fi venit menstruatia,am citit pe net asta,se pare ca se poate si multe mamici pierdem sarcini fara sa fi stiut ca suntem insarcinate...si de fapt menstruatia e un fel de avort...nasol,ma rog sa fie bine sarcina aceasta si sa reusesc sa mai aduc pe lume un copil sanatos...imi e teama de primele 3 luni :(  Ionut vorbeste muuult cu bebe fara sa ii spun eu nimic,pune capul pe burta,manuta si mangaie si vorbeste..



#10
Ainhoa79

Ainhoa79

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 13:54

Nu iti fie teama,bunul D-zeu are grija de ingerasi si apoi comunicare e ff imp dovada,ionut vb cu bebe;) te pup ai grija de tine si va fi k



Etichetat si cu iulie, 2014, gravida, mama, sarcina, insarcinata

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -