Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Clubul familiilor adoptatoare - organizarea Zilei Adoptiei


7 raspunsuri la acest subiect

#1
gabi_99

gabi_99

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 269 mesaje

Postat 14 octombrie 2013 - 12:09

Va salut!!! La noi in oras inca nu ne-am organizat intr-un club al familiilor adoptatoare. Sintem acum un grup care vrem sa initiem activitatea unui astfel de club si ne-am gindit ca prima ocazie sa ne vedem ar putea fi de Sfantu Nicolae. Va rog daca puteti sa ne impartasiti din experienta voastra de parinti adoptatori ca participanti sau organizatori de astfel de actiuni. Astept cu mare interes si sfaturile administratorilor forumului!



#2
pogonici1977

pogonici1977

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.039 mesaje

Postat 14 octombrie 2013 - 14:23

gabitule, nu uita sa ma contactezi si pe mine cand se va organiza un astfel de eveniment



#3
gabi_99

gabi_99

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 269 mesaje

Postat 14 octombrie 2013 - 14:47

pogonici - sigur:)

 voiam doar confirmare...pupici tie si la minunita voastra!!!

am initiat o lista cu potentiali membri ai clubului...sinteti pe lista:)


Editat de gabi_99, 14 octombrie 2013 - 14:48 .


#4
gabi_99

gabi_99

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 269 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 09:46

cum se numeste tema de discutie adresata familiilor care deja au adoptat? am uitat....mi-ar placea...sa o reactivam!

#5
gabi_99

gabi_99

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 269 mesaje

Postat 07 iunie 2014 - 06:03

Va imbratisez!ma bucur nespus sa impartasesc cu voi reusita pe care Clubul Familiilor Adoptatoare din Neamt a marcat-o luni, 2iunie, cind copii, parinti, bunici , s-au adunat ( a treia intilnire a clubului) si au sarbatorit impreuna pentru prima data ZIUA NATIONALA A ADOPTIEI. Reusita a fost asigurata de participarea foarte activa a tuturor si bucuria a fost pe masura!
Este grozav sa ne stim intre noi, copiiii sa se stie intre ei si sa isi impleteasca frumos povestile vietii!!!

#6
cuore888

cuore888
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 27 iunie 2014 - 12:46

O initiativa laudabila. La Arad chiar exista o activitate intensa la nivelul judetului. Parintii care au adoptat au ocazia sa se intalneasca cu viitori parinti adoptatori si sa schimbe impresii. Acolo se ocupa cei de la directia generala de asistenta sociala si protectia copilului, in Bucuresti cred ca mai mari sanse are o initiativa a  parintilor.

Noi am participa bucuros cu baietelul meu daca reuseste cineva sa organizeze o intalnire.

O vara frumoasa tuturor si sa va bucurati de copiii vostri.



#7
Iridessa

Iridessa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 118 mesaje

Postat 27 iunie 2014 - 23:26

Buna!

 

Si noi am participa cu drag la intalniri cu alte familii care au adoptat copilasi! Fetita noastra s-ar bucura sa cunoasca alti copii crescuti in inimioara!

 

Imi amintesc ca am citit pe forum despre astfel de intalniri care au avut succes la acea vreme. Noi pe atunci doar speram, iar acum nu mai ia nimeni initiativa :)

 

Poate ca trebuie doar sa spunem... daca e frumos afara, ne vedem in ziua...(la sfarsit de saptamana), in parcul... la ora ... cine poate veni... In parc oricum mergem :) poate ne-am si intersectat deja, din intamplare, ca lumea este mica :) :)

 

Noi ne-am propus (daca ne ajuta vremea...) sa mergem duminica dimineata sa hranim veveritele in Herastrau cu ceva nuci. Deocamdata nu stim nici daca avem nuci, dar noi asa ne-am gandit :) Daca stabilim si pe unde sa cautam veveritele, poate mai vine cineva sa ne ajute?!

 

Ce spuneti, incercam?

 

Noapte buna cu vise frumoase!



#8
cuore888

cuore888
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 30 iunie 2014 - 07:42

Din pacate abia azi am citit mesajul. Stiu cateva zone in herastrau unde sunt veverite, dar juniorul meu prefera locurile de joaca unde nu prea ajung veveritele.

Sper ca a-ti gasit veverite si v-ati bucurat de timpul frumos. Baietelul meu e plecat in vacanta la bunicii materni, ca noi sa ii pregatim camera pentru scoala... adica un pic de santier prin apartament. Va doresc tuturor o vara frumoasa si din toamna sper sa putem fi membrii activi ai comunitatii.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -