Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Gravidute FIV-oase (72)


234 raspunsuri la acest subiect

#1
o-baba

o-baba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 500 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 16:00

Acest capitol este dedicat viitoarelor mamici si proaspetelor mamici!
 

Aici ne-am continuat povestea de la aspirante: 

cap.1cap.2cap.3cap.4cap.5cap.6cap.7;cap.8cap.9cap.10cap.11;cap.12cap.13cap.14cap.15cap.16cap.17cap.18cap.19cap.20cap.21cap.22;cap.23cap.24;cap.25cap.26cap.27cap.28cap.29cap.30cap.31cap.32cap.33cap.34cap.35cap.36cap.37cap.38cap.39cap.40cap.41cap.42cap.43cap.44cap.45;cap.46;cap.47;cap.48cap.49cap.50;cap.51cap.52cap.53;cap.54cap.55cap.56cap.57cap.58cap.59,cap.60,cap.61,cap.62cap.63cap.64,cap.65,cap.66cap.67cap.68cap. 69cap. 70, cap. 71

 

Fetelor va doresc sarcini usoare si BB-ici sanatosi!!

 

Acest nou subiect sa ne tina impreuna   [grup] unite asa cum eram la aspirante si cum ne vom muta la Mamici prin FIV  [;)]

 

Cele mai fericite   [gravi]!!! Cele ce am luptat si am invins!!!

Nume                     FIV                                DPN             Bebe

Nelay Star - FIV Turcia Acidadem -  20.11.2013    [baietel]

onitzi21 - FIV Chisinau NewMed Life - 12.02.2014  [baietel] ?

Speranta2 - FIV Cehia                     - 08.03.2014    [fetita]

Josephinedxc - FIV Polisano Sibiu - 04.06.2014 

 

Proaspete mamici 2013!!!  [mamica]

Amaradia - mami de bucalata Ilinca Teodora nascuta pe 26 iulie 2013, ora 12.55, Apgar 10, 3850 g.

Nanne16 - mami de albinuta frumusica nascuta pe 26 septembrie 2013, ora 12.07, Apgar 9/10, 2520 g.

 

 

 

[ruga] Rugaciune pentru pruncul ce se afla in pantecele mamei   [ruga]



Doamne, cel care ai zis oamenilor :" Cresteti si va inmultiti si stapaniti pamantul" binecuvantand nasterea de prunci, arata mila ta si acestui copil ce se afla inca in pantecele mamei sale, si ajuta-l sa se nasca la vremea de Tine randuita. Da-i lui Doamne crestere fireasca, sanatate si putere. Parinte Ceresc,Care porti de grija pasarilor cerului si infrumusetezi crinii tarinii, poarta de grija si acestui copil care n-a vazut inca lumina soarelui. Nu ne parasi pe noi robii Tai si ocroteste cu harul Tau pe pruncul acesta al nostru si binecuvanteaza nasterea lui dupa multimea milostivirii Tale. Amin.

Viitoare mamici!!!

 

 

Ticker la semnaturaDupa ce ai gasit si personalizat mini-tickerul dorit de pe unul din site-urile personalizate, copiezi link-ul ImageURL, intri la semnatura de pe forum si o lipesti pur si simplu. Succes!   [flo]

 

Linkuri utile: Calculator sarcina FIV,Cum se dezvolta bebeGreutate si centimetri   [copil] in burtica la mamiDiverse filmulete despre sarcina si nastereGreutatea viitoarei mamiciSarcina- saptamana cu saptamanaRecomandari pentru gravideIntrebari si raspunsuri despre sarcinaNume de fetite si baieteiInformatii privind testele prenataleRecomandari pentru urmarirea prenatala de rutina a femeii gravide sanatoaseMasuratori ecografCalculator pentru verificat masuratori ecografRUGACIUNILE NASTERIIpozeBBinBurtica Nastere in direct cu epiduralaSarcina- de la conceptie la nastere

Calcul greutate fat dupa DBP si ACGhiceste sexul   [bb] dupa varsta implinita a mamei si luna conceptiei

adresa mail comuna: gravidute_fiv@yahoo.com Pt. parola va rog sa dati un PM la miruna79 Nota:Parola de la adresa de mail o vor primi doar fetele din lista de pe prima pagina, atat   [gravi] cat si   [mamica]

 

Diverse utile pt. gravide si bebelusiINFACOL Lenjerie intima gravide Lenjerii patut si mobiler bebe Diverse pt bebe Bebe planet Bebelusul tau Biberoane & stuff


Editat de o-baba, 11 octombrie 2013 - 16:03 .


#2
o-baba

o-baba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 500 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 16:04

Va doresc un capitol frumos! [flor]



#3
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 16:55

Multumim pt capitol [flor] sa fie plin de vesti bune !
Jaguar , am banuit dupa poza :p as vrea sa am vreun glob ceva [soricel]
Jose, felicitari pt inimioara !!!!

#4
cristinaddr

cristinaddr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 254 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 19:22

Multumim de capitol nou. Sa speram ca o sa avem numai vesti bune.
Am vazut ca si Ilinca si Olga sunt nascute intr-o zi de 26. Mi-ar place ca si bebelusii mei sa fie nascuti pe 26. Am avea si noi 36 de saptamani si cateva zile.

#5
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 12 octombrie 2013 - 07:56

Jose, felicitari pentru eco! [fiesta] Drept vorbind, la varsta asta nu e bine de insistat cu doppler la eco, inimioara se vede oricum zvancnind. Eu cred ca am ascultat-o prima oara vreo 3 secunde ;-)

Cristina, atunci te asteptam si pe tine pe 26 sau oricand fericita alaturi de comorile tale! [flor] Am remarcat si eu cand am scris ca este vorba de aceeasi zi.  [pk] Stiu ca va fi bine indiferent de zi sau saptamana!  [biz]

Nelay[flo2] cu totii ne-am dori un bol de cristal, nu? Ei, eu as vrea in unele zile o bagheta de la Harry Potter sa iau colicii de la micuta.  [batcap]



#6
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 12 octombrie 2013 - 10:46

Nanne , da .. Chiar ca toti ne-am dori [clovn] ouf , sanatate multa ! O sa ii treaca o sa vezi [flor] o sa vina si zile mai bune [:)]
Cristina , [pup]

#7
josephinedxc

josephinedxc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.088 mesaje

Postat 12 octombrie 2013 - 21:43

Buna fetelor
va puuup
ps: multumesc de urari
azi a fost 1 zi in care pot zice ca am avut greturi, am si vomitat puuutin, ma bucur xa creste progesteronul (indiciu greturilor), nu?
Sau betahcg provoaca greturile?
In rest, sunt ff emotiva, plang din orice!!! Ma gandesc ca tot de la hormoneala se trage:)

#8
jaguar

jaguar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 13 octombrie 2013 - 10:34

Va salut si va doresc o duminica frumoasa! [flo2]

Jose, semne bune, da-i inainte cu greturi! [:)]

 desi eu cam dupa 7 sapt am resimtit tot tacamul ca lumea....

Cristinad, sa mai stea kinderii la dospit!cine stie,poate vin in data cand spuneai [il]



#9
josephinedxc

josephinedxc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.088 mesaje

Postat 13 octombrie 2013 - 14:32

Pe cand ma laudam: gata , nu mai am greturi...
in schimb,n-am mai iesit la baie de vineri, am mancat prune uscate si tot degeaba: oare sa pun supozitor cu glicerina?
va puuuup,scuzati detaliile....

#10
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 14 octombrie 2013 - 09:08

Buna fetelor! De la ce varsta a sarcinii primiti aici viitoare mamici?  [soricel]

Eu abia am 2 beta  [batcap]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -