Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 87


235 raspunsuri la acest subiect

#1
o-baba

o-baba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 500 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 20:32

cap 1 cap 2 cap 3 cap 4 cap 5 cap 6 cap 7 cap 8 cap 9 cap 10 cap 11 cap 12cap 13 cap 14 cap 15 cap 16 cap 17 cap 18 cap 19 cap 20 cap 21 cap 22cap 23 cap 24 cap 25 cap 26 cap 27 cap 28 cap 29 cap 30 cap 31 cap 32cap 33 cap 34 cap 35 cap 36 cap 37 cap 38 cap 39 cap 40 cap 41 cap 42cap 43 cap 44 cap 45 cap 46 cap 47 cap 48 cap 49 cap 50 cap 51 cap 52cap 53 cap 54 cap 55 cap 56 cap 57 cap 58 cap 59 cap 60 cap 61 cap 62cap 63 cap 64 cap 65 cap 66 cap 67 cap 68 cap 69 cap 70 cap 71 cap 72cap 73 cap 74 cap 75 cap 76 cap 77 cap 78 cap 79 cap 80 cap 81 cap 82 cap 83 cap 84 cap85 cap86



AristicaNu m-am gandit ca voi ajunge aici, dar, dupa 4 ani de analize, operatii, fertilizari in vitro si nenumarate sperante, iata-ma, tanara, intr-o casnicie minunata, alaturi de un om minunat, cu o casa plina de lighioane si prieteni, dar fara un copil. Nu-i nimic. Ca asta nu-i tot ceea ce detin. Detin prietene virtuale (si nu numai, caci unele dintre voi au devenit prietene "reale"). Prietene care trec prin aceasta viata cu speranta ca vor deveni mame. Prietene care apeleaza la tehnicile pe care ni le ofera medicina secolului XXI.
Suntem de multi ani pe acest forum. Am citit mult. Noi am fost aici, incurajand sute de fete. Sunt convinsa ca nu exagerez cand spun "sute". Suntem spijin pentru ele. Dar, suntem sprijin si pentru noi, "babele". Acest apelativ nu se refera la primaverile noastre, ci la anii de incercari, la sperantele noastre incomensurabile.
Suntem imprastiate prin Romania, sau chiar in afara ei. Nu ne putem cunoaste toate, nu ne putem intalni. Dar ne sprijinim zilnic. Haideti s-o facem aici, in "clubul" nostru, pana cand vom parasi aceasta parte "dureroasa" a forumului, invingatoare.


Info utile (IVF blogs, articles, RIF):
1. Dr. Thomas G. Hannam Fertility blog/Toronto/Canada (Protocols, RIF, FAQs) aici
2. Dr. Edward Ramirez Women's Health and Fertility blog/Monterey Bay/California aici
3. Immune Issues Fertility Friends Immune Board/UK aici
4. Calcium Ionophore (Treatment for improving fertilization rate) aici si aici
5. medicamente din strainatate
6. stadiile carnegie
7. Ziua testarii bhcg
8. EI (endometrial injury) - link aici; definitie simpla aici

Gravide: dupa prea mult timp



Mamici:
Adipapazi - mami de Ana si Ioachim (25.10.2010), 5 IA, FIV 1 punctie oarba, FIV 2 reusit, ambele dr Kovacs, Budapesta;
many_bani - 1993 sarcina obt. natural, avort spontan 10 sapt.; 2008aprilie-FIV1 sarcina oprita din evolutie 12 sapt.; 2008oct. - FIV2 nereusit; 2009feb. - FET rezultat inima ei si a sotului, Vlad; 2011feb. - FIV sarcina oprita din evolutie 13+ sapt.; 2012mart - FET 2 nereusit;
tamys - mami de gemeni Maria si Andrei; - FIV1 - Genesys, negativ; FET primul test bhcg 131, al 2-lea in scadere...; FIV2 Genesys, negativ; FIV3 Polisano Sibiu, negativ; FIV4 Polisano Sibiu, negativ; FIV5 Istanbul Turcia POZITIV
ioana3110 - Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2
adrianaady - Mami de Antonia Gabriela si Bianca Mihaela, 30 ianuarie 2013
smaick

aadina mami de Sofia Maria

aristica mami de baietel minunat 30 mai 2013

Tatici:
tanno25 mandru purtator de oligoastenoteratozoospermie (OATS) severa, cu 3 FIV-uri la activ: FIV1-dec 2009 Szeged/Zadori, FIV2-martie 2010 Szeged/Zadori, fiv3 Budapesta/Kovacs. Din cel de-al treilea FIV a rezultat Bogdanel!

 



#2
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 20:35

sper sa avem un capitol cu vesti mari  [pk]



#3
Elynko

Elynko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 20:49

Buna seara babutelor,

istoricul meu: 

Elynko-35 ani, nu am rămas niciodată însărcinată, nu am luat anticonceptionale, histerosalpingografie 2-ok, trompe permeabile, histerosonografie1-polip, papanicolau ok, spermograma 2-azoospermie, anomalii, rezultat f slab, ma pragatesc  pt fiv\icsi. 



#4
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 21:07

[hopsieu]

 

dragele mele....va pup.

ce faceti???

sper ca sunteti bine.....nu am mai citit de vreo 2 saptamani cred....asa ca habar nu am care sunt vestile.

 

n-am dezertat...sunt foarte,foarte ocupata la serviciu in perioada asta...pana spre sf anului asa voi fi.

apoi....acasa......muraturesc de zor...gradinaresc-imi pregatesc toate florile de pentru iarna.....si am intrat la o curatenie din aia adevarat de am luat la rand fiecare sertar/dulap din casa la mana si sortez si arunc/dau grupa-mare....asa ca nu-mi ajung cele 24 de ore ale unei zile.

 

dar ...altfel...sunt bine....ma socheaza frigul de afara.

 

va sarut si va imbratisez cu drag.

[flor] [flor] [flor]



#5
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 07:13

Buna dimineata babute,

 

sper ca ma primiti si pe mine alaturi de voi, din pacate respect toate criteriile.

Poveste mea pe larg la turcoice.

 

Samira, de admir eu de mult, si as vrea sa iti spun ca as vrea sa am puterea ta de a face tot ce faci si tu. Eu mi-am abandonat casa cu totul.Dar la anu' planuiesc o renovare, zugraveala, schimbat de mobila.Asa am facut cu bucatarie dupa 2 fiv-uri si a iesit super.

Acum sper sa imi iasa si cu restul casei.

 

Va pup si o zi usoara si fructuoasa!



#6
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 08:17

Buna dimineata!

Elly, sper ca doar sa fie o suspiciune si la sf sa nu fie nimic grav! [pup]

Elynko, bine ai venit si aici!

Hatice [flo]

Sandy, bine ca e mini-you sanatos, iar tu sa te faci repede bine!

Sami, te admir pt asa munca, eu sunt mutata de 2 luni si inca mai am cutii nedesfacute. Sa nu mai vb ca mi se pare ca am casa mult prea mare si nu reusesc sa fac curant eficient.

 

Eu imi astept bulbii sa ii plantez in gradina, desi am o "mica" infestatie cu paianjeni si mi-e ca nu o sa reusesc sa plantez pana nu dau vreo 3 spray-uri prin colturile de plantat. Pup!



#7
miky82

miky82

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.131 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 09:13

Buna fetele!

Carla, Bemi va tin pumnii in continuare!

Sim ma bucur ca sunteti bine!

Bemi am oprit clexane la 48 de ore si l-am reluat urmatoarea zi de la punctie.

Gaby [flo2]

Sandy sanatate multa!

Sami spor la treaba!

Elly la fel si tie sanatate multa! imi pare rau oricum cel mai bun verdict o sa il dea rmn, poate totusi nu este hernie de disc.

Hatice imi pare rau ca nu ai reusit la turci! dar ce nu a mers (nu am mai citit demult topicul turcoaicelor)?

Eu am fost de dimineatza la dr Uscatescu, m-am intalnit si cu Josephine care este o draguta o sa intre ea si o sa va povesteasca....mi-au iesit ok analizele, deocamdata continui cu clexane de 0.4...

Va pup fetele, eu mai rarut pe aici ca am multa treaba la servici si acasa.... o sa trebuiasca sa schimbam tevile de la calorifere ( nu o sa fac efort va dati seama eu doar o sa stau printre baieti ) .... sper sa nu dureze mai mult de 2-3 zile.

 



#8
xdidi

xdidi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.405 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 09:36

salutare fetelor,

nu am mai citit , insa am vazut ceva vesti bune cu burtici noi si inimioare si eco si analize bune, va felicit si sper sa va tina sanatatea asta pana o sa aveti stranepoti [flo2]

fetelor am o dilema , ieri am fost la doc si durerile mele ingrozitoare au fost din cauza ovulatiei si din cauza unui hidrosalpinx de 6 cm, fiecare treaba a fost pe alta trompa, dr mi-a recomandat laparoscopie si scoaterea trompelor, sincer nu m-as mai opera, ar fi a 3 interventie si acum n-am nici o motivatie , la ce rezerva ovariana am....voi stiti cum as putea sa scot din lichidul de pe trompa fara laparoscopie????

scuze daca sunt off topic dar caut orice solutie....sunt tare rau in butoi [alcool]

va puuuup



#9
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 10:10

Buna dimineata si din partea mea [flo2]

 

Hatice nu te pot lasa sa intri singurica si pe usita aceasta, vreau sa vin cu tine si aici, ma primiti si pe mine?

Cred ca imi stiti povestea si de la Dr Albu si mai de curand de la Dr Tayfun, sunt simpatica si draguta si stiu sa aduc ganduri pozitive, chiar daca pentru mine doar le vorbesc nu mi le si insusesc [biz]

 

Va pup pe toate



#10
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 10:37

Pup babute vechi si noi !

Elly ufff, asta era cireasa de pe tort. sper sa nu fie totusi grav. uite aici despre hernie http://www.hernia-de-disc.ro/

Ma intorc la buchiselile mele, am crezut ca an scapat de ele, dar a fost o iluzie :(

didisor eu habar nu am de astea cu hidro.., dar ma gandesc ca amh-ul tau  nu e un impediment daca te hotarasti vreodata la varianta cu donate si atunci ar trebui sa ai conditii optime pe acolo.

Pupici


Editat de QiaoBing, 03 octombrie 2013 - 10:42 .



Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -