Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA

dieta monti montignac slabire

598 raspunsuri la acest subiect

#591
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 10 octombrie 2013 - 19:09

Salut!
Simt nevoia sa rontai ceva si maninc niste seminte prajite . E gresit rau?
Md-2 oua fierte
G-2 mere mici
P-un cirnacior ,o rosie ,o felie cascaval,citeva seminte
G-putin cascaval ,muschi file afumat
C-rosii cu salata de vinete ,niste seminte,cioco sly
Child ,aveam impresia ca enterocolita te tine la toaleta ,nu ca te constipa!
Eu sint blocata,stagnez,dar daca maninc neconform ,intr-o clipa pun ceva la loc.
La sfiirsit de saptamina merg la un festin culinar vinatoresc ,intr-o poienita. Mai multe cluburi de vinatoare prepara alimente si unii le maninca.Nu pot spune ca ma omor dupa asa ceva ,deci posibil sa ma abtin,nu 100% sigur.
Azi n-am fost la sport ,ca am avut multe lectii ,plus am facut o friptura ,salata de vinete.
Imi cade parul. Asociez asta cu monti ?A mai patit cineva?

Editat de dulcetica, 10 octombrie 2013 - 19:09 .


#592
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 10 octombrie 2013 - 19:22

Caress, cum au iesit pricom? o sa le fac si eu!

Child, e bine ca a trecut, taratele au supt microbii si te-au curatat de ei [pk]

Ariel, te admir ca faci sport, bravo! Am sa fac si eu cand o sa ajung pe la 90 kg! [ascuns]

Dulce si eu am sambata un botez... voi manca numai ce e conform din ordef/friptura, insa cu ingaduinta voastra vreau felia de tort! [:p]  [ruga]

 

Am umplut ardeii si sunt la foc, am prestat si niste lipii ca mi-e pofta mare de zacusca... abia acum m-am asezat putin pe scaun! [:)]

 

O seara placuta!


Editat de claudia_a, 10 octombrie 2013 - 19:24 .


#593
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 10 octombrie 2013 - 20:45

Meniul meu de azi

 

-cafea cu cofeina

MD: ness fara cofeina

P: salau inabusit cu lamaie

C1: putina ciorbita de curcan, un copanel mic de tot de pui (pe la 18)

C2: branza dulce degresata frecata cu ceapa, ardei gras, marar si putina boia, ceai de afine (cred ca pe la 22.30-23, acu' am terminat de facut branza, ceaiul frige, asa ca mai citesc putin)



#594
puisorul

puisorul

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.594 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 05:50

Dulcetica, nu cred ca e asa de rau cu semintele prajite. Sunt mai bune crude si nesarate, dar merg si astea. Mi se pare mie sau nu prea mananci legume? O salata, o rosie, ceva?

 

Diana, ciudat efectul taratelor astora. Si eu stiam ca sunt laxative. Important e ca ati scapat. Ce briose ai facut?

 

Carmen, daca poti fi mai catolica decat papa, de ce nu. Eu te invidiez sa stii  [:)]

 

Claudia, eu nu te-as lasa sa mananci tort dar pot sa fac ceva? [:D]  Daca tot mananci asa de conform, de ce sa strici totul pt o felie de tort? Fa-ti tu acasa ceva dulce si gata.

 

Dana, bestiale vinetele pane la cuptor. Musai mai fac, acuma pana mai sunt vinete.

 

Meniu ieri:

MD: wassa cu magiun de prune

P: salata cu rucola, mozzarela lightm gogosar

G: un covrig( muream de foame dupa salata)

C: ciorba de fasole verde, vinete pane cu ridichi

 

Despre smantana dulce, eu am luat-o ca pe o axioma daca o folosesc fetele de pe culinar care despica de obicei firu-n paispe. Clar ca dulciurile conforme nu te ajuta sa slabesti mai ales ca si desert. Poate ca si masa de sine statatoare nu au efecte prea rele.

 

Yupiiiii, e vineri  [batetoba]



#595
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 06:34

Salut!
Puior maninc rosii si legume in general,dar maninc prea mai multa brinzeturi. Claudia ,vezi sa nu patesti ca mine ,ca nu mai pot da jos 1 kg luat la ultima petrecere si merg si mine la una. Of!
Nu stiu ce sa facc ,ca-s cam disperata. Cred ca de duminica ,maninc o perioada numai salate pina dau jos ceva ,ca ma ia disperarea.
Pun meniul mai pe seara.
O zi conforma si placuta!Pup!

Editat de dulcetica, 11 octombrie 2013 - 06:36 .


#596
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 10:02

Buna, buna... ce fac fetele mele? cam liniste azi... e week [usa] .

Puisorule, Dulce nu promit nimic... sper sa nu mananc, insa dorinta zice ca voi manca tortul ala...imi asum constient pacatul! [:)]  O sa reduc cantitatile de duminica, de acasa si sper sa nu se asimileze tortul ala mic... poate iau doar o gura! [batcap]

 

Meniul de ieri:

d: 2 briose sarate

p: 2 bucati mici de piept de pui gratar + 1 briosa sarata + juma de ardei rosu crud

g: 2 patratele cioco 85%

c: ciorba vita + 2 ardei mici umpluti pe la 8 seara (atunci i-am terminat [fri] )

Nu ma mai satur de ardeii astia cu tarate de ovaz! [soricel] Azi asta am si la servici, asta mananc si acasa! [:-)))]

 

maine mergem la botez pe la 3 ziua, asa ca dimineata ma fac frumoasa: spalat cap, unghii...iar duminica poate fac o ciorba de pui pentru sapt viitoare si ceva briose de cioco cu nuca! Sa vedem ce-o iesi! [:)]

 

O zi frumoasa! [flo2]


Editat de claudia_a, 11 octombrie 2013 - 10:26 .


#597
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 10:24

Claudia, pentru pofte incearca sa te pregatesti mental. In loc sa cedezi deja mental si sa spui ca e o abatere pe care ti-o asumi, pregateste-te mental sa nu cedezi. Tortul ala de fapt ce e? Doar un tort, da? Ia fa-ti tu un tort in seara asta conform, mananca, satura-te, mananca si maine inainte sa pleci sau chiar ia-ti la tine o bucatica din tortul tau. In tot timpul asta te gandesti ca nici macar nu e cine stie ce de tortul ala si nu merita sa arunci pe apa sambetei atata efort pentru ce? Un blat si putina frisca si/sau crema? Nici macar nu iti place atat de mult. E mai mult un obicei.

 

Eu inca nu pot trece meniul de azi, ca nu am foarte clar ce va fi pe toata ziua, trec diseara. In orice caz, conform o sa fie.



#598
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 12:15

Buna dimineata fetelor.Eu iar am facut noapte alba, de data asta din motive profesionale...am asistat o catea de boxer la fatare, de la 9.20 pana la 6 dimineata...dupa sala nici nu am mai trecut pe acasa, direct acolo m-am dus.Eram lesinata de foame, am mancat o cutie mica de sardine scurse de ulei, cu lamaie, doi ardei copti, 2 feliute de cascaval si 1 mar.Cam asta era tot ce am gasit conform in casa respectiva.Si am baut doua cafele mari, cu putin zahar...eram atat de obosita incat fara zahar cred ca nu reuseam sa o beau...

 

Am dormit 3 ore, ma doare spatele de nu pot sa stau in nicio pozitie-am stat 10 ore pe jos, intr un semi-spagat, cateaua era intr o piscinica de copii...si nu a facut fara ajutor nici macar un pui, i-am fatat eu mai mult decat ea. [batcap] [batcap]

 

Dulcetica, pe tine abaterile te omoara...nu trebuie sa mananci numai salate, fereasca sfantul...trebuie doar sa reusesti odata sa ai 3 luni de F1 curat.Pana atunci cel mult te vei mentine...daca exagerezi cu abaterile chiar te ingrasi un pic.

 

Ariel, chiar ma intrebam ce e cu tine de nu ai mai aparut.Ne vedem si noi la sala o data?:)

Eu azi fac pauza...toata saptamana asta am simtit simptomele over trainingului...Si la cum ma doare spatele , sala imi lipseste si o cocoasa... [soricel] Un masaj imi trebuie...de vreo 2 ore, asa.

 

Claudia, pricomigdalele au iesit bune rau de tot...am pus si un strop de esenta de cafea, ceea ce le-a dat o savoare deosebita.30 de bucati.

Nu manca tort neconform!!!!! E pacat, ai dulciuri bune facute de tine, de ce sa faci asta?Stii cat de gretos de dulce o sa ti se para?Si o sa ti para rau o saptamana ca l-ai mancat.Poti afla ce tort e?Sa faci si tu repede unul conform..

 

Andanii, schimbam capitolul la 60?

 

Brindusik, absenta nemotivata, Ninha la fel.

 

Cge, urate sunt enterovirozele luate de la copii...Nici pe tine nu te slabeste boala?Bine ca ti-ai revenit... [:)]

 

Si cei 10 botosi-6 rosii si 4 albi.Albul e o culoare neacceptata de standard la boxeri, dar sunt atat de spectaculosi...mie imi plac de mor!!!

box ro.jpg box alb.jpg

 

 



#599
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 13:15

Va astept dragelor la capitol nou (aici)


Editat de andanii, 11 octombrie 2013 - 13:18 .




Etichetat si cu dieta, monti, montignac, slabire

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -