Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

M-am hotarat..........adoptie(90)


280 raspunsuri la acest subiect

#31
athosica

athosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 19 octombrie 2013 - 08:28

Va multumesc din suflet dragele mele ! Pupici dulci

#32
dacris77

dacris77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 261 mesaje

Postat 19 octombrie 2013 - 15:14

Nu am mai intrat demult pe acest forum, obisnuita cu gandul ca nu prea se misca lucrurile pe aici. Dar, woooow, ce inviorare ai dat, athosica! Ai "nascut"!  Nu e asa ca se merita asteptarea? Cat erai tu de disperata, spune daca s-a meritat! Nu pot spune decat ca e mana destinului! Totul e bine planuit de bunul Dzeu! Cred ca sotul tau o sa fie asa mandru de fiica lui...Stai sa vezi cand o incepe sa umble, cata rabdare va trebuie... [ups] Felicitari! [flo2]



#33
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 19 octombrie 2013 - 18:59

Felicitari, Athosica! Ma bucur mult pentru voi!



#34
gabi_99

gabi_99

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 269 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 09:48

cum se numeste tema de discutie adresata familiilor care deja au adoptat? am uitat....mi-ar placea...sa o reactivam!

#35
gabi_99

gabi_99

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 269 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 09:56

am gasit tema pentruy familiile care deja au copiii acasa!! "clipe fericite"...oleaca mai sus!!! neatentia mea:)

#36
LiliGuran

LiliGuran

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 126 mesaje

Postat 24 octombrie 2013 - 14:16

      Salutari dragele mele! Felicitari Athosica si Doamne ajuta sa fiti mai repede impreuna sa va bucurati in fiecare clipa de zambetul minunat al unui copil ,sa-i simtiti respiratia aproape si multe alte bucurii care sa dau sens vietii!

    Inca o dovada tuturor ca Doamne ,Doamne este cel care decide cine este copilasul nostru si ne da de veste cand l-am gasit ,prin aceleasi stari am trecut si noi cand l-am vazut pe puiutul nostru prima data ,intre timp a implinit doi anisori si astazi  este un an de cand s-a intamplat minunea sa fim impreuna !

       Toate aspirantele nu uitati ca veti deveni cu siguranta mame mai devreme sau mai tarziu!Nu va dezamagiti ,merita asteptarea cineva are nevoie de voi!Va pup si va doresc tot binele din lume! [floare3]



#37
athosica

athosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 24 octombrie 2013 - 15:49

Buna dragele mele !
Suntem Fericiti , ne trezim Fericiti , ne culcam Fericiti , Viata noastra s-a schimbat de o sapt incoace ! Minunea noasta este o dulce , o frumusete , parca e a noastra de mult timp ! Am avut 5 întâlniri , progresam pe zi ce trece ! Acum învățăm sa mergem in picioruse , ne ies dintisorii, dar suntem cuminti ! Vreau sa va spun ca seamănă f Bn cu tati si este fascinata dupa el , iar tati este f mândru de fetita lui ! In una din întâlnirile trecute , i-am zis micutei noastre , da-i la tati un pupic si s-a întins si la pupat , in alta zi eram cu ea in premergator intr-o parte a camerei iar tati in cealalta si i-am zis , " du-i la tati telefonul ", iar tati o striga :" hai la tati " si va spun ca s-a dus si ia dus tel! Am ramas f impresionati ! E o dulce !

#38
mirivili

mirivili

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 697 mesaje

Postat 24 octombrie 2013 - 20:38

Athosica [artif] ma bucur enorm pentru tine.



#39
LIV88

LIV88

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 25 octombrie 2013 - 09:55

Nici nu stiu unde sa postez mai intai,la aspirante,la adoptie...si uite ca postez la adoptie.Am 36 de ani,si din pacate nu mi-am gasit dragostea vietii mele asa cum am visat mereu.Realitatea e un pic diferita si mai greu de transformat,dupa cum stim.

Nu pot sa raman singura la nesfarsit.Ma tot gandesc la un copil,si la o modalitate de a avea un copil.

M-am gandit la inseminare cu donator cunoscut sau nu...Am facut niste investigatii si totul ar fi ok pt mine,as putea face asta.Nu stiu,ceva nu ma lasa,ceva nu e tocmai ok.E frumos sa nasti un copil cu un barbat pe care il iubesti,sau macar il placi f mult,ideea de a face asta cu un strain e un pic deranjanta pt mine.Dar nu am exclus-o total inca.

Singura modalitate care este pe sufletul meu,este adoptia.Am auzit ca e f greu,m-am interesat,am vorbit si la directie,am vorbit cu persoane care au facut asta sau care au incercat sa adopte.Nu m-am speriat.Din contra,din ce in ce mai mult cred ca asta e drumul meu.Am o mica problema cu familia,mama,tata,fratii,care nu sunt de acord si nu inteleg adoptia.In fine,sper sa trec peste negativismul lor.

Imi doresc o fetita,stiu ca voi avea o fetita,acum astept sa vad cum decide Dumnezeu ca vrea sa mi-o trimita.  [:)]

Nu m-am apucat de dosar inca,sunt in perioada de "investigatii",dar probabil in curand,voi intra si eu in randurile voastre.Ma primiti?



#40
Maribela

Maribela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 25 octombrie 2013 - 18:37

Felicitari Athosica!Sa va bucure sufletul si zilele minunea voastra !Felicitari si celorlalte fete care au reusit si rabdare celor care inca asteapta!Va pup pe toate si nu v-am uitat !


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -