Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

CONCURS DIVERTA - Primul ghiozdan din viata unui copil!

diverta ghiozdane concurs premii herlitz vacanta scoala copii

53 raspunsuri la acest subiect

#1
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 15:53

Ne place sau nu, vacanta a inceput sa isi faca bagajele. Cei care s-au bucurat cel mai mult de ea sunt, fara doar si poate, copiii! Culmea e ca acum, cand cam toate incep sa isi intre in normal, tot copiii sunt privilegiati. De ce? Participati la concursul nostru si castigati premii frumoase pentru micii scolari!

Cum particip la concurs?
Povesteste-ne la acest topic, in maximum 10 randuri, ce iti mai amintesti despre primul tau ghiozdan.

Ce pot castiga?
Aveti posibilitatea sa castigati unul din cele 4 ghiozdane Herlitz oferite de Diverta


ghiozdane%20diverta.jpgImaginile sunt cu titlu de prezentare

 

Perioada de desfasurare a concursului
Concursul incepe la data de 5 septembrie si se incheie la 15 septembrie 2013.

Desemnarea castigatorilor
Castigatorii vor fi desemnati prin tragere la sorti, si anuntati la acest topic pe datta de 16 septembrie 2013.

 

divertA.jpg
 

Va dorim succes!



#2
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 05 septembrie 2013 - 08:25

Timpul este scurt asa ca ... START CONCURS! [dc]



#3
rosanita

rosanita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 05 septembrie 2013 - 08:31

M-ati facut sa calatoresc cam mult in trecut....dar asa emotie m-a cuprins... [:)]

 

Primul meu ghiozdan era rosu, foarte lucios, adus de mama dintr-o excursie din Rusia!Eram foarte mandra de el, si aveam si de ce - nu mai avea nimeni ghiozdan ca al meu  [pk]



#4
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 05 septembrie 2013 - 08:57

Probabil ca acest topic se refera la prima geanta de scoala. Daca am inteles eu bine, si asta e ideea, atunci pot sa va povestesc si eu.

Nu am avut un ghiozdan ci o geanta de piele maro, pe care o duceam in mana. Are doua compartimente si doua buzunare. Geanta asta mai exista si acum. O are tata prinsa la bicicleta si pune in ea diverse lucruri, documente cand merge la sedinte, pachetul...

In prima zi de scoala se obisnuia ca un elev de clasa I sa sune clopotelul pentru inceperea orelor. Am fost aleasa eu. Nu va puteti inchipui cat am fost de mandra sa merg prin fata tuturor claselor, asezate in careu, cu geanta mea ce-a noua intr-o mana si cu clopotelul in cealalta.



#5
ANNITTA_A

ANNITTA_A

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 05 septembrie 2013 - 09:07

Primul ghiozdan din viata unui copil! [:)]...cred ca oricine isi poate aduce aminte cum arata. Eu am fost foarte entuziasmata de el, imi amintesc si acum ca mi-l cumparasera cu 1 luna inainte sa inceapa scoala si abia asteptam sa-l folosesc incat  in fiecare zi il purtam in spate prin casa...era din piele culoare maro, avea catarame si bretele detasabile.



#6
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 05 septembrie 2013 - 09:09

mi-aminesc perfect cum arata ghiozdanul meu. gen servieta, portocaliu cu 2 buzunare galbene, maner solid, inchizatoare metalica ce facea un click cam zgomotos. nu stiu daca era din piele sau inlocuitor, insa a fost foarte durabil. putea fi dus de maner, pus pe umar ca o poseta sau pus in spate ca un rucsac (avea accesoriile necesare).

era foarte incapator, l-am folosit pana in clasa a IV-a, apoi l-a preluat fratele meu (mai mic).

atat de rezistent era, incat dupa ce renuntase si fratele meu la el, devenise geanta de carat jucarii si hainute, in vacantele de vara de la tara. acolo a ramas bietul ghiozdan, la tara, apoi dupa ce bunicii nu au mai fost, cred ca a fost dat cuiva sau aruncat...

am si poza din prima zi de scoala, cu acest ghiozdan in spate, din pacate se vad doar bretelele de pe umar si poza este alb-negru...



#7
natalia_nica

natalia_nica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.371 mesaje

Postat 05 septembrie 2013 - 09:46

ooo, primul meu ghiozdan era albastru, din-ala intarit, eu slabuta rau, abia il taram dupa mine, dar mi se parea taare frumos, cel mai fain [il]



#8
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 05 septembrie 2013 - 10:35

Eu nu-mi mai aduc aminte primul meu ghiozdan, si de drag ce mi-a fost l-am si pierdut! Cu totul :))
Dupa scoala ma opream la niste leagane care erau in drumul meu, si pierdeam timpul pe acolo, speriindu-i de moarte pe ai mei parinti care pe vremea aia nu aveau mobile si mai reuseau cu greu sa ajunga in birou la cate-o secretara sa sune acasa sa vada ce face odrasla. Si odrasla nu raspundea la telefon, ca era la joaca, si ei se panicau si stateau pana seara cu inima cat un purice.
Dar revenind la subiectul ghiozdan, in una din primele mele zile de joaca, dupa ce am testat toate leaganele si topoganele de acolo, cand am vazut eu ce tarziu s-a facut,am tulit-o spre casa fara sa imi mai amintesc ca aveam si un ghiozdan lasat pe undeva pe acolo, ca sa nu ma incurce la alergat.
Asa ca ghiozdanul nu mi-l mai amintesc, dar cearta de dupa.....aooleeeu, nici azi n-am uitat-o. Ca nu mi-am dat seama ca am pierdut ghiozdanul decat seara cand m-a pus mama la lectii, erau primele zile de scoala si nu aveam cine stie ce teme, le faceam seara cu ea. Si da-i si cauta ghiozdanul prin casa, ghiozdanul nicaieri. Mai de voie, mai de nevoie a trebuit sa recunosc pe unde-am umblat si cat am stat la joaca. Au mers ai mei saracii noaptea in parculet, au intrebat pe la blocurile vecine, da ia ghiozdan de unde nu-i. Trebuie sa fi fost un ghiozdan frumos ca tare mult am suferit cand dupa mi-au luat la schimb un ghiozdan mare,albastru, baietesc, ca sa ma pedepseasca. Stiu ca mi se parea cel mai urat ghiozdan din lume, dar asa teama mi-era sa nu il mai pierd, ca mi-au explicat foarte clar ca daca se intampla ceva cu ghizdanul asta, ma trimit la scoala cu punga de-aia de plastic!!
Asta-i tot ce-mi amintesc eu despre primele ghiozdane. Si am avut uratenia aia de ghiozdan pana la finalul clasei a patra!!

#9
RO ANA

RO ANA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 110 mesaje

Postat 05 septembrie 2013 - 10:42

Primul meu ghiozdan a fost rosu si foarte rezistent, l-am avut din clasa I pana in in clasa a IV-a......eu mi-as fi dorit sa se strice mai repede dar el s-a incapatanat sa reziste :)))



#10
davimih

davimih

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 115 mesaje

Postat 05 septembrie 2013 - 10:42

Nici eu nu am cum sa-mi uit primul ghiozdan, si acum il mai am la tara la bunica (e plin cu ate de legat via). Mi l-au cumparat parintii din balci pe 15 august de la mesterii pielari, imi aduc aminte ca era facut din petece de piele neagra si stiu ca mama isi cumparase si ea o geanta la fel din petece de piele neagra si eram asa de mandra dimineata cand mergeam la scoala insotita de mama care purta geanta celebra, ce sa mai eram o adevarata domnisoara pt simplu fapt ca eram la fel ca mami.





Etichetat si cu diverta, ghiozdane, concurs, premii, herlitz, vacanta, scoala, copii

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -