Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 91


297 raspunsuri la acest subiect

#11
Bobo_mica

Bobo_mica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 14:56

Mimimici iti dau mare dreptate!!!! Nici eu nu am inteles de ce nu te a ajutat cumva, si mereu m am gandit la asta.... si iti dau dreptate in ce spui cu privire la medici, la personalul medical... din tara noastra... pentru ca am trecut prin multe... si am vazut multe .... dar no bine ca sunteti OK acum , asta e ceea ce conteaza cel mai mult... si pacat pentru dezamagirea traita.... Esti in gandurile si in rugaciunile noastre... Vrem sa te vedem cu cei/cele trei cel putin in poze! Esti o curajoasa si o luptatoare !!!

 

Loli FELICITARI!!!

 

Angi mult succes si mult lipici!!!

 

Nic Nic multumesc!

 

[flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]  pentru fiecare fata in parte!



#12
adrianaady

adrianaady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.546 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 15:50

Mimimici ma bucur sa citesc ca sunteti in aceasi formula toti 4. Sa stii ca fiecare zi care trece si copilasi ramin in burtica conteaza; stiu ca sarcina e inca mica dar trebuie sa speram la minuni si la doctori cu curaj si maini dibace. Iti spune asta o mamica de doua fetite cucuiete care a nascut la Polizu. Despre Albu eu am scris un post zilele trecute, si sper ca fetele sa invete din patania ta si sa aiba ocazia sa afle ce si cum au de facut [:)]  Doamne ajuta!



#13
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 16:20

Rlk ce faci? Ai primit raspuns?

#14
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 16:39

Mimimici ce ma bucur ca sunteti mai bine, esti zilnic si tu si bebelusii in rugaciunile mele si ale sotului meu. Sa va ajute Dumnezeu!



#15
Irva

Irva

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 16:50

Mimimici, tare mult ma bucur ca sunteti toti 4 bine. Ne rugam pentru voi si vrem sa auzim de MAI BINE!!!

 

Va pup!



#16
Arabella34

Arabella34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 17:48

Voi stiti ca sunteti niste oameni minunati, nu? Cat am fost la Filantropia nu puteam citi mesajele ca plangeam in continuu. Acolo am simtit la propriu ce inseamna sa simti ca ti se rupe sufletul de durere. Nu pot exprima ce am simtit cand mi s-a spus: ' Dna, ne pare rau dar trebuie sa fiti realista; asteptam sa se produca avortul dar nu va faceti griji ca nu va fi dureros' Dumnezeuleeeee!!!! Cum sa-mi spuneti asa ceva dupa ce m-ati tinut 24 h pe Gynipral la care nu raspunde si contractiile continuau. De vineri pana sambata seara( abia atunci aveau de gand sa-mi faca cerclaj ca pana atunci nu a fost sala libera ,stiu, suna incredibil) a scazut colul la 3 mm iar fetita de jos a coborat de-a binelea in col. Daca mi-ar fi facut o injectie cu scobutil, diazepam+no spa s-ar fi oprit contractiile. Aici la Polizu( unde m-a adus sotul duminica pe la 2:00) asta imi fac si contractiile s-au m domolit, nu au m fost dureroase. Insa, la cat de fragil e colul acum orice contractie, aparent inofensiva in mod normal, in cazul meu face f rau colului. Ma rog sa-mi faca m repede cerclajul. Dr de aici a zis ca da. Astept doar analiza pt secretii.

Va multumesc din suflet pentru rugaciuni. Am simtit ca sunteti alaturi de mine( imi vine sa plang si acum cand scriu postul asta). Sasu, mi-am copiat in telefon rugaciunile postate de tine si le citesc cu toata increderea. Vreau sa cred intr-o minune, teoretic Dzeu cum mi i-a dat, ma poate ajuta sa-i pastrez. Dzeu mi-a dat un dar minunat, 3 bebelusi luptatori, doctorii insa i-am ales eu si uitati unde am ajuns:((
indiferent ce s-a intamplat la Filantropia( tot personalul lasa f mult de dorit) tin sa-i multumesc din inima dr-ului Zugravu care ( chiar daca mai tarziu) a recunoscut ca e depasit de caz si m-a pus in legatura cu un dr de la Polizu care m-a acceptat imediat. Asta nu inseamna ca dr Zugravu nu este un dr bun; este dar cazul meu era m complicat. De cand sunt la Polizu ma suna zilnic sa vada cum ma simt; am tot respectul pt el. In schimb am avut incredere oarba in Albu care radea cand ii ziceam de cerclaj preventiv, imi zicea ca e o prostie , ca e un mit ca ar ajuta etc. mai mult m deranjat ca nu mi-a m raspuns la telefon nici dupa sms urile in care il imploram sa -mi recomande p cineva daca el nu m poate ajuta. Nu arunc cu noroi pt ca nu sunt genul ala de om, va spun sincer ca nu pic de umanitate in el. E f f bun pe partea de fertilizare asistata, perfect deacord, DAR , cum si el mi-a monitorizat sarcina, cum m-a asigurat de fiecare data ca sunt f bine si ca n-am nevoie de cerclaj, putea acum macar sa-mi dea un sfat daca m mult nu a vrut sa se implice. Cunoaste atatia medici, un sfat, un tel era suficient.
Daca va ganditi ca vorbeste frustrares din mine va inselati. Chiar si in situatia in care sunt pot fi acelasi om corect care am fost dintotdeauna.

Va rog mult continuati sa va rugati pt noi!!! Poate se face o minune si reuseste dl dr de aici sa-mi faca un cerclaj care sa reziste. Va imbratisez p toate cu drag! ( asa as vrea sa va cunosc personal! Poate va fi posibil intr-o zi)



#17
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 17:55

Mimimici ne rugam in continuare pentru tine......te pup si te imbratisez



#18
Arabella34

Arabella34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 17:56

Doamne Ajuta Mimi!te rog,imi poti spune cine te-a preluat la Polizu?intamplator acolo hai sa spunem imi petrec momentan multe clipe din viata...fetelor,va rog,parerile sunt strict personale vis a vis de un anumit dr,fata de clinicile private sau de stat...haideti sa ni le pastram pt noi strict personal fara sa le expunem.va rog,sa nu fie cu suparare.multumesc pt intelegere,pupici la toate fetele. Gravi,15 sapt+cu o printesa,Doamne Ajuta!

#19
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 17:58

MIMICI MA BUCUR ENORM CA ESTI MAI BINE,SI O SA  MA ROG PT TINE SI PUIUTI TAI. [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]

Eu am 2 puiuti la purtator care sper sa ma iubeasca la fel de mult cit ii iubesc eu si sa ramina alaturi de mine! [:)]



#20
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 18:06

bv Angi.......sa ai grija de ei.....sa vb cu ei zilnic, sa le spui rugaciuni ...eu asa fac......te pup si te imbratisez




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -