Sari la conținut

Sari la conținut


Sarcina pe saptamani

sarcina pe saptamani sarcina odiseea sarcinii

23 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 02 septembrie 2013 - 11:38

Asa se naste o mare iubire ...

 

De-a lungul calatoriei de 40 de saptamani de sarcina, Desprecopii.com va fi prieten, suport moral si sfatuitor. Sarcina este un timp special si minutat al vietii dumneavoastra. In fiecare episod veti citi si vedea cum se dezvolta o mare iubire. Cea dintre dumneavoastra si copilasul care va veni pe lume peste 40 de saptamani. La finalul Odiseei, va dorim un copil sanatos si norocos, din Generatia Desprecopii.com!

 

VEZI AICI TOATE SAPTAMANILE DE SARCINA - PE SAPTAMANI.

 

sarcinapesaptamani.gif



#2
mada27

mada27

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 02 septembrie 2013 - 16:10

felicitari !!!!!!!!!! este un subiect bun cu multe informatii utile. 



#3
miha05

miha05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 16:46

dragut! [flo2]



#4
CryssB

CryssB
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 18 octombrie 2014 - 03:37

Asa se naste o mare iubire ...

De-a lungul calatoriei de 40 de saptamani de sarcina, Desprecopii.com va fi prieten, suport moral si sfatuitor. Sarcina este un timp special si minutat al vietii dumneavoastra. In fiecare episod veti citi si vedea cum se dezvolta o mare iubire. Cea dintre dumneavoastra si copilasul care va veni pe lume peste 40 de saptamani. La finalul Odiseei, va dorim un copil sanatos si norocos, din Generatia Desprecopii.com!

VEZI AICI TOATE SAPTAMANILE DE SARCINA - PE SAPTAMANI.

sarcinapesaptamani.gif



#5
icailoaie

icailoaie

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.526 mesaje

Postat 22 octombrie 2014 - 22:14

Pe mine m-au ajutat atat de mult informatiile acestea.. asteptam cu sufletul la gura sa mai treaca o saptamana sa mai citesc noutatile despre ce si cum se dezvolta bebelusul meu. Uneori citeam de 2-3 ori pe saptamana acelasi lucru.



#6
luciana21

luciana21

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 02 noiembrie 2014 - 11:07

Sunt foarte folositoare aceste informatii, deabia astept sa mai treaca inca o saptamana sa pot  citi informatii despre evolutia fetitei mele.

Multumesc celor care au creat acest site,nu avem cum sa primim informatii mai folositoare pentru noi viitoarele mamici, decat de aici.Multumesc echipei D.C. [flo2]



#7
Loredana1091

Loredana1091
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 25 ianuarie 2016 - 12:08

Buna!!! Azi am intrat in saptamana 12 si ma simt extrem de rau! Pana acum nu am simtit ca am un bebe in burtica dar acum m-am trezit cu o stare de rau si fara putere...de ce oare? App...aseara m-am certat cu "iubitul"foarte rau,ba chiar ne-am desparit pentru ca nu are nicio treaba cu noi...nu il intereseaza starea mea sau daca bebe da vreun semn. Chiar am nevoie de multa atentie si afectiune. Pot sa spun ca de cand am aflat ca o sa am un copilas,zi de zi am plans. Imi doresc sa fiu tare si sa imi cresc ingerasul singura :( nu am o stare financiara wow dar sunt sigura ca Dumnezeu va fi langa noi in fiecare monent :)



#8
Monika25

Monika25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.112 mesaje

Postat 28 ianuarie 2016 - 07:07

Loredana imi pare rau sa citesc asta daca sa intamplat sa ramai insarcinata a fost voia Domnului si e o minune nu esti nici prima nici ultima care isi va creste poate singura copilul iar starea financiara nu conteaza vezi xazuri de oameni saraci care totusi cresc cate 10 copii si nu ii abandoneaza! Nu mai plange ii faci rau copilasului lana la 14 sapt trebuie sa ai mare grija de tine te simti rau din cauza problemelor si certurilor cu omul care nare nici o treaba iarta-ma ca iti spun dar ala nu e om bine ca ai fost buna pana acum si de cand a aflat ca vine bebe nu te mai vrea ...urat sa ii fie rusine....eu iti doresc o sarcina usoara mai putina suferinta si bucura-te de fiecare moment cu burticutza ta . Fi pozitiva totul se intampla cu un motiv! 



#9
Minimeorhe

Minimeorhe

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 13:31

Mi se pare foarte interesanta fiecare saptamana si desi nu sunt inca insarcinata (cel putin inca nu mi-a dat nici un semn bebica) deja primele saptamani le-am citit de o gramada de ori.  [batcap]

 

Loredana1091 cred ca cei mai importanti sunteti tu si bebica acum. Trebuie sa te gandesti ca esti curajoasa si doar tu poti avea grija de fiinta din burtica ta. Din cate observ esti si optimista si asta conteaza! Doamne Doamne sigur este langa voi!  [flor]



#10
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 13:47

dragi burtici  = in aplicatia mobila Odiseea Sarcinii sunt chiar mai multe detalii - despre cum creste bebe din burtica.

 

Aici gasiti aplicatia.

https://play.google....gnancyapp&hl=ro





Etichetat si cu sarcina pe saptamani, sarcina, odiseea sarcinii

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -