Sari la conținut

Sari la conținut


* * - - - 4 voturi

Ai nascut ca o doamna sau ba?

nasterea

56 raspunsuri la acest subiect

#51
MACARIE

MACARIE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 842 mesaje

Postat 14 februarie 2015 - 19:17

Eu am nascut ca o doamna chiar in ziua in care am implinit 35 ani ....toti ai mei erau la botezul  nepotului mic , rebuia sa fiu si eu acolo dar domnisoara mea nu a vrut la petrecere -)) am stat o zi intreaga in travaliu si pentru ca nu vroiam sa nasc chiar de ziua mea dar la ora 21 ..am fost prinsa chipurile si m-au bagat de urgenta in operatie ca erau probleme , dar cat a tinut travaliu nu am avut dureri extraordinare cum am auzit dar au fost destul de rele , aproape ca muscam de bara patului , dar tot raul spre bine , am o zana frumoasa , ne serbam ziua amandoua odata ...ce poate fi mai frumos ?!



#52
Dediut

Dediut

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 329 mesaje

Postat 31 octombrie 2015 - 02:08

Am nascut prin cezariana, din motive medicale, dar amandoua fetitele s-au grabit asa ca am gustat din travaliu cateva ore la fiecare. La prima a fost anestezie generala, dar la a doua am avut epidurala, asa ca I-am auzit primul scancet si dupa o ora o aveam la san. Au fost grele primele 24 de ore, copilul a ramas cu mine, dar apoi totul a fost bine.Trebuie sa recunosc ca m-am recuperat mult mai repede dupa prima cezariana, dar ce importanta mai are. Cand imi privesc minunile uit de toate neplacerile.



#53
danicris19

danicris19
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 14 septembrie 2016 - 11:23

Mai, eu n-am nascut ca o doamna :) nastere naturala cu epidurala, fara dureri. Frumos de tot, insa in momentul expulziei cand s-a aruncat pe moasa pe burta mea (nesteptat pentru mine) am injurat-o foarte, foarte rau :)) A fost ceva involuntar, jur [:D]

 

 

 

 

 

Presupun ca asa as face si eu


#54
Luna75

Luna75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.770 mesaje

Postat 03 octombrie 2016 - 01:06

Zic ca da avand in vedere ca eram in salon ul Vip al unui spital de stat,si am avut parte de camera privata ,pe care am impartit-o ulterior cu fetita mea,dupa nastere.

Spun insa si ba,pentru ca nasterea in sine a fost ca in Evul Mediu,am nascut in acelasi pat unde am trecut prin chinul travaliului,fara sa primesc nici macar un analgezic la nastere.

Fiind o noapte cu Luna Plina erau cel putin inca vreo 10 doamne in travaliu cu o singura doctorita si o moasa +asistente care fiecare facea ce putea uman posibil pentru a ne asista pe toate.



#55
anasstasia

anasstasia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.330 mesaje

Postat 03 octombrie 2016 - 09:56

Numele topicului nu mi se pare a fi potrivit. De ce sa nasc ca o doamna? Cum naste o doamna? Isi inghite durerea si tipetele? Trebuie sa suporte tot  ca sa para o doamna?

 

Eu voi naste in curand. Voi incerca sa nasc natural, fara epidurala. Si am de gand sa tip cat o sa ma tina plamanii. Important e sa nasc si sa fie copilul bine. Doamna o sa fiu in restul timpului, nu in travaliu cand sunt cu picioarele in sus pe masa ginecologica.



#56
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 03 octombrie 2016 - 11:33

Am nascut ca o doamna curajoasa  [:)] . 

 



#57
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 03 octombrie 2016 - 11:42

 

 

Eu voi naste in curand. Voi incerca sa nasc natural, fara epidurala. Si am de gand sa tip cat o sa ma tina plamanii. Important e sa nasc si sa fie copilul bine. 

 

 

Iti doresc o nastere usoara! Sa stii ca s-ar putea sa fii placut surprinsa. Depinde, bineinteles, de rezistenta ta la durere. Eu ma asteptam sa ma doara mult mai tare, dar, cand am fost intrebata in timpul travaliului daca vreau epidurala, durerile erau suportabile, asa ca am refuzat. Si nici n-am spart timpanele nimanui, a decurs mai bine decat mi-am imaginat. Oricum, in momentele acelea nu intereseaza pe absolut nimeni daca tipam, e ceva normal. Doar nu nastem in mijlocul strazii sa tulburam linistea publica [:-)))] ! 





Etichetat si cu nasterea

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Sarcină

    Erika91
    - Astăzi, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -