Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ingineri fosti, viitori...(40)


110 raspunsuri la acest subiect

#21
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 09 august 2013 - 10:49

Am mai pus o poza cu Ana, ca se vede mai bine. Am acasa parca una facuta de sus.

Miniaturi atasate

  • P1110219-a.jpg


#22
JurckyDor

JurckyDor

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 09 august 2013 - 12:18

[flor] Salutare, fete dragi!

 

Cald si bine-i pe afara! ... La mine, toate-s liniare, caci fara copiii nu am de unde sa-mi extrag adrenalina. Mai merg la sala, mai la strand, mai curatenie prin dulapuri, prin boxa, umplu si eu timpul cu lucruri pe care nu prea apuc sa le fac in timpul scolii.

 

Otilia, ca peste tot, si la noi au fost restructurari si vor mai fi inca, din pacate. Deocamdata au fost vizati doar cei care se apropie de pensie si au facut in asa fel incat, cu platile compensatorii si perioada de somaj, sa poata iesi in pensie, fara a suferi prea mult din punct de vedere material. Problema este ca in urmatorul val se vor aplica alte criterii... [fri] Daca, Doamne fereste, mai raman si eu fara serviciu, am rupt-o-n "fericire".

Lumi, te invidiez pentru perioada prelungita de repaus de care beneficiezi! [pk] 

 

WE placut si toate cele bune va doresc!



#23
tuinea

tuinea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 09 august 2013 - 13:54

Buna dimineata fetelor....s-a vrut sa fie de dimineata dar am ajuns la pranz si tot n-am terminat de scris.<br /><br />Inapoi din Irlanda unde am impletit utilul cu placutul. Acum la intoarcere din nou la bataile de cap cotidiene: service, casa....<br /><br />La mine vremea ne-a raspfatat si deci nu am simtit asa de mult lipsa verii de acasa anul asta. Eu numar zilele pana pe 27 septembrie. Azi ii trimit lui Roxy invitatiile pentru ziua ei ca trebuia sa trimit oricum niste doculmente pentru sot.<br /><br />Acus sa zic de pozele voastre:<br />- Otilia - tare frumoase sunteti si fetele tare voioase;<br />- Pisi arati superb si tiu si baietii. pisoiasii tai au crescut mari si ei....<br /><br />Pe Glimmer am curtat-o deja pentru frimoasele poze.<br /><br />Vorbeati de gradinarit - gradina mea are iarba si piatra si cred ca asa va sta ca eu nu le prea mai cu gradinareala. Mi-ar place dar nu am timp din pacate...<br /><br />Va pupic si un weekend superb.

#24
tuinea

tuinea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 12 august 2013 - 09:45

Buna dimineata,

Ma invatatesm sa vad o gramada secris si acus nimic, nimic...

Eu am fost ieri sa vad o masina ca trebuie sa cumpar si nu era de mine ca nu era ce se vroia in pozici.

Ieri am curate cuptorul si mama ce de bataie de cap....

Cam atat de la mine.

Va pupic.

#25
glimmer

glimmer

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.176 mesaje

Postat 13 august 2013 - 08:47

Hallo, fetelor!



Cristina, să fiţi sănătoşi şi fericiţi în casa cea nouă, îţi urez ca lucrurile să se aşeze aşa cum îţi doreşti, cu grădina venim noi şi te ajutăm [:D].



Pisi, dar despre ce "perioadă prelungită de repaus" vorbeşti, drăguţă? Am avut trei săptămâni de concediu, pe care mi le-am petrecut la mare, am revenit acasă şi deja a început săse şteargă din memorie de a doua zi, iar acu' mă simt de parcă nici n-a fost.



Dacă nu prea mă vedeţi, să ştiţi că e din cauza roşiilor [:D]. Operaţiunile "congelatorul" şi "borcanele" sunt în plină desfăşurare la mine, de fapt o ţin aşa de o vreme în coace. Ceea ce s-a dovedit a fi un real beneficiu pentru inspiraţia mea. Seara pregătesc roşii, a doua zi alerg pe la magazine sau pe net după materiale. Să vedeţi ce minunăţii o să iasă din chestia asta! Deocamdată, casa mi-e plină de borcane şi de materiale.



Vă doresc numai bine!

Editat de glimmer, 13 august 2013 - 08:48 .


#26
tuinea

tuinea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 13 august 2013 - 10:08

Buna dimineata,

Glimmer cand am citit esajul tau am retrait cu nostalgie perioada conservelor pe care o exersam si eu cand eram acasa....Imi este dor de ea: de gemuri, de bullion, de pasta de tomate, de ardeiul pus la congelator, vinete copate....Mmmmm ce frumos mai mirosea in casa....
Aici nimic din toate astea: miroase a supermarket LOL.

Eu abia astept sa ajung acasa ca a facut soacra si cumnata pentru mine niste dulceata de piersici si de cirese amare. Clatite....hai ca s-a dus pe apa sambetei sala mea de azi numai din salivat m-am ingrasat 3kg....

In rest eu ce sa va spun: nimic excitan, incitant. Sala-acasa-servici si stress cu casa...Ieri m-au anuntat cei de la agentie ca proprietarii nu vor sa repare acoperisul....Acum vedem ca nu cred ca s-au asteptat la raspunsul pe care l-am dat.

Va pupic si o zi super sa aveti.

#27
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 15 august 2013 - 09:52

La Multi Ani celor care isi serbeaza ziua numelui!

 

Eu sunt ca de obicei foarte ocupata. M-am si trezit cu o durere crunta de cap. De fapt o aveam de ieri dar am zis ca trece. Da de unde, m-am si chinuit sa dorm azi noapte cu ea. De dimineata insa i-am venit de hac cu un Voltaren si o gura de cafea.



#28
tuinea

tuinea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 15 august 2013 - 10:12

Buna dimineata.

La multi ani Mariilor si de la mine.

Otilia ai grija de tine. Ai fost stresata sau s-a intamplat ceva de te-a durut capul?

Eu vorbesc de avut grija....Eh pe mine ma doare spatele si acum dar o sa ma duc acasa in Ro si o sa am un full MOT LOL.

La mine linear doar ca - surpriza, surpeiza - ploua!!!

Va pupic si o zi super sa aveti.

#29
JurckyDor

JurckyDor

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 27 august 2013 - 07:31

[flor] Salutare, fete dragi!

Vad ca toata lumea este in sarbatoare, ca de la Sf. Maria incoace nu mai zice nimeni, nimica, asa ca m-am hotarat sa sparg eu gheta, desi nu prea am mare lucru sa va zic... Dispozitia mea-i undeva, pe la genunchiul broastei si de aia am cam evitat sa intru sa va amarasc si pe voi, insa nici sa coboram asa dramatic in clasament nu-mi place, ca doara suntem ingineri, ce mama supararii! [:)] Partea buna a vietii mele este ca saptamana viitoare merg sa-mi iau copiii acasa, desi inceputul acestui an scolar nu prea-i sub bune auspicii deoarece invatatoarea lui Raducu a plecat din tara pentru cel putin un an si acuma habar nu am cine-i va prelua clasa [fri] . Grav este ca prin luna mai va avea examen de evaluare [smulgpar] . ... Aiurea!

Cristina, te imbratisez cu drag si te pup pe suflet! [flo2]  [pup] 

Otilia, cum mai esti? Ai reusit sa te odihnesti?

Ei, chiar voiam sa va intreb: voi pentru ce luati "eutyrox"? ... Va intreb pentru ca din iunie 2012 endocrinoloaga l-a bagat si pe Vladut pe tratament zilnic cu eutyrox (jumatate de pastila de 25 mg, luata dimineata, pe inima goala, cu jumatate de ora inainte de masa). Adevarul este ca in ultimul an a crescut foarte bine si a recuperat destul de bine, dar mi se pare asa de aiurea ca trebuie sa bag atatea medicamente in el ...

 

No, ma intorc la ale mele, ca urla treaba dupa mine!

 

Va pup dulce pe toate si va mai astept pe aici la o poveste!


Editat de JurckyDor, 27 august 2013 - 07:34 .


#30
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 27 august 2013 - 08:39

Neata!

Dorina stii cum e la mine odihna, e inca ceva iluzoriu. Dar nici n-am stare sa lancezesc prin casa cateodata chiar daca am nevoie. Uite Duminica eram gata sa atipesc cand m-a sunat o prietena ca e aproape de casa mea la o plimbare cu bicicleta cu fetita ei. Si era frumos afara, lucru rar in No, fetele mele proaspat mancate asa ca mi-am miscat fundul din pat si cred ca am fost vreo 5 ore pe afara. Cele douamari au fost cu bicicleta, eu cu cea mica in carucior umbrela, nasol pe carari neasfaltate pe deal. Dar a fost tare bine. Ei, pe seara de abia asteptam sa dorm dar alta poveste.

Acum suntem si in proces de obisnuire cu noua formula de trezit si dus copii dimineata. Azi m-am trezit la 6:30 si de abia am ajuns la servici la 8. Si erau hainele pregatite de seara pentru fete ca altfel... Plus ca nu le-am facut codite niciuneia. Faza e ca daca al meu sot nu le poate lua e musai sa fiu eu la 8 la munca daca vreau sa-mi fac pogramul si sa plec la 4 dupa ele. Dar sanatosi sa fim ca e bine si cu programul fix, prea am dus-o bine pana acum.

I s-a luat si Anei sange pentru analize pentru tiroida. Ia sa sun sa vad daca e totul ok ca a trecut ceva vreme.

 

Va pup!


Editat de Otiliav, 27 august 2013 - 08:41 .



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -