Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ingineri fosti, viitori...(40)


110 raspunsuri la acest subiect

#1
xerxe2005

xerxe2005

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 998 mesaje

Postat 22 iulie 2013 - 07:51

BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!

39

(38), (37), (36), (35), (34), (33), (32), (31), (30), (29), (28), (27), (26), (25), (24), (23), (22), (21), (20), (19), (18), (17), (16), (15), (14), (13), (12), (11), (10), (9), (8), (7), (6), (5), (4), (3), (2), (1)Listuta noastra:- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".- aime - Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea Babes-Bolyai, Cluj, 1991- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar".- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.- misha-germ - Ingineria produselor alimentare - Bacau - 2003- Rodica - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Material Rulant, 1994 (inginer mecanic)- tuinea - Univ. Politehnica Bucuresti, Electronica, 2002.- elenia - Iasi Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara Ion Ionescu de la Brad in anul 2001- sorana - Universitatea Politehnica Bucuresti, Facultatea Chimie Industriala, 1996- pisicuta - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Hidrotehnica, sectia "Ingineria Mediului", promotia 1997- gbutucica - Institutul Politehnic Iasi, Universitatea Gheorghe Asachi, Facultatea de Textile, promotia 2001- xerxe2005 - Hidrotehnica, Iasi, 2003 si master 2004- cqeea - Universitatea Tehnica "Gh. Asachi", Iasi, inginer textilist- iruse - Fac. de Energetica, seral, 1995, Bucuresti- gabytza25 - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Automatica - viitor inginer, anul IV- Aurorra - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Inginerie chimica si protectia mediului, promotia 2005 - ancadragoman - Fac. de Instalatii, promotia 2005, Master in "Confort si eficienta energetica", UTCB - 2006- Andra.C - UPB, Fac. Energetica, prom. 2002- Maristef - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Electrotehnica, sectia Energetica Industriala, promotia 2001, Relatii Internationale, 2001, Belgia.- Cristies - UPB - Inginerie Chimica - 2005- bubulina1 - UPB - Facultatea de Electronica si Telecomunicatii, 1996- glimmer - Facultatea De Industrii Alimentare, Galati - 1994Nico


Editat de xerxe2005, 22 iulie 2013 - 07:55 .


#2
xerxe2005

xerxe2005

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 998 mesaje

Postat 22 iulie 2013 - 07:56

Ce ai mai facut cu casa, Cristina?



#3
tuinea

tuinea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 22 iulie 2013 - 15:24

Buna fetelor,

Am revenit si eu dupa lupte grele cu audit, dupa o saptamana in Germania... La noi este bine acum ca si temperature. Saptamana trecuta a fost crima si pedeapsa cele 30 si ceva de grade de afara....

Cu casa stau bine - avanseaza incet, incet.

In rest fac planuripentru sfarsitul lui Septembrie.

Va pupic si o zi super sa aveti.

#4
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.224 mesaje

Postat 31 iulie 2013 - 11:08

Neata! Toata lumea in vacanta?



#5
glimmer

glimmer

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.176 mesaje

Postat 31 iulie 2013 - 12:13

Fetelor, vă salut şi eu după o îndelungată absenţă.

Eu sunt bine, şi văd că nici voi nu o duceţi rău, ceea ce mă bucură. Adică, viaţa ne oferă şi bune şi rele, trebuie să le primim pe toate aşa cum vin, oricum nu avem de ales. Important e să nu fim doborâţi şi să nu renunţăm la visele noastre. Şi eu asta văd la voi.

Cristina, felicitări pentru realizările tale. Este minunat, cred că dorinţa de a fi împreună cu familia ta este din ce în ce mai aproape de împlinire.

Ancuta, să vă bucuraţi de fetiţa voastră! Îmi pare rău pentru pierderea celor dragi, din păcate şi eu mi-am pierdut tatăl anul trecut pe neaşteptate şi, cu atât mai mult, înţeleg ce înseamnă aceste pierderi.

Otilia, ce fete mari şi frumoase! Numai bine şi ţie, să decurgă lucrurile aşa cum îţi doreşti.

Pisi, eu tot aşa vreau să îţi spun, te văd tot ca pe "Pisicuţa". Mă bucur şi pentru tine că eşti bine, aşa cum mă bucur pentru toată lumea, lucrurile bune mă umplu de o energie pozitivă, am auzit/văzut destule rele, nu mai vreau.

Cum v-am spus şi la început, sunt bine. Încerc să îmi umplu viaţa cât de mult pot cu lucruri care îmi fac plăcere. Dacă vrei să vedeţi ceva din micile lucruri pe care îmi place să le fac, puteţi vedea aici.

De curând m-am întors din concediu, tare greu m-am despărţit de el. Vă las câteva poze aici.

#6
tuinea

tuinea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 31 iulie 2013 - 13:55

Buna,

Oti nu sunt in concediu ci doar plina de munca pana peste cap....

Glimmer bine ai revenit. Ma bucur ca suneti bine. Am vazut pozicile. Ce mare a crescut fata ta. Tu areti extraoridinar de bine. Pot sa zic ca sunt geloasa pe silueta ta. Te inteleg foarte bine la partea cu despartitul...Bijuteriile pe care le mesteresti sunt superbe. Cu cat vinzi un frumos colier? As fi interesata.

In rest eu ce sa va zic: service ca la nebuni, cu casa ca la spitalul 9 iar vata privata la 0 ca deh eu nu am familie aici deci pot sa lucrez....

Afara si vremea s-a schimbat si ne ploua iar de nu se poate...

Va pupic si o zi super sa aveti.

#7
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.224 mesaje

Postat 31 iulie 2013 - 14:14

Ei asa da!

 

Glimmer, faina indeletnicire ai. Iti dai seama cate cutii cu tot felul de margele avem si noi in casa. Se mai strica o bratara, un colier, le reparam si tot asa. Am facut si eu pentru mine ceva din sticla, asa mai de fete mari dar inca n-am tinuta perfecta la care sa-l asortez.

Ma bucur ca ai gasit inca o indeletnicire care sa te faca sa iesi din cotidian.

 

Pozele sunt belea. Arati foarte bine [:)]  si ai asa o atitudine cumva nostalgica, cumva optimista. Ca de vacanta. De domnisoara ta nu ma zic eu ca deja roiesc baietii, nu?

 

Cristina, bafta cu lucrarile. Stiu cum este. Noi am luat casa in primire acum 2 luni si jumatate si tot mai avem de pus niste rafturi prin casa. Curtea si gradina sunt la fel cum le-am primit si mai avem ceva de asteptam pana vin de la primarie sa ne marcheze limitele proprietatii. Dar buruienile nu stiu de vacanta asa ca au tot crescut.



#8
glimmer

glimmer

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.176 mesaje

Postat 31 iulie 2013 - 15:35

Vă mulţumesc mult pentru aprecieri, fetelor.



Cristina, ai PM de la mine.

Editat de glimmer, 31 iulie 2013 - 15:35 .


#9
tuinea

tuinea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 01 august 2013 - 10:12

Buna,

Otilia pai tu nu ai zis nimic mama ca ti-ai cuparat casa....Secretoasa, secretoasa. :-)
Sa o satpaniti sanatosi. Eu stau cu morcovii ca pe 6 septembrie trebuie sa predau apartamentul si daca nu inchei tranzactia sun homeless LOL. Cat despre mobilat si alte chestii - la momentul asta va fi doar strictul necesar ca eu sunt lefter Bibescu...La anul o vom face frumoasa - sper.

Glimmer - iti raspund pe PM.

In rest eu ce sa va spu: acelasi program sala, service, acasa. Maine plec in Irlanda pentru o saptamana.

Va pupic.

#10
glimmer

glimmer

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.176 mesaje

Postat 01 august 2013 - 11:11

Hallo!


Măi, fetelor, baftă cu casele şi cu toate cele, aveţi grijă de voi!


Cristina, ai PM. Ce te mai admir că mergi zilnic la sală! Chiar zilnic mergi, aşa-i, nu mi se pare?



Otilia, ştiu cum e cu mărgelele prin casă şi nu numai. Eu am tot felul de materiale adunate şi încă mai adun, sunt genul strângător, orice mi se pare că prezintă "potenţial" pun deoparte, pentru vremurile bune în care eu voi avea timp să mă ocup mai mult de pasiunile mele. Apropo de grădină... cam ce poţi face într-o grădină la clima de acolo?


De la mine, numai bine. Ne mai auzim.

Editat de glimmer, 01 august 2013 - 11:12 .



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -