Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

O cremă anticelulită care chiar dă rezultate

celulita crema anticelulita lineance pro sculpt coaja de portocala tesut adipos slabire dieta exercitii ser de subtiere grasime

17 raspunsuri la acest subiect

#11
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 19 iulie 2013 - 13:25

Hop si eu  [:)] 

Am incercat aceeasi crema de care spunea si MElise - Lineance Thermo Sculp - dar nu am masurat cm.  Cu toate astea, am putut observa o diferenta dupa folosire, pielea este mai neteda si chiar mai ferma.

 

La fel cum afirma rall, mirosul este placut, imediat dupa aplicare se simte efectul de incalzire (dar este placut) iar pielea se inroseste usor pe zonele respective. Nici senzatia de caldura cat si inrosirea nu tin mult si nu creeaza disconfort.

 

Sincer mi se pare o crema buna si o recomand. Dar pentru rezultatele la care speram sa ajungem, cred ca trebuie sa facem putin sport si sa avem grija la ce mancam. [:)]  Nu cred ca dupa un ecler sau o pizza rezultatul este acelasi ca dupa o ora de sport, o salata si folosirea unei creme pe zonele problema [:I]



#12
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 19 iulie 2013 - 13:33

rall, dar cat de multa celulita ai, incat ai facut sute de sedinte ?

 

Nu e nici prea multa / nici prea putina ca sa nu am rezultate. Adica toate tantile, de la toate saloanele, promiteau rezultate bune si rapide [:)]



#13
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 19 iulie 2013 - 15:31


 

Sincer mi se pare o crema buna si o recomand. Dar pentru rezultatele la care speram sa ajungem, cred ca trebuie sa facem putin sport si sa avem grija la ce mancam. [:)]  Nu cred ca dupa un ecler sau o pizza rezultatul este acelasi ca dupa o ora de sport, o salata si folosirea unei creme pe zonele problema [:I]

Perfect de acord cu tine...Eu folosesc acum o mare crema no name, pe baza de cafea.si rezultatele sunt uimitoare... [soricel] Dar cu siguranta raspunzatoare sunt in principal sportul (8-10 ore/ saptamana) si dieta.Dar e o crema ok, nu e grasa, e f hidratanta si a costat fix 18 lei, pret de depozit.



#14
maria0408

maria0408

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 820 mesaje

Postat 19 iulie 2013 - 17:44

La o crema productie autohtona m-am oprit si eu, pret ok , rezultatele se vad in combinatie cu un regim alimentar echilibrat si cu miscare multa. Simpla aplicare a unei creme fara regim si sport nu cred ca produce mai mult de hidratarea pielii oricat de multe ar promite producatorii.

#15
maria0408

maria0408

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 820 mesaje

Postat 19 iulie 2013 - 17:47

Dupa 15 zile, am revenit. Din pacate, nu cu vesti foarte bune [:)]Am aplicat crema in fiecare seara si am facut masaj cu aparatul (de mai sus) aproximativ 10 minute pe zona respectiva. Centimetrii au ramas aceeasi, fotografiile nu arata cum ca pielea ar fi devenit mai neteda, insa, la mana, as putea spune ca pare un pic mai ferma. Nu stiu cat de obiectiva pot fi, insa [:)] Trebuie mentionat ca eu nu am rezultate nici cu cele mai noi tehnici din saloane: VelaSmooth, Dermocell, Ultratone, banala electrostimulare. Toate cu 0 rezultate dupa sute de sedinte (la propriu). Deci sa fi vazut diferente mari dupa 15 zile ar fi fost pentru mine SF [:)] Voi continua sa o folosesc, intra repede in piele, se simte o oarecare actiune (slaba inrosire, piscaturi), mirosul este placut. Revin cu noi amanunte probabil peste alte 2 saptamani [:)]


Si de ce te chinui in continuare?

#16
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 19 iulie 2013 - 17:52

Si de ce te chinui in continuare?

 

Nu ma chinui [:)]

Procedeele la salon, chiar daca nu dau rezultate, sunt relaxante majoritatea, iti dau o stare de bine.



#17
Maria-Cris

Maria-Cris

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 08 august 2013 - 05:51

vin si eu cu o parere dupa ceva timp de cand am folosit cream Lineance..la fel a si MElise, am fost destul de sceptica atunci cand a venit vorba sa incerc o crema anticelulitica. Nu ca n-as fi avut nevoie (dupa o sarcina care m-a facut sa am aproape 100 de kg, era de asteptat), dar pur si simplu reclamele acelea in care inainte esti urata si dupa ...fotomodel nu m-au convins niciodata decat poate sa zambesc.

 

In fine, revenind la crema cu pricina, si mai ales la folosirea ei, trebuie sa recunosc ca am fost placut surprinsa de rezultate. N-am devenit fotomodel, ce-i drept, dar exact inainte de a merge la mare a fost remediul ideal pentru zonele care nu erau tocmai pregatite a fi expuse pe plaja. Am folosit-o timp de doua saptamani, si intradevar pielea era mai ferma, mai ales zonele problematice, cu urme vizibile ale fostelor kg in surplus.  Recunosc, n-am fost foarte incantata de senzatia de arsura care se instala dupa folosire, dar pe principiul ..."baba la frumusete..." am supravietuit  [:)]

 

Daca ordinea prioritatilor ar fi alta momentan, recunosc ca as cumpara-o, fie si doar pentru senzatia placuta pe care o aveam in fiecare dimineata, cand ma uitam in oglinda. Desigur, si dieta e foarte importanta. Chiar daca senzatia de fermitate s-a mentinut si dupa ce nu am mai folosit-o, n-as putea spune ca aveam aceeasi placere de a ma uita in oglinda dupa un concediu in care nu prea mi-am refuzat nimic din punct de vedere culinar... [batcap]



#18
sinela

sinela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 13:13

Eu am folosit vara trecuta cu succes gelul anticelulitic de la Elmiplant. Rezultatele s-au vazut dupa vre-o 2 luni dar am tinut si regim alimentar. Acum folosesc pentru intretinere crema anticelulitica Balea de la DM.





Etichetat si cu celulita, crema anticelulita, lineance pro sculpt, coaja de portocala, tesut adipos, slabire, dieta, exercitii, ser de subtiere, grasime

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -