Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

O cremă anticelulită care chiar dă rezultate

celulita crema anticelulita lineance pro sculpt coaja de portocala tesut adipos slabire dieta exercitii ser de subtiere grasime

17 raspunsuri la acest subiect

#1
MElise

MElise

    Membru junior

  • Moderators
  • 1.068 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 00:51

Trebuie să  mărturisesc de a bun început că nu sunt un fan al cremelor anticelulitice. Întotdeauna mi s-a părut că raportul preţ - rezultate obţinute în urma folosirii acestor creme este prea discerpant, în sensul că se aruncă mulţi bani aiurea. De curând am folosit însă un produs de care nici nu auzisem înainte - Linéance, ProSculpt 7 - şi asta mi-a schimbat oarecum percepţia asupra fenomenului. Pentru că după câteva folosiri se văd clar, cu ochiul liber, efectele. Noutatea Linéance, ProSculpt 7, este o asociere între un ser de subţiere şi un aplicator care netezeste aspectul neuniform al pielii cu celulita adipoasa. Primele rezultate sunt vizibile dupa numai 7 zile. Tehnologia folosită are un efect activ de subţiere de pana la 2.4 cm, remodeland, fermizand silueta si avand efect impotriva reinstalarii celulitei. Trecând peste promisunile făcute pe etichetă şi peste aşteptările pe care orice femeie le are de la o astfel de cremă, pot să spun, cu toată sinceritatea, că este o cremă care are efecte vizibile... pentru că am simţit-o pe pielea proprie. 

 

Voi aţi folosit Linéance, ProSculpt 7 Ce impresie v-a făcut?

 

 



#2
Carmenbr

Carmenbr

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.070 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 01:22

Asa suna a reclama postul asta, de numa. [:)]



#3
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 01:56

Nu cred nici sa ma pici cu ceara ca o crema, de oricare, subtiaza 2 cm ...ce sa mai zic de 4. Este imposibil ...si daca vine cineva si zice ca nu a avut rezultatele astea, raspunsul o sa fie ca nu a fost folosita crema bine sau timp indelungat.

#4
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 19:22

Eu folosesc Vichy, dar scaderea in centimetrii o am de la sport asiduu. Merg de trei ori pe saptamana la sala cate doua ore. Fac BodyPump, Zumba, BodyCombat. Nu am scazut in greutate dar centimetri la talie si fund s-au topit vazand cu ochii. 

Pentru rezultate bune la tratamentele anticelulita trebuie sa ai o hidratare corecta, si sa renunti la cafea daca poti. Daca nu poti bagi mai multa apa.

Imi place crema de la Vichy pentru ca tonifica pielea frumos.



#5
MElise

MElise

    Membru junior

  • Moderators
  • 1.068 mesaje

Postat 29 iunie 2013 - 14:30

Drept să vă spun eu nu am măsurat centimetrii... o parte din fraze sunt din prospect... puse acolo ca termen de comparaţie cu alte creme... Ideea e că am folosit-o şi are efect. Pielea arată mai bine. Nu ştiu dacă am pierdut sau nu centimetri, de fapt nici nue ra ăsta scopul meu, dar zonele în care am folosit-o arată mai ok decât înainte....



#6
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 03 iulie 2013 - 08:31

Eu am primit crema Linéance ProSculpt 7 pentru a o testa.

O voi folosi 14 zile, impreuna cu aparatul de masaj anticelulitic Beurer CM 50:

xbr4.png

 

O sa ma masor diseara si dau de veste daca se schimba ceva.

Eu cred ca nu, pentru ca am facut mii de ore de dermocell, masaj, vaccum, sauna infrarosu, Ultratone, majoritatea cu creme profesionale de reductie etc si nu am avut rezultate. De fapt, am avut rezultate in rau, mi-au facut carnea mai.. stramba, se vede si mai aiurea prin piele [:)]  Dar, sa vedem.

 

(aparatul a fost la promotie la Lidl, la 39lei. Pe netzi e 165 lei dar nu cred ca merita un asa pret [:)])



#7
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 19 iulie 2013 - 01:18

Dupa 15 zile, am revenit. Din pacate, nu cu vesti foarte bune [:)]

Am aplicat crema in fiecare seara si am facut masaj cu aparatul (de mai sus) aproximativ 10 minute pe zona respectiva.

 

Centimetrii au ramas aceeasi, fotografiile nu arata cum ca pielea ar fi devenit mai neteda, insa, la mana, as putea spune ca pare un pic mai ferma. Nu stiu cat de obiectiva pot fi, insa [:)]

 

Trebuie mentionat ca eu nu am rezultate nici cu cele mai noi tehnici din saloane: VelaSmooth, Dermocell, Ultratone, banala electrostimulare. Toate cu 0 rezultate dupa sute de sedinte (la propriu). Deci sa fi vazut diferente mari dupa 15 zile ar fi fost pentru mine SF [:)]

 

Voi continua sa o folosesc, intra repede in piele, se simte o oarecare actiune (slaba inrosire, piscaturi), mirosul este placut.

 

Revin cu noi amanunte probabil peste alte 2 saptamani [:)]



#8
oana_s

oana_s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 19 iulie 2013 - 08:25

Eu, ca si Rall, dupa zeci de ore de saloane si aparate care mai de care, rezultatul a fost fix 0., daramite sa mai cred intr-o crema.



#9
maria_alexia

maria_alexia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.544 mesaje

Postat 19 iulie 2013 - 11:24

din ce-am incercat eu: singura metoda sa scap de celulita e datul jos al grasimilor respective. deci sport si dieta. altfel tot tesut gras e acolo, oricum te uiti la el. 

 

impachetari, saune, etc mai scot apa din tesuturi, masajul mai tonifica muschii, dar celulita e tesul gras in fond.



#10
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 19 iulie 2013 - 12:22

rall, dar cat de multa celulita ai, incat ai facut sute de sedinte ?





Etichetat si cu celulita, crema anticelulita, lineance pro sculpt, coaja de portocala, tesut adipos, slabire, dieta, exercitii, ser de subtiere, grasime

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -