Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Pastile de slabit Green Coffee

pastile slabit slabit green coffee slabire cafea verde

45 raspunsuri la acest subiect

#41
ellej

ellej

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.991 mesaje

Postat 25 ianuarie 2014 - 12:59

Eu am incercat Diet Frappe (cu cafea verde) si Garcinia Cambodgia (si multe alte pastilute de genul asta: crom, spirulina cartilagiu de rechin si .... dinti de balena stravezie [:D] - glumesc cu balena, celelalte exista). Nu pot spune ca nu ajuta deloc deloc, dar nu va asteptati la rezultate miraculoase. Trebuie asociate cu o alimentatie sanatoasa, fara carbo si zaharuri, portii mici si dese, eventual sport, ma rog, teoria o stiti si voi la fel de bine ca mine.

 

Unele persoane, poate cu buna credinta, afirma ca au slabit doar cu aceste produse. Dar cred ca in general e vorba de fete tinere, de douazeci si ceva de ani, care vor sa scape de cateva kg (cum eram si noi candva :)), nu de femei de 35-45, cu 2-3 sarcini la activ, stres cu munca, cu copii mici, si un metabolism foarte diferit de cel din tinerete.

 

Ca sa nu mai spun ca multe am experimentat efectul yo-yo, cu slabiri si ingrasari succesive, ceea ce face organismul si mai refractar la pierderea in greutate.

 

Probabil ca singurele pastile care chiar te slabesc 'miraculos' sunt cele nasoale, gen reductil, regenon, pe care insa nu le-am folosit si nu le voi folosi vreodata fiindca sunt prea mari riscurile pentru sanatate.


Editat de ellej, 25 ianuarie 2014 - 13:11 .


#42
Luna75

Luna75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.770 mesaje

Postat 29 ianuarie 2014 - 07:36

Se pare ca boabele de cafea verzi nu a ajutat multa lume sa slabeasca,cum nu au facut-o nici cetonele de zmeura,extractul de mango african,pilule cu ananas si cate si mai cate aparute si recomandate "cu caldura" de Dr.Oz.

 

Companiile producatoare de produse de nutritie,trebuie sa isi asigure un profit continuu pentru a ramane pe piata ,si e normal ca la intervale regulate sa apara cu ceva nou,revolutionar. Cheltuiesc enorm pe marketing,si stiu ca eforturile lor nu sunt zadarnice,caci consumatori se gasesc cu nemiluita.

 

Imi amintesc ce frenezie era in SUA ,cand cetonele de zmeura au disparut instant de pe rafturile magazinelor si se pregateau liste de asteptare pentru a prinde o cutie din produsul minune,insa normal,ca si de alte dati,lumea a ramas dezamagita .

 

Ca sa imi termin postarea intr-o nota optimista, - fiecare din noi,avem cheia in mana(teoria buna,rea o stim cu totii),ramane sa deschidem usa.



#43
Oanavanilie

Oanavanilie
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 23 iulie 2015 - 12:33

Si eu am fost la inceput reticenta. dar am reusit sa slabesc destul de mult cu regim alimentar (nimic wow), putina alergare, ceva suplimente si multa vointa ! va urez mult succesc ! :)



#44
Oanavanilie

Oanavanilie
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 10 august 2015 - 12:35

trebuie sa te documentezi bine inainte ! Succes! :)



#45
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 10 august 2015 - 17:55

apropo - bun subiect.

Si eu am vazut in ROmania - pe la farmacii, in sectiunea naturista  - astfel de cafea: verde. Cititnd instrunctiunile scria ca ajuta la accelerarea metabolismului si implicit la slabire. Ma tenta insa nu am cumparat.

 

A folosit cineva acest produs? A ajutat?



#46
ellinia

ellinia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.041 mesaje

Postat 12 august 2015 - 13:11

Ma indoiesc... Mai degraba bei ceai verde.

Si eu am incercat toate minunile pamantului, mai putin pastile din astea sintetice. In rest cam de toate naturistele: tincturi, ceaiuri, diverse lichide de pe la Alevia, etc. Doar astea nu au niciun fel de rezultat.

 

Daca mananci light si putintel, si faci si sport, poate ajuta. In rest, nu.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -